Informacje26 marca 2013, 00:00,

Full metalowa wiocha - Klub Filmowy Konstancin

Konstanciński Klub Filmowy serdecznie zaprasza mieszkańców na kolejne spotkanie z cyklu Muzyczne Dokumenty, podczas którego będzie można obejrzeć film pt.: FULL METALOWA WIOCHA, reż. Sung Hyung Cho. Spotkanie odbędzie się 27 marca 2013 roku o godz. 20.00 w KDK przy ul. Sobieskiego 6, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszam na film.

FULL METALOWA WIOCHA - KLUB FILMOWY W KONSTANCINIE

FULL METALOWA WIOCHA, reż. Sung Hyung Cho - Wacken to mała miejscowość w północnych Niemczech. Jej mieszkańcy utrzymują się głównie z rolnictwa i nie zapisali się niczym szczególnym w historii świata. Nieco senną atmosferę miejscowości burzy tylko jeden fakt – od 1990 r. w Wacken odbywa się jeden z największych festiwali metalowych na świecie. Rokrocznie, z reguły na początku sierpnia, przybywa tu przeszło 60 tysięcy wielbicieli heavy metalu. Ale film Cho Sung-Hyunga nie jest relacją z tej imprezy (choć w finale pojawią się kadry z jednej z jej ostatnich edycji). To raczej próba przyjrzenia się temu, jak Wacken wygląda na co dzień, zanim zabrzmią mocne, gitarowe akordy.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje26 marca 2013, 00:00,

Dróżnik Dyskusyjny Klub Filmowy Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 27 marca 2013 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu pt.: DRÓżNIK, w reżyserii Thomasa McCarthy'ego. Prowadzący: Andrzej Bukowiecki. Wstęp: 10 zł (7 zł – uczniowie, studenci oraz seniorzy). Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

FILM DRÓżNIK - DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY W GÓRZE KALWARII

DRÓżNIK: Reżyseria i scenariusz: Thomas McCarthy. Obsada: Bobby Cannavale, Patricia Clarkson, Peter Dinklage, Michelle Williams. Ten mały wielki film to opowiedziana w bardzo prosty sposób, ale jakże przejmująca i pełna ciepła historia o inności, jej akceptacji oraz o przyjaźni, która połączyła trójkę outsiderów. Samotnik Fin (Peter Dinklage) to karzeł zafascynowany wszystkim co jest związane z kolejnictwem - pociągami, torami i dworcami. Po śmierci właściciela sklepu z kolejkami dla dzieci - swego szefa - dziedziczy po nim małą, opuszczoną stację w zachodnim New Jersey. Miasteczko Newfoundland to dziura tak zapadła, że przyjazd Fina, ku jego przerażeniu, staje się ogromnym wydarzeniem dla jego mieszkańców. Nowy nabytek miał być dla niego oazą spokoju, pustelnią, o której zawsze marzył. Tymczasem, przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z równie jak on samotną malarką Olivią (Patricia Clarkson), oraz rozwrzeszczanym, spragnionym towarzystwa sprzedawcą hot - dogów - Joe (Bobby Cannavale). Zachęcamy do obejrzenia filmu Dróżnik.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria