Informacje10 lipca 2009, 00:00,

Filip Wojciechowski Trio na Musica de Camera Konstancin

Szkoła Muzyczna w Konstancinie, Konstanciński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają mieszkańców na cykl koncertów MUSICA DA CAMERA, czyli klasyka, jazz i muzyka filmowa w Amfiteatrze w Konstancinie. W najbliższą niedzielę 12 lipca 2009 roku o godzinie 16:00 zagra zespół Filip Wojciechowski Trio, w składzie: Filip Wojciechowski (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja), oraz Tomasz Kiniorski (flet). W programie przewidziano: Suita fletowa C.Bollinga oraz jazzowe transkrypcje muzyki klasycznej, J.S.Bach i F. Chopin.

Filip Wojciechowski Trio

Filip Wojciechowski Trio powstało w 1989 r. pod nazwą Central Heating Trio i od początku swojej działalności artystycznej odnosiło znaczące sukcesy na jazzowych konkursach w kraju i za granicą. Trio dokonało wielu nagrań dla Polskiego Radia i brało udział w takich festiwalach jak: Bratislava Jazz Days, Jazz Jamboree "Tribute to Miles", Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu i Sommets Musicaux de Gstaad w Szwajcarii. Repertuar zespołu stanowią jazzowe opracowania muzyki klasycznej i kompozycje lidera. Więcej informacji: www.filipwojciechowski.art.pl Filip Wojciechowski Trio, można obejrzeć i posłuchać na stronie internetowej YouTube: filipwojciechowski
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje10 lipca 2009, 00:00,

Baśnie Flamenco magiczny wieczór z opowieściami i muzyką

Gorące rytmy flamenco ukryte w niezwykłych hiszpańskich baśniach - na magiczny wieczór z opowieściami i muzyką z Półwyspu Iberyjskiego zapraszamy do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, znajdującego się w Konstancinie Jeziornie (ul. Diamentowa 8). Pełen hiszpańskiego słońca wieczór odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 lipca 2009 roku, o godzinie 19:00. Argentyński mistrz gitary, Cristian Puig, oraz andaluzyjska śpiewaczka flamenco, María Benjumeda, stworzą unikalny podkład muzyczny do niezwykłego programu baśni z Półwyspu Iberyjskiego opowiadanych przez Dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Michała Malinowskiego oraz pełną temperamentu bajarkę, Monikę Chojnacką.

Muzycy przygotowali specjalny repertuar ukazujący różnorodne przykłady muzyki flamenco - znane standardy oraz autorskie kompozycje. Natomiast opowiadacze przeniosą słuchaczy w niezwykły świat hiszpańskich bajek. "Baśnie Półwyspu Iberyjskiego przepełnione są jego ciepłym słońcem, pogodą ducha jego mieszkańców oraz ich radością życia. Zaskakują jednak unikalną metaforą i niespodziewanym zakończeniem." – mówi Dyrektor Muzeum Bajek, Baśnie i Opowieści, Michał Malinowski. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszamy do świata hiszpańskich baśni!

Magiczny klimat tego słonecznego wieczoru stworzą:
Cristian Puig urodził się w Buenos Aires w rodzinie muzyków flamenco. Jego matka jest słynną śpiewaczką flamenco a ojciec wirtuozem gitary flamenco. Od rodziców przejął pasję i talent do tej formy muzyki i od najmłodszych lat gra na gitarze flamenco. Absolwent renomowanego konserwatorium Manuela de Falla w Argentynie. Występuje publicznie od 1985 roku na wielu scenach świata jako członek licznych zespołów oraz jako solista. Od 2000 mieszka i tworzy w Nowym Jorku gdzie występuje często z Marią Benjumedą.
Maria Benjumeda urodzona i wychowana w Andaluzji – krainie legendarnego wina i muzyki flamenco. Początkowo uczyła się śpiewu flamenco od okolicznych artystów aby potem ukończyć konserwatorium i szkołę aktorską w Paryżu. Zafascynowana grą aktorską występowała w licznych sztukach teatralnych. Powróciła do korzeni po przeprowadzce do USA. Od tego momentu występuje jako śpiewaczka flamenco na wielu amerykańskich scenach.
Monika Chojnacka opowiadaczka związana z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, członek grupy opowiadaczy IMAGANA, występowała m. innymi na Festiwalu Sztuki Opowiadania Silva Rerum w Muzeum Pałac w Wilanowie oraz wielu innych imprezach sztuki opowiadania. Charakteryzuje się niezwykłym temperamentem, ekspresyjnym gestem i malowniczym głosem.
Michał Malinowski opowiadacz, założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Występował z wieloma programami opowieści na festiwalach sztuki opowiadania w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Francji i Kanadzie. Regularnie opowiada i prowadzi warsztaty sztuki opowiadania w muzeach, bibliotekach, szkołach, przedszkolach i innych placówkach. Regularnie współpracuje z Muzeum Pałac w Wilanowie. Autor „Polish Folktales and Folklore” - pierwszej tak obszernej publikacji w języku angielskim naszych rodzimych przekazów ludowych (ponad 50 bajek) wydanej w grudniu 2008 roku w USA. Za swoją działalność otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
autor/źródło: Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści - www.storytellermuseum.org