Informacje8 marca 2009, 00:00,

Dzień Kobiet życzenia od redaktorów serwisu mieszkańców

Z okazji Dnia Kobiet: męska cześć redaktorów prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, składa życzenia wszystkim: kobietom, dziewczynom, żonom, mamom, babciom, siostrom, przyjaciółkom i koleżankom: spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet. Pamiętajcie, że świat bez Was nie miałby sensu. Wszystkiego Najlepszego!

autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje8 marca 2009, 00:00,

Jorgos Skolias i Bronek Duży - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 10 marca 2009 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi: JORGOS SKOLIAS i BRONEK DUżY. Wstęp na jazzowy koncert 15 zł. Zapraszamy mieszkańców na Jazzowy Wtorek w Piasecznie.

Bronisław Duży i Jorgos Skolias - Zeimbekiko

Jorgos Skolias i Bronek Duży stylu zespołu nie da się zakwalifikować do konkretnej kategorii muzycznej. Jest syntezą różnych gatunków muzycznych, w których najważniejsza jest inspiracja folklorem, jego różnorodną rytmiką i kolorytem. W muzyce duetu znajdujemy nastrój bluesa, balladową narrację, wokalną, soulową ekspresję, podpartą rytmiczną pulsacją puzonu. Projekt duetu Jorgos Skolias - Bronek Duży zawiera zupełnie nieprawdopodobną muzykę. Trudno tu mówić o konkretnej stylistyce, odniesieniach gatunkowych czy konkretnym muzycznym profilu.

Jorgos Skolias i Bronek Duży

Słowem pełna otwartość tak formalna, jak i koncepcyjna, żadnych ograniczeń, pełna spontaniczność, swobodna improwizacja (...), inspiracja korzenną muzyką etniczną, rdzennym, niemal pierwotnym folklorem, który staje się jakby ramą dla różnorodnych, acz zdecydowanie improwizatorskich poczynań. [Andrzej Wiszniewski "Jazz Forum"] Więcej informacji na temat Jorgos Skolias na stronie: www.skolias.strefa.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno