Informacje24 sierpnia 2012, 00:00,

Duet akordeonowy Klaudiusz Baran Rafał Grząka


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców na niedzielny koncert duetu akordeonowego w składzie: Klaudiusz Baran i Rafał Grząka. Koncert odbędzię się 26 sierpnia 2012 roku o godz. 16.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Zapraszamy do Konstancina.

RAFA£ GRZ¡KA

RAFA£ GRZ¡KA to absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana i Policealneego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, obecnie doktorant i wykładowca macierzystej uczelni. Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m.in. w Castelfidardo, Popradzie, Radziejowicach, Gdańsku, Czechowicach-Dziedzicach, Przemyślu, Sanoku. Jego zespół KlezmaFour otrzymał bardzo prestiżową nagrodę („City Winery of New York”) podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010) oraz zaproszenie na Festiwal Klezmerski Chutzpah w Vancoover w Kanadzie łącznie z trasą koncertową po USA. Podczas nadchodzących wakacji wraz z zespołem wystąpi m.in. na festiwalu Woodstock i Opener Heineken w Gdyni. Od lat uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, swymi koncertami otwiera festiwale i konkursy. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji. W listopadzie 2009 roku w teatrze Ateneum odbyła się premiera spektaklu Jesienin, w którym Rafał Grząka objął stanowisko kierownika muzycznego. Spektakl odniósł spektakularny sukces i został zrealizowany przez Teatr Polskiego Radia. Do ostatnich osiągnięć koncertowych artysty należą: cykl koncertów z udziałem Yourija Shishkina, udział w prawykonaniu I symfonii Andrzeja Krzanowskiego wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w ramach Festiwalu Warszawska Jesień 2011, występy na festiwalach Bratislavia Malajes i Jezzaldija w San Sebastian, inauguracja Dni Kultury Polskiej w Wiedniu.

KLAUDIUSZ BARAN

KLAUDIUSZ BARAN urodził się w Przemyślu. W 1995 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Prof. Jerzego Jurka. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Conservatoire „Paul Dukas” w Paryżu w klasie prof. Maxa Bonnay’a. Jest laureatem wielu nagród m. in. I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Katowicach w 1993 r., I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy) w 1997 r, I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Paryżu w 1997 r. Wspólnie koncertował z takimi artystami jak: Roby Lakatos, Ivan Monighetti, Julius Berger, Susana Moncayo von Hase, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Andrzej Bauer, Michał Nagy, Wadim Brodski, Waldemar Malicki, Paweł Gusnar, Royal String Quartet, Kwartet „Bell’Arte”. W marcu 2009 roku miał okazję wykonać „Siedem słów Chrystusa na Krzyżu” Sofii Gubaiduliny w obecności kompozytorki. Jest członkiem i założycielem takich zespołów jak: Tangata Quintet z którym dwukrotnie był nominowany do Nagrody Fryderyk (2004, 2005), Machina del Tango i DesOrient.

Występował solo, w zespołach kameralnych jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, jak i poza granicami kraju – we Francji, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Rosji, Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Serbii, Słowacji, Litwie, Estonii, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Norwegii, Chinach i Argentynie.

Jest zapraszany jako wykładowca na międzynarodowe kursy interpretacji muzycznej (Polska, Francja, Serbia).

W 2003 roku ukazała się jego pierwsza autorska płyta nagrana dla wytwórni SonyClassical z solowymi i kameralnymi dziełami Astora Piazzolli, która otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej „Fryderyk 2003″ w kategorii -”Najlepszy album – muzyka kameralna”.

Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, jak również muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej. Jest zatrudniony w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na stanowisku profesora, gdzie w latach 2002-2005 pełnił funkcję Kierownika Międzyuczelnianej Katedry Akordeonistyki, od 2008 roku pełnił obowiązki Prodziekana, a od 2011 Dziekana Wydziału Instrumentalnego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje23 sierpnia 2012, 00:00,

Karina Mrówka i Wojciech Stec z zespołem


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców na koncert Kariny Mrówki i Wojciecha Steca z zespołem. Koncert obdędzie się w najbliższą sobotę 25 sierpnia 2012 roku o godz. 19.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym. W programie oryginalne aranżacje nie tylko rockowych utworów. Zapraszamy na sobotni koncert w Konstancinie!

Karina Mrówka i Wojciech Stec z zespołem
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie