Informacje28 maja 2007, 00:00,

Czy chcą zlikwidować Powiatowy Związek Cukrzyków?

Na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego zostaliśmy poinformowani, że Urząd Gminy Piaseczno nakazuje Powiatowemu Związkowi Cukrzyków opuścić budynek, który obecnie zajmują bez zaoferowania lokalu zastępczego na terenie gminy. Czy to oznacza, że chcą zlikwidować Powiatowy Związek Cukrzyków w Piasecznie?

Powiatowy Związek Cukrzyków w Piasecznie istnieje od ponad 25 lat na terenie gminy Piaseczno. Ze związku cukrzyków korzystała mnóstwo dzieci i ludzi starszych. Pani prezes związku, osobom biedniejszym pomagała załatwić za darmo glukometry, oprócz tego wiele razy pomagała w znalezieniu odpowiedniego lekarza i załatwianiu wielu innych spraw, z którymi ci chorzy ludzie sobie nie radzili. Teraz Wy możecie pomóc!

Więcej informacji na ten temat przeczytacie w poście na naszym forum: likwidacja powiatowego związku cukrzyków. Przyłącz się do rozmowy i pomocy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje29 maja 2007, 00:00,

Multi Hekk spełnił warunki stawiane przez Gminę Piaseczno

W kwietniu pisaliśmy, że firmie Multi Hekk niełatwo zbudować nowe osiedle Elektra przy ulicy Energetycznej w Piasecznie, ponieważ samorządowcy stawiali im rygorystyczne warunki. W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 10/2007) pojawiła się informacja, że spółka Multi Hekk Nieruchomości spełniła wszystkie warunki stawiane przez Gminę Piaseczno i uzyskała od Burmistrza uzgodnienia komunikacyjne dla nowego osiedla Elektra.

Brak tych uzgodnień uniemożliwiał starostwu powiatu piaseczyńskiego wydanie inwestorowi pozwolenia na budowę. Jak możemy przeczytać w gazecie: Deweloper Multi Hekk wpłacił na konto Gminy Piaseczno: 5,5 mln zł tytułem tak zwanej opłaty partycypacyjnej za przyłącza wodno - kanalizacyjne do 1286 mieszkań, zagwarantował wpłatę kolejnych 2,25 mln zł na budowę kolektora ściekowego i wodociągu w ulicy Energetycznej, oraz zobowiązał się przebudować odcinek Energetycznej wzdłuż którego będzie położone osiedle Elektra. Koszt przebudowy to koszt około 4,5 mln zł). Radnych Piaseczna nie zadowala, że spółka Multi-Hekk wybuduje zaledwie 1,25 miejsca parkingowego na lokal. Według Radnego Piaseczna Józefa Wierzchowskiego: powinno być co najmniej 1,5 miejsca parkingowego, ponieważ większość rodzin ma obecnie po dwa samochody. Inaczej auta będą parkowały wzdłuż ruchliwej ulicy Energetycznej i Geodetów.

Wiceburmistrz Piaseczna Bogdan Temoszczuk stwierdził, że nie ma żadnych przeciwwskazań prawnych, żeby ta inwestycja nie mogła się rozpocząć. W związku z tym zostały podpisane uzgodnienia komunikacyjne dla Multi-Hekk pod nowe osiedle: Elektra.

Osoby zainteresowane sprawą osiedla Elektra zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami na ten temat w naszym serwisie: Elektra. Warto przeczytać również kilka wcześniejszych informacji o: Multi Hekk.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno