Informacje5 lutego 2017, 17:00,

Billy Elliot - Inspirujący Wieczór Filmowy w MGOPS Piaseczno

Lubisz filmy, po których masz umysł pełen pytań? Zapraszamy 5 lutego 2017 roku na projekcję filmu pt. "Billy Elliot", po której porozmawiać będzie można o swoich przemyśleniach i spostrzeżeniach. Zapraszamy na wieczór, podczas którego oglądać będziemy film o charakterze psychologicznym zmieniający nasz sposób postrzegania świata, wnoszący coś nowego do naszych umysłów i poszerzający horyzonty.

BILLY ELLIOT - INSPIRUJĄCY WIECZÓR FILMOWY W MGOPS PIASECZNO

Po każdym filmie przy dobrej kawie, herbacie oraz przekąskach porozmawiamy o naszych spostrzeżeniach, poznamy różnorodne sposoby odbioru tej samej postaci i sytuacji. Odpowiemy sobie na nurtujące pytania i pobawimy się w profilowanie głównych postaci z pomocą naszego eksperta.

Wieczory są w formie otwartej oraz bezpłatnej. Projekcje odbywają się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie przy ul. Wojska Polskiego 54. Start o godz. 17.00 Link do wydarzenia na facebooku https://www.facebook.com/events/254157741672161/ W celu zapewnienia komfortu wszystkim oglądającym zapraszamy do zgłoszeń ewa.misztal@mgops.piaseczno.eu ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Do zobaczenia
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie

Billy Elliot to 11-latek wychowywany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Jednak Billy nie pała pasją do tego sportu. Przez przypadek trafia na lekcję tańca klasycznego, gdzie okazuje się, że ma wielki talent. Zaczyna naukę baletu pod czujnym okiem niespełnionej primadonny, pani Wilkinson, która marzy, by Billy został tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Czy mu się to uda i jak zareaguje ojciec, gdy dowie się, że jego syn zamienił rękawice bokserską na atłasowe baletki?

Informacje1 lutego 2017, 18:00,

Mongolia rajd konny - Klub Podróżnika PO HORYZONT Mysiadło

1 lutego 2017 r. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Jakubem Czajkowskim w Klubie Podróżnika Po Horyzont nt.: MONGOLIA - rajd konny. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

MONGOLIA RAJD KONNY - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Mongolia - to kraj o bogatej kulturze i imponującej historii. Jej najcenniejszym skarbem jest przyroda. Nieskażona, dziewicza i wbrew powszechnemu mniemaniu niezwykle różnorodna. Na mongolskim stepie niewiele zmieniło się od czasów Czyngis-chana, a Mongołowie bardzo chętnie witają gości i często zapraszają do swoich jurt. To jeden z nielicznych narodów niezmienionych jeszcze współczesnością.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję podróżować przez zielone, ciągnące się po horyzont stepy. Po drodze odwiedzimy jurty nomadów i przyjrzymy się tradycyjnemu sposobowi życia pasterzy. Dotrzemy też nad jedno z najpiękniejszych jezior świata – Chubsuguł, aby z końskich grzbietów podziwiać malownicze krajobrazy górskiego jeziora. Wśród śpiewających wydm i płonących klifów Pustyni Gobi poszukamy szkieletów dinozaurów. W trakcie podróży zatrzymamy się w wielu buddyjskich klasztorach i zupełnie przypadkiem trafimy na narodowe mongolskie święto - Naadam.

MONGOLIA RAJD KONNY - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Jakub Czajkowski - geograf, przewodnik górski; połączył naukę z pasją podróżowania i poznawania świata; kilkakrotnie podróżował po Mongolii, wędrował po górskich pustkowiach Azji Centralnej, przemierzał szlaki Indochin i syberyjską tajgę, wielokrotnie organizował trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat; najbardziej ceni sobie kontakt z dziką przyrodą; interesuje się fotografią i różnymi formami turystyki aktywnej; zajmuje się organizacją wypraw przygodowych. www.jakubczajkowski.com