Informacje8 czerwca 2010, 00:00,

10-14 czerwca odbędzie się Youthfestival Konstancin 2010

Informujemy, że w dniach od 10 do 14 czerwca 2010 roku po raz kolejny Konstancin-Jeziornę wypełni muzyka w wykonaniu uczestników III Młodzieżowego Festiwalu Muzyki Kameralnej pod nazwą Europejskie Spotkania Muzyczne. Melomani będą mogli usłyszeć młodzieżowe zespoły kameralne z Czech, £otwy, Niemiec, Szwecji, Ukrainy oraz Polski, którą reprezentować będą uczniowie szkół muzycznych z Konstancina-Jeziorny, Sanoka i Warszawy. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Szkoła Muzyczna I-go Stopnia w Konstancinie. Więcej informacji na stronie: www.youthfestival.eu

Europejskie Spotkania Muzyczne Youthfestival Konstancin 2010

Program Festiwalu Youthfestival Konstancin 2010

11 czerwca 2010 - piątek. Centrum Festiwalowe CKMG. Konstancin, ul. Sienkiewicza 11/13. Uroczyste Otwarcie Festiwalu.
11.30 Recital Chopinowski. Projekt 200 koncertów na 200–lecie urodzin Fryderyka Chopina. Karolina Marchlewska – fortepian. W programie: miniatury fortepianowe Fryderyka Chopina.
12.00 – Prezentacje Festiwalowe cz. I zespoły z Niemiec, £otwy, Szwecji i Polski.
16.00 – Prezentacje Festiwalowe cz. II zespoły z Czech, Szwecji, Ukrainy i Polski.
Centrum Stara Papiernia Konstancin, ul Wojska Polskiego 3
20.00 – Koncert: Jazz w Starej Papierni gra: Nika Lubowicz Quartet. W programie: standardy jazzowe.

12 czerwca 2010 - sobota. Centrum Festiwalowe CKMG. Konstancin, ul. Sienkiewicza 11/13
19.30 – Koncert: Scena Alternatywna, grają: zespoły młodzieżowe (£otwa, Polska). W programie: pop, funk, reggae.

13 czerwca 2010 – niedziela. Amfiteatr, Park Zdrojowy w Konstancinie. Koncert Finałowy.
15.00 - Prezentacje Zespołów Kameralnych - Koncert Chóru i Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Wojciecha Zalewskiego. W programie: Fryderyk Chopin – pieśni: życzenie i Hulanka, John Philip Sousa – The Fairest of the Fair, Ary Barroso – Brazil, Wojciech Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeusz, Klaus Badelt – Suita z filmu Pirates of the Caribbean. przygotowanie: Agnieszka Kiniorska (zespół smyczkowy), Katarzyna Skrzypczak (zespół dęty), Magdalena Trzaskowska (chór).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje8 czerwca 2010, 00:00,

II Mazowiecki Festiwal Pieśni Sakralnej Venite Adoremus

Fundacja Promocji Nieprofesjonalnych Zespołów Muzycznych Promotus, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Starosta Powiatu Piaseczyńskiego serdecznie zaprasza na Mazowiecki Festiwal Pieśni Sakralnej Venite Adoremus, który odbędzie się 12 - 13 czerwca 2010 roku w Cendrowicach i Sobikowie. Impreza realizowana jest ze środków Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego i Gminy Góra Kalwaria.

MAZOWIECKI FESTIWAL PIEŚNI SAKRALNEJ VENITE ADOREMUS

Mazowiecki Festiwal Pieśni Sakralnej Venite Adoremus program:
sobota, 12.06, Gimnazjum im. F. Kapackiego w Cendrowicach
12.00 - otwarcie
12.15 - przesłuchania konkursowe
18.00 - Msza św. (kościół św. Stanisława BM)

niedziela, 13.06, kościół św. Stanisława BM w Sobikowie
11.00 - warsztaty wokalne (sala parafialna)
15.45 - ogłoszenie wyników, wręczanie dyplomów i nagród (kościół)
16.00 - Koncert Laureatów
17.00 - koncert Chóru Liturgicznego Parafii N.M.P. Wspomożenia Wiernych z Zalesia Dolego pod kierunkiem Pawła Gindy, prowadzenie koncertu - Małgorzata Chmielewska.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria