Informacje20 grudnia 2012, 00:00,

WIGILIA DLA SAMOTNYCH W GÓRZE KALWARII

Boże Narodzenie to szczególny czas! Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają wszystkie osoby samotne i potrzebujące na wspólne spotkanie wigilijne. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 grudnia 2012 r. o godzinie 16.00 w Sali Ochotniczej Staży Pożarnej w Górze Kalwarii. Zapraszamy!

WIGILIA DLA SAMOTNYCH W GÓRZE KALWARII

Od kilku lat organizowane jest w Górze Kalwarii spotkanie wigilijne dla samotnych i potrzebujących. Początki były skromne, przychodziło kilka osób. Od kiedy organizujemy to spotkanie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Kalwarii, przychodzi coraz więcej osób, w zeszłym roku było ich blisko 70. Dzięki pomocy właścicieli lokalnych sklepów i restauratorów udało nam się podać tradycyjne wigilijne potrawy, barszcz z uszkami, pierogi, kapustę z grzybami itp. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kupujemy paczki. Są kolędy, opłatek, w tym roku zapowiedział się chór ze świetlicy środowiskowej w Górze Kalwarii.

Informacje21 grudnia 2012, 00:00,

Konkurs fotograficzny UJęCIE ZE SMAKIEM

W styczniu 2013 roku odbędzie się kolejna edycja konkursu fotograficznego tematycznego, organizowanego na forum mieszkańców. W konkursie kulinarnym, nie ma ograniczeń terytorialnych oraz czasowych wykonania zdjęcia. Zdjęcia muszą być zgodne z tematem danej edycji konkursu, tj.: UJęCIE ZE SMAKIEM. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, podczas których na naszych stołach pojawi się wiele smakowitych potraw… Pokaż to na zdjęciu i spraw, aby połechtać nasze kubki smakowe. Oczywiście Święta były dla nas okazją do zorganizowania tego kulinarnego konkursu, jednak nie ograniczajcie się tylko do fotografowania dań ze świątecznego stołu. Jeżeli lubicie fotografię kulinarną, to prześlijcie nam jedno ze swoich ulubionych zdjęć. Liczymy na Waszą kreatywność i ciekawe pomysły.

KONKURS FOTOGRAFICZNY KULINARNY - autor zdjęcia: Piotr Kucharski (piotrkucharski.com)

Zdjęcia należy przesłać od 1 do 10 stycznia 2013 roku. Więcej informacji przeczytacie w wątku na forum: UJęCIE ZE SMAKIEM, w którym po 10 stycznia - pojawią się Wasze zdjęcia. Zachęcam wszystkich mieszkańców, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. UWAGA: osoby zainteresowane konkursem, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM, oraz harmonogramem, który można przeczytać w konkursowym wątku na forum.

Sponsorami nagród w konkursie Tematycznym są:
CENTRUM MEDYCZNE CMP
CENTRUM KULTURY PIASECZNO