Artykuł partnerski15 października 2019, 16:43,

Test psychologiczne online – poznaj ich rodzaje i zastosowania!

Test psychologiczne online – poznaj ich rodzaje i zastosowania!

Przedsiębiorstwo to skomplikowany mechanizm, którego koła zębate stanowią wszyscy pracownicy. Za odpowiedni dobór elementów tego mechanizmu oraz ich połączenie odpowiadają dziś specjaliści od HR. Rekrutacja, wdrożenie pracownika, pomoc w poprowadzeniu kariery – wszystkie te procesy są o wiele efektywniejsze z dobrymi narzędziami diagnostycznymi. A takimi są testy psychologiczne pracownika. Oto ich najczęściej spotykane rodzaje oraz zastosowania – zapraszamy!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Testy psychologiczne to nieocenione źródło informacji

Na czym polegają badania psychologiczne?

Badanie to ma postać nieskomplikowanego kwestionariusza. Znajdują się w nim pytania z sugerowanymi odpowiedziami, zwykle dotyczącymi jakichś sytuacji z życia osobistego lub zawodowego. Pracownik musi jedynie szczerze i przemyślanie odpowiedzieć na pytania, zaznaczając odpowiednie pole. Badania te nie są stresujące, nie ma również obaw co do tego, że wynik testu psychologicznego odkryje jakieś tajemnice lub wstydliwe informacje. Dla każdego kandydata oraz pracownika testy psychologiczne to doskonała szansa na pochwalenie się swoimi zaletami w sposób o wiele bardziej efektywny, niż w klasycznej rozmowie rekrutacyjnej.

Testy psychologiczne – rodzaje

Dla specjalistów od HR testy psychologiczne online to doskonałe narzędzie diagnostyczne. Do popularnych rodzajów testów należą:

  • testy kompetencji, które oceniają czy kandydat nadaje się na dane stanowisko pod kątem kompetencji miękkich, takich jak praca w grupie, komunikatywność czy kreatywność,

  • testy osobowościowe, które pozwolą lepiej określić profil kandydata od strony sposobu myślenia, intuicji, osądu i perspektywy na niektóre zagadnienia,

  • testy pracownicze, przeprowadzane okresowo w celu weryfikacji postępu obecnych pracowników przedsiębiorstwa i przygotowania programów szkoleń lub treningów,

  • testy rekrutacyjne HR24.com.pl, czyli kwestionariusze ukierunkowane na ocenę kandydata pod kątem danego stanowiska (ocena umiejętności oraz inteligencji).

Testy psychologiczne online przygotowywane są przez wyspecjalizowane firmy, które w swoich szeregach posiadają doświadczonych psychologów oraz analityków. Narzędzia te są stale modyfikowane oraz udoskonalane, w wielu przypadkach są spersonalizowane pod kątem konkretnego przedsiębiorstwa.

Testy psychologiczne to nieocenione źródło informacji w rękach specjalisty od HR. Są doskonałym materiałem do przygotowania rozmowy rekrutacyjnej, weryfikacji informacji zawartych w CV oraz liście motywacyjnym, a w przypadku dużej ilości aplikacji, staje się filtrem, dzięki któremu można sprawnie wyszukać najodpowiedniejsze zgłoszenia.

Badania osobowości online mają tę zaletę, że błyskawicznie generują raporty i pozwalają na przeprowadzanie testów psychologicznych z kandydatami w dowolnej lokalizacji, także za granicą. Raporty generowane są w sposób liczbowy, graficzny i opisowy, zatem test psychologiczny online jest zatem znacznie bardziej rozbudowanym narzędziem, niż klasyczna ankieta w formie papierowej. Można śmiało stwierdzić, że testy psychologiczne są czynnikiem rozwojowym dla każdej firmy.

Źródło: HR24.com.pl - Teksty rekrutacyjne

autor/źródło: HR24.com.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski15 października 2019, 16:42,

Kółka w przemyśle - mały detal o wielkim znaczeniu!

Kółka w przemyśle - mały detal o wielkim znaczeniu!

Jeśli spojrzymy na przeciętny pojazd stosowany w przemyśle, szybko zorientujemy się, jak małą jego częścią są kółka. Pomimo dużej różnicy w rozmiarach, nie można zaprzeczyć, że bez nich wózki widłowe, kosiarki i tym podobne pojazdy nie miałyby prawa istnieć. Jest to fakt – bez kół, postęp byłby praktycznie niemożliwy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Koło musi być dopasowane do pojazdu

Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na dzieje ludzkości! Nie jest to przypadek, że tak duże postępy cywilizacyjne miały miejsce krótko po wynalezieniu koła. Jeden prosty, obracający się obiekt pozwolił na tworzenie wozów i rydwanów, które z kolei umożliwiły łatwy transport ludzi i towaru na większe odległości, rozwijając praktycznie każdą dziedzinę życia człowieka, od handlu, poprzez rolnictwo, aż po architekturę.

Chociaż od prehistorii minęło bardzo dużo czasu, to rola kół w przemyśle jest nadal równie ważna. Aby odpowiedzieć na potrzeby współczesnego konsumenta, większość producentów kółek stara się nadążyć za rozwijającą się technologią, oferując dość szeroki asortyment zróżnicowanych, wyspecjalizowanych kółek.

Rodzaje kół – w co możemy się wyposażyć?

Z racji, że przemysł w poszczególnych branżach może być bardzo zróżnicowany, stosowane tam koła posiadają równie wiele wariantów. Mowa tu przede wszystkim o poszczególnych parametrach technicznych, takich jak:

  • Rozmiar – to, jak duże jest dane koło, ma bezpośredni wpływ na zakres zadań, w których można je wykorzystać. O ile mniejsze egzemplarze są bardziej stabilne i wydajne na płaskich powierzchniach, to jeśli teren może okazać się nierówny, o wiele lepiej wyposażyć się w wyższe, bardziej masywne koła.

  • Materiał – większość ze współcześnie użytkowanych kół jest ogumione, lecz w ostatnich latach coraz częściej sięga się po pewne alternatywy. Dobrym przykładem może być tu poliuretan, powszechnie wykorzystywany przy wózkach i drobniejszych, lżejszych pojazdach.

  • Rodzaj łożyska – łożysko jest niezbędnym elementem koła, gdyż ma za zadanie ułatwić jego ruch i zminimalizować wewnętrzne tarcie. Wśród dostępnych na rynku produktów można napotkać się na różnego typu łożyska, z których najpowszechniejsze się typy kulkowe i wałeczkowe.

Jeśli interesuje nas konkretny typ koła, warto zapoznać się z jego specyfikacją, a w razie potrzeby zaczerpnąć dodatkowych informacji u samego producenta, który z pewnością chętnie udzieli odpowiedzi na naglące klienta pytania.

Jak duże znaczenie ma wybór koła?

Koło musi być dopasowane do pojazdu. Dzisiejsza technologia jest tak wyspecjalizowana, że losowe elementy praktycznie nigdy nie będą z sobą współgrać. Jeśli oczekujemy optymalnych rezultatów, koniecznie musimy stosować się do zaleceń producenta u wyposażyć swój pojazd w dokładnie taki rodzaj kół, jaki jest przez niego zalecany.

Wybór koła w bezpośredni sposób przekłada się na wydajność oraz zużycie energii. Co więcej, w przypadku pojazdów z kierowcą, takich jak choćby wózki widłowe, źle dobrane kółka mogą znacznie obniżyć bezpieczeństwo pracy, negatywnie wpływając na faktyczną sterowność oraz stabilność maszyny.

Więcej na temat kółek oraz ich szeroką ofertę znajdziesz tutaj: https://e-kolka.com.pl/.

autor/źródło: e-kolka.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie