Informacje16 stycznia 2013, 00:00,

Piłkarskie turnieje halowe dla dzieci w Chynowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, Gmina Chynów oraz KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie zapraszają na PI£KARSKIE TURNIEJE NA HALI DRUżYN M£ODZIEżOWYCH. Zawody odbędą się w najbliższy weekend 19-20 stycznia 2013 roku w godz. 9.00-19.00 (w sobotę) oraz 9.00-14.00 (w niedzielę), na hali w Chynowie. Zapraszamy na turnieje halowe.

PI£KARSKI TURNIEJ HALOWY DLA DZIECI W CHYNOWIE

Udział w turnieju piłki halowej wezmą zespoły: KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, GKS Chynów, MKS Korona Góra Kalwaria, Jedność żabieniec, PKS Life Siennica, KS Warka, RKS Mirków, UKS Lipie, UKS Iwiczna, GKS Chynów, Laura Chylice, PKS Radość. Więcej informacji w dokumencie: regulamin i harmonogram turniejów (.pdf)
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje14 stycznia 2013, 00:00,

Film Kopia Mistrza - Kino z GOK Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na seans filmowy w ramach Kina z GOK Lesznowola, który odbędzie się 15 stycznia 2013 roku o godz. 18.30. Podczas najbliższego seansu zostanie wyświetlimy film pt.: KOPIA MISTRZA, czyli opowieść o życiu i twórczości wielkiego kompozytora Ludwiga van Beethowena. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola w kaplicy kościelnej przy ul. Szkolnej 3 w Lesznowoli. Wstęp wolny. Zapraszamy!

KOPIA MISTRZA OPOWIEŚć O żYCIU I TWÓRCZOŚCI WIELKIEGO KOMPOZYTORA LUDWIGA VAN BEETHOWENA

"Kopia mistrza" to fikcyjna opowieść o skomplikowanych relacjach pomiędzy starzejącym się już Ludwikiem van Beethovenem (w tę rolę wcielił sie z powodzeniem Ed Harris) i młodą Anną Holtz - utalentowaną studentką konserwatorium podejmującą się pracy w charakterze kopistki. Anna, która sama komponuje, wierzy, że współpraca z Beethovenem może stać się dla niej okazją do rozwinięcia własnych umiejętności. Jednak dotknięty głuchotą muzyczny geniusz okazuje się osobą niezwykle trudną we współżyciu.

Dwudziestotrzyletnia Anna Holtz (Diane Kruger) studentka konserwatorium muzycznego, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności zaczyna pracę u najwspanialszego i najbardziej nieprzewidywalnego żyjącego artysty- Ludwiga van Beethovena (Ed Harris). Maestro przyjmuje ją jako swoją kopistkę i tak rozpoczyna się niezwykła znajomość, która odmieni życie obojga. To burzliwy czas w życiu wielkiego kompozytora. Beethoven zmaga się z głuchotą, samotnością i problemami rodzinnymi. Wszystko to, staje się inspiracją do stworzenia prawdopodobnie najwspanialszej symfonii wszech czasów- słynnej IX Symfonii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola

Polecane dla Ciebie