Informacje29 września, 10:33,

Już jutro Zakopower zagra w Piasecznie

Już jutro Zakopower zagra w Piasecznie

W sobotę, 30 września 2023 roku, o godz. 20.00 na parkingu miejskim w Piasecznie (między ul. Sierakowskiego a Zgoda) odbędzie się koncert Zakopower - zespół, który łączy folk z rockiem i jazzem. Wstęp wolny!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zakopower to znany zespół muzyczny założony przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę, który tworzy muzykę folkową z elementami rocka i jazzu. Grupę tworzą także Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc, Piotr Rychlec, Kacper Stolarczyk, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Bartosz Nazaruk.

Zespół ma na swoim koncie osiem płyt, a ich muzyka to połączenie góralskiej tradycji i folkowych instrumentów z rockową sekcją rytmiczną i jazzowymi dęciakami.

Zakopower jest znany w całej Polsce i regularnie koncertuje na prestiżowych festiwalach. Koncert w Piasecznie będzie wyjątkową okazją aby posłuchać zespołu na żywo.

Ze względu na przygotowania do koncertu, część parkingu miejskiego będzie zamknięta 29-30 września 2023 roku. Lepiej nie parkować samochodów w tym terminie, również na ulicy Rynkowej, gdzie zatrzymywać się będą autobusy linii lokalnych L.

Przystanek URZĄD MIASTA 53 będzie obowiązywał jako stały dla linii L-2, L-5, L-12, L-13, L-17, L-19, L-23, L-24, L-25, L-32 i L-52 w dniach 29-30 września 2023 roku.

autor/źródło: piaseczno.eu

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 września, 10:22,

Gulab Jamun: Królowa Słodkości w Indyjskim Świecie

Gulab Jamun: Królowa Słodkości w Indyjskim Świecie

Gulab Jamun to królowa słodkości w kuchni indyjskiej, uwielbiana zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

To wyjątkowe danie cieszy się ogromnym uznaniem ze względu na swój słodki smak i konsystencję, co sprawia, że staje się popularne na świątecznych przyjęciach, festiwalach i specjalnych okazjach.

Ta tradycyjna indyjska słodycz składa się z kulistych, podsmażanych w głębokim tłuszczu kulek z mleka w proszku lub śmietany wzbogaconej mąką, które następnie są zanurzane w aromatycznym syropie z róży, kardamonu i cukru. Ze względu na skład Gulab jamun ma też sporo kalorii. Jedna kulka zawiera ok. 200 kcal.

Nazwa "Gulab Jamun" pochodzi od perskiego słowa "gulab", oznaczającego różę, oraz "jamun", odnoszącego się do owocu o nazwie "jambul", której kształt przypomina kulki tej słodkiej przekąski.

Gulab Jamun jest uwielbiany nie tylko za swoje wyjątkowe smaki, ale także za symboliczne znaczenie, jakie nosi w kulturze indyjskiej. Jest często podawany podczas uroczystości ślubnych, festiwali, a nawet w czasie ważnych spotkań rodzinnych.

Nie ma wątpliwości, że każdy kęs tej słodkiej rozkoszy to podróż po indyjskich smakach, która roztacza magię orientalnej kuchni.

Niech Gulab Jamun stanie się inspiracją do odkrywania bogactwa kulinarnego świata i zasmakuje każdego, kto pragnie doświadczyć niezwykłych smaków Indyjskiego Półwyspu.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie