Artykuł partnerski6 lutego, 09:56,

Jaka jest najzdrowsza karma dla psa?

Jaka jest najzdrowsza karma dla psa?

Każdy odpowiedzialny właściciel chce jak najlepiej dla swojego czworonożnego przyjaciela. W karmach dla psów zdecydowanie warto wystrzegać się sformułowań typu „posiłek mięsny” i „produkty pochodzenia zwierzęcego”. Jeżeli producenci nie zdecydowali się na precyzyjne określenie rodzaju wykorzystanego mięsa, być może mają coś do ukrycia. Zastanawiasz się, jaka jest najzdrowsza karma dla psa? O czym pamiętać przed zakupem karmy dla szczeniaka? Odpowiadamy w naszym artykule!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

  1. Mokra karma i sucha karma – podstawowe informacje
  2. Jaka jest najzdrowsza karma dla psa?
  3. Karma dla szczeniaka

W przypadku karmy dla psów warto postawić na produkty wysokiej jakości, dzięki którym nasz pupil będzie prawidłowo się odżywiał.

Mokra karma i sucha karma – podstawowe informacje

Karma dla psa oferowana jest przez producentów w dwóch podstawowych typach. Pierwszy z nich to karma sucha – w pełni zbilansowany posiłek, zalecany dla psów wszystkich ras. Jedyny wyjątek stanowią zwierzęta mające problemy z uzębieniem, np. szczenięta posiadające mleczne zęby i seniorzy mający braki w uzębieniu. Drugi rodzaj stanowi karma mokra, która jest stosowana zazwyczaj jako dodatkowy pokarm obok karmy suchej.

Karma powinna charakteryzować się odpowiednimi składnikami. Producenci psich karm powinni jasno określić, jakie składniki zostały użyte do produkcji karmy. Wśród karm dla psów znajdziemy takie, które są bardzo dobre, a także takie o niższej jakości. Nie zawsze musi to iść w parze z ceną, dlatego warto czytać skład karmy, który producent jest zobowiązany umieścić na opakowaniu karmy. Dzięki temu dowiemy się, czy dane karmy suche lub mokre karmy, nadają się np. dla psów wrażliwych i z alergiami pokarmowymi. W ten sposób w diecie psa nie będzie pokarmu, który zagrażałby jego zdrowiu.

Jak wybierać mokrą lub suchą karmę? Dobra karma dla psa to taka, która charakteryzuje się wysokim poziomem białka zwierzęcego przy jednoczesnym niskim wskaźniku węglowodanów. Psy nie powinny spożywać karm, które w swoim składzie mają zboża. Warto przy tym wybierać karmy z dodatkowymi warzywami i owocami, które powinny się znaleźć w psiej diecie.
Karma dla psów może być pakowana w saszetki, puszki albo szczelne torby.

Z uwagi na rozmaite zapotrzebowanie dzienne psów różnych ras i dodatkowo, biorąc pod uwagę, czy są szczeniętami, czy psami dorosłymi, właściciel może dopasować rozmiar opakowania karmy. W przypadku mniejszych psów bardziej praktyczne będą mniejsze opakowania, a w przypadku psów dużych ras analogicznie większe. W sklepach mamy do wyboru wiele opcji, w tym następujące pojemności karmy dla psów: karma dla psa 10 kg, karma dla psa 15 kg i karma dla psa 20 kg. Każdy bez problemu znajdzie produkty, które zaspokoją potrzeby czworonożnych przyjaciół. W ofercie można znaleźć karmy dostosowane do potrzeb szczeniąt, dorosłych psów i seniorów oraz różnego poziomu aktywności fizycznej.

Jaka jest najzdrowsza karma dla psa?

Jaka jest najlepsza karma dla psa? Karma dla psów na opakowaniu wskazuje, jakie jest główne źródło białka, występujące w przygotowanym, kompletnym pożywieniu. Z jednej strony dotyczy to preferencji zwierzęcia względem smaku karmy, a z drugiej rozmaitych alergii pokarmowych, które dotykają również psy. Oznaczenie głównego źródła białka to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na poinformowanie właściciela, czy dana karma dla psów będzie odpowiednia dla jego pupila. Wśród innych, ważnych informacji znajdują się również wartości odżywcze, witaminy i minerały oraz wskazania lub też przeciwwskazania weterynaryjne.

Karma dla szczeniaka

Karma dla szczeniaka powinna być wprowadzana stopniowo, zaraz po tym, jak zwierzę ukończy siódmy tydzień życia. Do tego czasu szczeniaki żywią się tylko mlekiem matki. W wyjątkowych sytuacjach możemy zacząć wcześniej wprowadzać stały pokarm, ale nie wcześniej, niż pojawią się u zwierzęcia mleczne zęby. Na początku najlepszą karmą będzie taka, której konsystencja przypomina pasztet lub mus. Podczas pierwszych kilku dni wprowadzania stałego pokarmu, do gotowej karmy można również dodać przegotowanej wody. To dlatego, że pies jest ssakiem i jego pierwszym wyuczonym odruchem, zapewniającym przetrwanie, jest odruch ssania.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 stycznia, 08:53,

Gdzie zamówić części do wózków widłowych? Zobacz!

Gdzie zamówić części do wózków widłowych? Zobacz!

Szukasz bezpiecznego miejsca, w którym będziesz mógł zaopatrywać swój magazyn w części do wózków widłowych? Liczy się dla Ciebie wysoka jakość i markowość elementów, ale również ich szybki czas dostawy? Dla nas także! Sprawdź już teraz, gdzie najlepiej zamawiać części do wózków widłowych oraz z jakich usług serwisowych warto korzystać.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Odpowiedni dobór części zamiennych – klucz do sukcesu

Zapewne dla nikogo nie będzie tajemnicą, iż w przypadku części do wózków widłowych liczą się:

  • prawidłowe dopasowanie konkretnej części do modelu urządzenia,
  • a także - jakość wykonania zamawianych elementów.

Cena nie zawsze gra tu kluczową rolę. Tańsza część, kupiona z niepewnego źródła, nieposiadająca gwarancji może nie tylko szybko ulec uszkodzeniu, ale także spowodować większe uszkodzenia ważnych układów wózka widłowego.

Tak samo w przypadku nieprawidłowo dobranego rozmiaru elementu bądź też próby zastosowania części do całkowicie innego modelu urządzenia - tego typu pomysły mogą doprowadzić do naprawdę kosztownych awarii i dłuższego wykluczenia wózka z eksploatacji.

Jak zatem dobrać w odpowiedni sposób część do widlaków? W przypadku wątpliwości należy koniecznie sprawdzić dokumentację wózka - gdzie znaleźć będzie można model oraz szczegółowe dane dotyczące urządzenia. Jeśli nie ma się pewności co do składania zamówienia na sam konkretny produkt - warto poprosić o pomoc (przegląd i wymianę części) serwis wózków widłowych lub po prostu zlecić to zadanie odpowiedzialnemu za stan techniczny maszyn - zakładowego konserwatorowi pojazdów.

Odpowiednio dobrane części zamienne potrafią znacząco wpłynąć na wydajność maszyn a ponadto na ich żywotność.

Co zrobić gdy w wózku widłowym coś szwankuje?

Zanim przejdziemy jednak do tego, gdzie zamówić części zamienne; zacznijmy od początku - czyli jak zachować się w sytuacji, gdy wykryje się usterkę maszyny. Podstawową zasadą w takim przypadku jest oczywiście unikanie paniki. Jeśli w danym momencie, gdy jesteś w trakcie jazdy bądź też obsługi ładunków wykryjesz, iż coś z urządzeniem podnośnikowym jest nie tak i mogło dojść do uszkodzenia którejś z części - postaraj się zachować chłodne myślenie.

Jakie mogą być objawy awarii?

  • zwolnione obroty silnika lub całkowite wstrzymanie pracy,
  • problemy z uniesieniem lub opuszczeniem wideł,
  • mechaniczne, widoczne na pierwszy rzut oka usterki: pęknięcie widły, wybrzuszenie opony, wgniecenia,
  • zmiana koloru spalin lub znaczne, nienaturalne wzmocnienie emisji spalin,
  • czy też pęknięcie opony lub innego typu niepokojące dźwięki sugerujące uszkodzenie.

W każdym z powyższych przypadków, operator wózka widłowego powinien bezzwłocznie podjąć decyzję o jak najszybszym, a równocześnie bezpiecznym zaparkowaniu pojazdu, w miejscu, w którym nie będzie on stanowił zagrożenia dla ruchu. Następnie należy wyłączyć silnik i opuścić kabinę operatorską, a potem podjąć stosowne ruchu adekwatne do zastanej sytuacji (oględziny/ zgłoszenie awarii/ udanie się po gaśnice itp.).

Każdorazowo awarie czy usterki w wózkach jezdniowych podnośnikowych powinny być odnotowywane w książce eksploatacji i zgłaszane przełożonemu oraz konserwatorowi.

Wymiana części

W wózkach jezdniowych podnośnikowych istnieją elementy, które nawet operator może wymienić samodzielnie - są to przede wszystkim opony oraz osprzęt, który montuje się na karetce: widły, kosze, chwytaki, czerpaki, łyżki. Bezproblemowa jest również wymiana przepalonych żarówek czy oleju. Jednak, jeśli chodzi o bardziej zaawansowane czynności, które obejmują istotne podzespoły, wymianę łańcuchów itp. niezbędne jest, aby czynność została wykonana przez pracownika, którego umiejętności techniczne i znajomość funkcjonowania sprzętu są na odpowiednio wysokim poziomie.

W celu usuwania drobnych awarii czy wymiany części przedsiębiorcy często decydują się na zatrudnienie konserwatora, który na bieżąco dba o stan techniczny floty urządzeń. W każdym momencie dbając o wykorzystywane w firmie urządzenia. Jednak pomimo, iż posiadanie na obszarze pracy osoby, która ma możliwość bezpośredniej i szybkiej reakcji na awarie jest wygodne, nie oznacza to jednak, że jest to najlepsze spośród wszystkich rozwiązań.

Serwis czy konserwator?

Opcją alternatywną do zatrudnienia w przedsiębiorstwie zakładowego konserwatora jest skorzystanie z usług serwisu wózków widłowych. Obecnie, na rynku istnieje łatwy dostęp do tego typu usług w korzystnych cenach. Dlaczego czasem sprawdzają się lepiej niż opcja zatrudnienia pracownika na stałe? To proste - serwisy wózków widłowych:

  • oferują dostępny od ręki szeroki wybór części zamiennych, ponieważ zazwyczaj mają umowy podpisane bezpośrednio z producentami oraz możliwość przechowywania choćby najczęściej zamawianych produktów;
  • posiadają dostęp do większej ilości nowoczesnych narzędzi oraz urządzeń, które mogą być przydatne w trakcie usuwania usterki;
  • a także dysponują znacznie większą liczbą przeszkolonych, profesjonalnych techników, którzy są w stanie zadbać o sprawność uszkodzonego wózka widłowego.

Serwisy wózków widłowych ponadto dysponują wieloma usługami, które są w stanie skutecznie podnieść jakość obsługi, takimi jak np. pogotowie serwisowe (które w 24h od zgłoszenia awarii ma obowiązek pojawić się u klienta) czy najwyższej jakości wózki widłowe zamienne dostarczane do klientów na czas usuwania awarii.

Warto pamiętać, że podpisanie umowy z serwisem wózków widłowych to nie tylko wymiana części ale również:

  • serwisowanie,
  • przeglądy techniczne i przegląd specjalny
  • profesjonalne doradztwo
  • a w niektórych salonach również - możliwość zabudowy kabiny czy montażu butli gazowej w wózkach widłowych spalinowych.

Skąd zamawiać części do wózków widłowych?

Oryginalne, wysokiej jakości części zamienne do wózków widłowych znajdziesz jedynie u sprawdzonych dealerów. Atrakcyjna oferta ponad 10 tysięcy części do wózków marek: Manitou, Toyota, Komatsu, Nissan, Mitsubishi, Jungheinrich czy Nissan czeka na Ciebie na stronie: www.lemarpol.eu/czesci-do-wozkow-widlowych. Wybierając produkty od Lemarpol Wózki Widłowe zyskujesz:

  • atrakcyjną pod względem finansowym ofertę,
  • kompleksowe doradztwo,
  • gwarancję na zakup części,
  • szybką dostawę (w przypadku magazynowanych produktów) lub sprowadzenie brakujących elementów bezpośrednio ze sklepu producenta.

Ponad 25 lat doświadczenia na rynku, jakie posiada marka Lemarpol zyskała ona wielu stałych klientów, którzy zaopatrują się u tego dealera zarówno w wózki widłowe i części a także korzystają z usług serwisowych, których cena należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych na rynku. Szukasz miejsca, gdzie sprzedawane produkty są najwyższej jakości a sklep jest sprawdzony i wiarygodny? Sprawdź już teraz ofertę z częściami od Lemarpol Wózki Widłowe.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie