Artykuł partnerski17 listopada 2023, 09:39,

Jak zmniejszyć strach przed wizytą u dentysty?

Jak zmniejszyć strach przed wizytą u dentysty?

Wizyty i zabiegi stomatologiczne są istotnym elementem pielęgnacji jamy ustnej. Wiele osób - niezależnie od wieku - odczuwa silny stres oraz strach związany z odwiedzeniem kliniki stomatologicznej. Emocje mogą być odczuwane jako lekki niepokój lub zamieniać się w silną fobię, która prowadzi nawet do ataków paniki. Zamiast pielęgnować w sobie negatywne odczucia, spróbuj zmniejszyć strach przed stomatologiem. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższe wskazówki!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Lęk przed dentystą - zrozum swoje emocje

Aby skutecznie pokonać strach przed dentystą, warto zacząć od zrozumienia jego przyczyn. Nierzadko źródłem lęku są negatywne doświadczenia z przeszłości, całkowity brak lub zły sposób komunikacji ze strony personelu medycznego, hałas wiertła, obawa przed bólem czy ocenianiem przez dentystę. Przyjęcie proaktywnej postawy w oswojeniu strachu jest pierwszym krokiem do zmiany podejścia do wizyt dentystycznych.

Lęku przed wizytami u dentysty, który odczuwany jest od lat, nie da się zwalczyć w ciągu jednego dnia. Spróbuj oswoić strach i stres etapami, np. poszukaj informacji o tym, jak dokładnie przebiega wizyta lub konkretny zabieg u stomatologa, rozejrzyj się za empatycznym specjalistą, poznaj opinie o wybranej klinice dentystycznej. 

Jeżeli masz za sobą nieprzyjemne doświadczenia stomatologiczne, przez które czujesz lęk, nie wybieraj nowego stomatologa bez sprawdzenia opinii i rekomendacji dotychczasowych pacjentów. Nie odkładaj też wizyty na później - ledwie odczuwalne problemy z uzębieniem mogą nagle przemienić się w silny ból lub stan zapalny, a wtedy wybór przyjaznej kliniki dentystycznej okaże się utrudniony, np. przez brak wolnych terminów.

Budowanie pozytywnej relacji z dentystą

Zmniejsz obawy, jakie wywołuje w Tobie myśl o stomatologu, m.in. przez:

  • wybór odpowiedniego dentysty - poszukaj specjalisty znanego z dobrego podejścia do pacjentów;
  • komunikację - przed wizytą przedstaw swoje obawy i potrzeby dentyście. Empatyczny stomatolog postara się zrozumieć Twoją sytuację i spróbuje zmniejszyć odczuwany dyskomfort do minimum;
  • stopniowe przyzwyczajanie się - jeżeli problemy z zębami nie wymagają pilnej interwencji, to rozpocznij oswajanie się z dentystą od prostych wizyt, jak np. profilaktyczny przegląd jamy ustnej;
  • techniki relaksacyjne - ćwiczenie głębokiego oddechu lub medytacja pomogą zredukować napięcie odczuwane przed wizytą;
  • znieczulenie - gdy największy strach wywołuje w Tobie myśl o ewentualnym bólu podczas zabiegu, zapytaj dentystę o możliwość znieczulenia miejscowego. Wiele nowoczesnych klinik dentystycznych oferuje pacjentom bezpieczne i skuteczne metody przeciwbólowe.

DenticaNova - klinika stomatologiczna przyjazna pacjentom

Klinika DenticaNova Piaseczno zapewnia profesjonalną opiekę stomatologiczną - nie tylko w kontekście doświadczenia i wiedzy personelu medycznego, ale również delikatnego podejścia do pacjenta. Wizyty przebiegają w sympatycznej atmosferze, a dentyści starają się zmniejszyć lęk i stres wywołany zabiegami.

Ponadto, w gabinetach DenticaNova w Piasecznie pacjenci mogą skorzystać ze znieczulenia podtlenkiem azotu. Jest to w pełni bezpieczny sposób na uśmierzenie bólu i zrelaksowanie się na fotelu stomatologicznym. Dzięki temu dentysta nie musi wstrzykiwać substancji znieczulającej bezpośrednio do dziąsła, co także bywa nieprzyjemne.

Podsumowanie

Regularne badania stomatologiczne są kluczowym elementem w utrzymaniu jamy ustnej i uzębienia w dobrym stanie. Warto podjąć kroki, by zmniejszyć strach odczuwany przed dentystą i starać się zadbać o swoje zdrowie. Zacznij od poszukiwań dobrego specjalisty, udaj się na przegląd stomatologiczny i podczas pierwszej wizyty omów ze specjalistą kolejne etapy leczenia. Obawy związane np. z bólem zęba w trakcie zabiegu mogą odejść w zapomnienie dzięki nowoczesnym metodom znieczulającym.

autor/źródło: Artykuł parterski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski14 listopada 2023, 07:58,

Dieta pudełkowa w Piasecznie – na czym polega dieta ketogeniczna? Jakie są jej zalety i kiedy warto się na nią zdecydować?

Dieta pudełkowa w Piasecznie – na czym polega dieta ketogeniczna? Jakie są jej zalety i kiedy warto się na nią zdecydować?

Dieta ketogeniczna to bardzo modny ostatnio sposób żywienia. Sięgają po nią sportowcy oraz osoby, które chcą schudnąć. Chociaż taki jadłospis różni się znacząco od standardowej diety, to wiele osób preferuje ten model żywienia. W jakich sytuacjach warto stosować dietę ketogeniczną?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na czym polega dieta ketogeniczna w cateringu dietetycznym?

Dieta ketogeniczna, od klasycznego modelu żywienia, różni się za wartością tłuszczu. To właśnie ten składnik jest głównym źródłem energii w każdym posiłku. Tłuszcze w diecie ketogenicznej pochodzą zarówno ze źródeł zwierzęcych, jak i roślinnych. Będą ich dostarczały produkty takie jak mięso, ryby, nabiał, a także oleje roślinne, pestki, orzechy, czy awokado.

W tym rodzaju diety bardzo istotna jest także znaczna redukcja węglowodanów. Ograniczone będą więc produkty takie jak pieczywo, kasze, makarony, ryż, czy niektóre owoce. W takim modelu żywienia konieczne jest też zmniejszenie ilości cukru. 

Nie oznacza to jednak, że osoby na diecie ketogenicznej muszą całkowicie rezygnować ze słodkiego smaku. Catering dostarczający jedzenie pudełkowe często proponuje autorskie desery i ciasta, które są przygotowywane z dodatkiem dozwolonych substancji słodzących.

Pudełkowa dieta ketogeniczna – dla kogo?

Ten model żywienia polecany jest zwykle osobom, które chcą zredukować masę ciała i oduczyć się jedzenia słodyczy. Dieta ketogeniczna może także przynieść korzyść sportowcom szczególnie tym którzy uprawiają dyscypliny siłowe. 

Należy jednak pamiętać, że jest to dieta bardzo alternatywna, więc nie u każdej osoby będzie najlepszym wyborem żywieniowym. Jeśli nie wiesz, czy to opcja dla Ciebie, to skonsultuj się z dietetykiem. Osoby, które posiadają jakieś obciążenia zdrowotne, przed rozpoczęciem diety ketogenicznej powinny natomiast zasięgnąć porady lekarza.

Czy taka dieta cateringowa jest zdrowa?

Dieta ketogeniczna, ze względu na specyficzne założenia, jest trudna do zbilansowania. Dlatego jej ułożenie wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W cateringu dietetycznym menu układane jest przez dietetyków, dlatego oferowana dieta ketogeniczna jest zbilansowana zgodnie z założeniami. Wygodna Dieta, która oferuje dietę pudełkową w Piasecznie zapewnia bardzo zróżnicowane posiłki: https://www.wygodnadieta.pl/catering-dietetyczny-piaseczno.

Osoby stosujące prawidłowo dobraną dietę ketogeniczną zgłaszają lepsze samopoczucie i uwolnienie się od nawyku podjadania między posiłkami. Jednak, aby ten model żywienia był skuteczny, należy odpowiednio dopasować kaloryczność. W cateringu dietetycznym posiłki pudełkowe oferowane są w wariantach od 1000 do 4000 kcal. Każdy znajdzie więc dietę odpowiadającą własnemu zapotrzebowaniu.

Jak zamówić catering dietetyczny?

Najwygodniejszym sposobem będzie zamówienie diety pudełkowej przez internet. Wystarczy tylko wejść na stronę cateringu, wybrać odpowiedni rodzaj diety i jej kaloryczność. W następnym kroku trzeba określić termin pierwszej dostawy i okres, na jaki składane jest zamówienie, a następnie podać adres, pod który mają być dostarczane pudełka z jedzeniem. Możesz też zamówić dietę, dzwoniąc bezpośrednio do cateringu i rozmawiając z dietetykiem.

Dostarczane pod Twoje drzwi jedzenie z pudełka stanowi kompletne, dzienne wyżywienie. Nie musisz więc dokupować żadnych produktów spożywczych. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to odpowiednia ilość płynów – może to być woda, herbata lub kawa, należy jednak unikać napojów słodzonych cukrem, ponieważ ten składnik jest niewskazany w diecie ketogenicznej.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie