Informacje14 czerwca 2015, 10:00,

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego odbędzie się 14 czerwca 2015 roku. Wyjątkowe wydarzenie ma upamiętnić tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej mieszkańca Konstancina, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Piotra Nurowskiego. Jest to bieg organizowany przez przyjaciół dla przyjaciela.

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego 2015

Bieg zaplanowany i zorganizowany przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” oraz agencję DEM’a Promotion Polska będzie prowadzić zielonymi ulicami i zakątkami malowniczego Konstancina, w okolicach Parku Zdrojowego i słynnej konstancińskiej Tężni Solankowej. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 w Parku, gdzie bieg się również zakończy. Organizatorzy zadbali o pełną obsługę biegu – profesjonalny pomiar czasu, punkty z wodą na trasie, a po biegu na uczestników będzie czekał posiłek regeneracyjny. I Bieg Konstanciński jest niezapomnianą okazją nie tylko do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w uroczych i zielonych zakątkach jedynego na Mazowszu miasta-uzdrowiska, lecz także do biegowego sprawdzenia się. Strefa biegacza i Biuro zawodów zostaną zorganizowane w Uzdrowisku „Biały Dom” Konstancin, tuż koło startu i mety. Organizatorzy biegu przewidzieli aż sześć kategorii wiekowych oraz kategorie: open, open dla mieszkańców Konstancina i specjalna kategoria dla olimpijczyków, którzy uświetnią swoją obecnością tę imprezę. Na mecie w Parku Zdrojowym na uczestników będą czekać puchary i wyjątkowe drewniane medale, a dla zawodnika, który uzyska najlepszy czas przewidziana jest specjalna nagroda – wieczne pióro przekazane przez samego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego 2015

Tę wyjątkową imprezę biegową wspierają znani i lubiani sportowcy, olimpijczycy, mistrzowie w swoich dyscyplinach. Jednym ze specjalnych gości będzie najbardziej utytułowany zawodnik w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski i kierowca rajdowy, a w wolnych chwilach biegacz – Adam Małysz. Mistrz zgodził się zostać pilotem biegu. Kolejnym znakomitym sportowcem, który potwierdził swój udział w imprezie jest Jacek Wszoła – olimpijczyk specjalizujący się w skoku wzwyż, złoty medalista igrzysk w Montrealu w 1976 roku i srebrny medalista igrzysk w Moskwie w 1980 roku. Wszoła w obu tych występach poprawiał rekord olimpijski, a po zdobyciu złota, nazywany był „cudownym dzieckiem Montrealu”. Do grona wspaniałych gości wspierających I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego dołączył także reprezentant sportów walki – pięściarz, srebrny medalista mistrzostw Europy w 1981 roku oraz czterokrotny mistrz Polski w wadze piórkowej i lekkiej - Krzysztof Kosedowski. Bieg nie tylko wspierany jest przez sportowców, lecz także organizowany przez ludzi związanych ze sportem. Jednym ze współorganizatorów całego przedsięwzięcia jest Marian Woronin – polski lekkoatleta, sprinter, srebrny medalista olimpijski z Moskwy z 1980 roku, propagator biegania i rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, a także wiceprezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”. Współpomysłodawcą biegu jest Andrzej Majkowski – dyplomata, działacz olimpijski, prezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”, które organizuje „Czwartki Lekkoatletyczne” oraz Prezes Zarządu Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego 2015

Każdy, kto czuje się na siłach pokonać 10 kilometrów ulicami miasta-uzdrowiska, może wziąć udział w wydarzeniu – wystarczy do 11 czerwca 2015 zarejestrować się na stronie www.biegkonstancin.pl. Pakiet startowy to tylko 40 złotych, a każdy uczestnik otrzyma w pakiecie koszulkę technologiczną oraz gadżety od sponsorów. Bieg odbywać się będzie w trakcie Dni Konstancina, zatem atrakcji dla wszystkich będzie mnóstwo. Organizatorzy i partnerzy oraz liczni sponsorzy zadbali także o nagrody, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegu.

I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego organizowany jest pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Burmistrza Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka oraz patronatem medialnym telewizji Polsat, portalu Rp.pl, I Programu Polskiego Radia, a także Przeglądu Piaseczyńskiego.

Więcej informacji o I Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego na: biegkonstancin.pl oraz facebook.com/biegkonstancin Więcej informacji na temat Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” na: czwartki.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11119
Informacje17 maja 2015, 11:00,

Pętelka sportowa niedziela z sołectwem Ustanów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sołectwo Ustanów zaprasza na lokalną, kameralną imprezę biegową oraz wyścigi rowerowe "Pętelka". W niedzielę, 17 maja 2015 r. odbędzie się bieg na dystansie 5 km drogą asfaltową lub/i ścieżkami leśnymi. Start o godz. 11.00. Po biegu odbędzie się tradycyjnie jak co roku wyścig rowerowy PĘTELKA dla dzieci w kategoriach wiekowych, oraz kategoria OPEN. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9:00 w OSP Jeziórko.

Pętelka sportowa niedziela z sołectwem Ustanów

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=18&t=1367

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie