Informacje30 maja 2013, 00:00,

GMINNY DZIEń DZIECKA W KONSTANCINIE

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2013 roku o godz. 13.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym, Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Czeka na Was mnóstwo atrakcji m.in.: warsztaty, kąciki animacji, waterball, dmuchane zabawki, konkursy i zabawy, oraz widowisko muzyczne przygotowane przez DOMISIE. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka do Konstancina.

GMINNY DZIEń DZIECKA W KONSTANCINIE

Gminny Dzień Dziecka program imprezy:

10:00 Turniej piłki plażowej dla młodzieży gimnazjalnej (boisko do siatkówki plażowej w Parku Zdrojowym).
13:00 Kids Impro Show- dziecięca grupa improwizacji teatralnej Witamina, Dequopots.
13:45 Kabaretowy duet muzyczny Korniki.
14:30 Kinds Impro Show – występ dziecięcych grup improwizacji teatralnej BCA Flash.
15:00 Widowisko muzyczne Domisie.
16:00 Występ grupy tanecznej KDK.

KORNIKI

Korniki to satyryczny program oparty na skeczach, konkursach i piosenkach dla dzieci. Duet przyciąga kolorowymi strojami, nietuzinkowym humorem i radosną zabawą. W składzie: Irena Tyl i Anna Komorowska – aktorki teatralne. Irena Tyl jest postacią powszechnie znaną. Poza występami na deskach Teatru Komedia oraz Teatru STU w Krakowie, przez wiele lat występowała przed kamerami TV w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Wcielając się tam w rolę towarzyszki Kornik, stworzyła następnie autorski program kabaretowy dla dzieci, nazwą nawiązujący do tej właśnie postaci.

Kids Impro Show wystąpią dziecięce grupy improwizacji teatralnej Witamina (9 lat) i De Quopots (13 lat) oraz grupa młodzieżowa BCA FLASH. W obecnym składzie dzieci pracują ze sobą 6 miesięcy i na koncie mają już udział w kilku konkursach. Reprezentując Konstancin na Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA w Piasecznie zajęli II miejsce oraz Srebrnego Flaka w kategorii teatr podczas Festiwalu Ludzi Aktywnych Kulturalne F.L.A.K w warszawskim L.O im. Miguela de Cervantesa. Zaprezentują podstawowe gry i zabawy improwizacyjne. Wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe prowadzi Katarzyna Michalska.

Widowisko muzyczno-rozrywkowe Domisie

Widowisko muzyczno-rozrywkowe Domisie Amelia, Pysia, Eryk i Strachowyj – Domisie przygotowały niespodziankę- wspaniały program rozrywkowy dla najmłodszych. Podczas występu śpiewają domisiowe piosenki, uczą pojęć związanych z estradą i teatrem a także zapraszają dzieci do wspólnej zabawy i interakcji. Maluchy maja niepowtarzalną okazję spotkać się z bohaterami telewizyjnymi ” na żywo”, poprosić o autograf a także zapozować do wspólnej fotografii. Amelia – Katarzyna Taracińska- Badura, Pysia – Beata Wyrąbkiewicz, Eryk- Wojciech Dmochowski, Strachowyj – Rafał Szałajko. Aktorzy teatralni i filmowi znani dzieciom z programu dla dzieci: Domisie oraz Jedyneczka. Można ich podziwiać w teatralnych produkcjach dla dzieci w stołecznych teatrach: Palladium, Capitol, Kamienica.

Grupa Taneczna KDK zaprezentuje się grupa taneczna Konstancińskiego Domu Kultury prowadzona przez Maszę Tryputsen.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje31 maja 2013, 00:00,

Koncert zespołu Czerwony Tulipan w Tomicach

Dwór Brzozówka zaprasza na koncert piosenki kabaretowej i poetyckiej, w wykonaniu zespołu CZERWONY TULIPAN, który odbędzie się 1 czerwca 2013 roku o godz. 20.00. Koncert odbędzie się w Dworze Brzozówka przy ul. Sosnowej 2 w Tomicach. Bilety w cenie: 50 zł (dorośli), 30 zł (młodzież ucząca się) oraz wstęp bezpłatny dla dzieci do 10 roku życia. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie internetowej: www.dworbrzozowka.pl