Informacje5 dni temu, 13:59,

Firma zaniedbała realizację inwestycji. Burmistrz rozwiązał umowę

Liczne zaniedbania, znaczne opóźnienia w harmonogramie prac, a w końcu zejście z terenu budowy, pozostawiwszy go nieuporządkowanym i niezabezpieczonym zmusiły władze gminy do odstąpienia od umowy z firmą ART GLOBAL sp. z o.o. z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Władze gminy wielokrotnie upominały wykonawcę, bez skutku

Inwestycja, która miała zostać oddana do użytku na początku roku szkolnego, ma kilkumiesięczne opóźnienia praktycznie w każdej z branż. Na szczęście obiekt jest już zadaszony i ma stan surowy zamknięty, co pozwoli kontynuować prace w okresie zimowym, o ile do tego czasu wyłoniona zostanie nowa firma na dokończenie inwestycji.

Firma zeszła z terenu budowy
Ze względu na brak odpowiedniego zaangażowania sił i środków przez Wykonawcę rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej w Głoskowie, zejście z placu budowy oraz brak odpowiedniej reakcji na wezwania Gminy do nadrobienia zaległości, Burmistrz Daniel Putkiewicz w dniu 9 września 2019 roku odstąpił od umowy z firmą ART. GLOBAL sp. z o.o.

– Nie mieliśmy wyjścia. Wielokrotnie upominaliśmy wykonawcę i wzywaliśmy do nadrobienia zaległości, jednak spotykaliśmy się z brakiem reakcji z jego strony – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz. – To nie była łatwa decyzja, gdyż teraz czeka nas kilka miesięcy przerwy związanej z procedurą przetargową na dokończenie inwestycji. Nie wiemy też jakie i ile ofert do nas wpłynie. Od wykonawcy będziemy domagać się odszkodowania w kwocie 1 713 468,08 zł. Już wcześniej nasi inspektorzy mieli problemy z dostępem do dziennika budowy, a w wakacje na terenie budowy nie działo się praktycznie nic – komentuje burmistrz.

Firma ART. GLOBAL wezwana została do przystąpienia do inwentaryzacji robót, na co ma 7 dni. Potem przygotowany zostanie nowy przetarg na wykonawcę.
– Pozostaje nam przeprosić mieszkańców Głoskowa, i prosić o cierpliwość jednak wina za zaistniałą sytuację nie leży po stronie gminy. Wpływ na to ma zapewne ciężka sytuacja na rynku budowlanym, gdzie brakuje rąk do pracy i podwykonawców – wyjaśnia Burmistrz Daniel Putkiewicz

Rozbudowa SP nr 3 zgodnie z harmonogramem
W tych okolicznościach pocieszającym jest fakt, że bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Głównej 50 w Piasecznie. Planowane zakończenie budowy wartej blisko 7,3 mln zł nie jest zagrożone i powinno nastąpić jeszcze w grudniu tego roku. Zakres prac obejmuje przebudowę budynku socjalnego o pow. 270 mkw., dobudowę nowego budynku o pow. 410 mkw., przebudowę i rozbudowę łącznika a także przebudowę kotłowni.

Wakacyjne remonty

Dyrektorzy przeprowadzają wakacyjne remonty szkół zgodnie z potrzebami danej placówki– mówi Hanna Kułakowska–Michalak, tych potrzeb jest oczywiście wiele i sukcesywnie w miarę posiadanych środków finansowych, co wakacje prace  remontowe są prowadzone – dodaje.  W tym roku największe środki finansowe  zostały zaangażowane w remont szkoły w Józefosławiu i Chylicach.

Zgodnie z planem przebiegły też letnie remonty w wytypowanych placówkach szkolnych. W Szkole Podstawowej nr 2 w Zalesiu Dolnym remontowane były m.in. podłogi w 10 salach lekcyjnych oraz modernizowana instalacja elektryczna i informatyczna w pracowni komputerowej. Największy zakres prac realizowany był w SP w Józefosławiu, gdzie m.in. odnawiane były ściany w salach, na korytarzach w łazienkach, modernizowane było oświetlenie a także zamontowano szlabany na wjeździe na parking i ułożono kostkę brukową, gdzie zainstalowane zostały stojaki na rowery. W SP nr 3 zamontowano elektrycznie sterowane żaluzje, naprawiono parkiet w salach i na korytarzu.

Zmodernizowany został tez system nagłośnienia sali gimnastycznej. W SP nr 1 przeprowadzone zostały uzupełniające prace malarskie. W szkole przy Al. Kalin prowadzone były prace w szatniach i kuchni, a także wymieniona została siatka ogrodzeniowa z wymianą furtki. Wymieniono tez cokół wokół całego budynku szkoły. Spory zakres prac prowadzony był w SP w Chylicach, gdzie zmodernizowano część komputerów, wymieniono okna w sali gimnastycznej, zmodernizowano oświetlenie wokół szkoły, zamontowano klimatyzacje w bibliotece i pracowni komputerowej, zmodernizowano sieć komputerową. Drobne prace prowadzone były też w SP w Złotokłosie. Łączny koszt remontów we wszystkich szkołach wyniósł 731,5 tys. zł

autor/źródło: Gmina Piaseczno

Polecane dla Ciebie

Informacje5 dni temu, 12:08,

Lesznowola: Nauczyciele otrzymali awanse zawodowe

We wtorek 10 września w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence 16 nauczycieli z gminnych szkół i przedszkola odebrało Akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Gratulujemy

Kandydat na nauczyciela mianowanego musi wykazać się trzyletnim stażem nauczycielskim, opracować i zrealizować plan rozwoju zawodowego oraz zdać egzamin przed komisją powołaną przez Wójta Gminy. W tym roku zdało egzamin i odebrało Akty nadania stopnia awansu zawodowego 16 nauczycieli:

- z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lesznowoli - 2 osoby,

- ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie - 3 osoby,

- ze Szkoły Podstawowej z Nowej Iwicznej - 4 osoby,

- ze szkoły Podstawowej w Mysiadle - 4 osoby,

- ze Szkoły Podstawowej w Łazach - 2 osoby,

- z Przedszkola w Mysiadle - 1 osoba.

Nauczycielom pogratulowali przedstawiciele samorządu Gminy oraz dyrektorzy placówek, w których pracują.

autor/źródło: UG Lesznowola