Artykuł partnerski20 października 2019, 19:54,

Co zobaczyć w Stolicy, czyli atrakcje w Warszawie

Co zobaczyć w Stolicy, czyli atrakcje w Warszawie

Warszawa jest bardzo rożnie odbierana przez turystów, ale także i jej mieszkańców. Wywołuje mieszane uczucia - niektórych zachwyca, innych drażni eklektyzm, brak ładu i harmonii w jej architekturze. Niemniej jednak są miejsca w Warszawie, które pozwolą poznać ją z nieco innej strony oraz poczuć jej prawdziwy klimat. Oto propozycja mniej znanych miejsc, aczkolwiek z całą pewnością godnych uwagi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Dla mieszkańców Warszawy pozycja dość oczywista

Galeria 81 stopni

Założona przez Stowarzyszenie Hokuspokus i działająca od 2011 roku galeria stanowi przede wszystkim przestrzeń twórczą, ale działa w niej także studio filmowe oraz szkoła jogi. W Galerii prowadzone są również warsztaty plastyczne dla dzieci. Niezwykła jest droga prowadząca do wnętrza galerii - otóż 81 stopni na krętych ażurowych schodach z kuta balustradą w towarzystwie zielonych ścian. Niezwykle urokliwe miejsce pozwalające porwać się artystycznej magii.

Żoliborz Oficerski - malowniczy i bajkowy

Żoliborz oficerski, zwany również dziennikarskim to mnóstwo małych, zacisznych uliczek z otoczonych zielenią. Stanowi on najbardziej reprezentatywną część stolicy, zamieszkałą kiedyś przez oficerów. Godne uwagi są miedzy innymi:

- domki mieszczące się na Placu Słonecznym i ul.Czarneckiego, nawiązujące architektonicznie do XVIII-wiecznych dworków szlacheckich;

- ul. Brodzińskiego i Wieniawskiego.

Bulwary wiślane i Multimedialny Park Fontann

Dla mieszkańców Warszawy pozycja dość oczywista, natomiast dla osób rzadko bywających w Stolicy może się okazać czymś nowym. Położone w bliskim sąsiedztwie multimedialne fontanny wraz z bulwarami to idealny pomysł na jedną trasę spaceru. Waże aby wybrać się w odpowiedni dzień i porę - pokazy nie są realizowane bez przerwy.

Ogrody na dachu BUW-u

Ciekawe miejsce na spacer w otoczeniu natury w centrum miasta. Są to największe w Europie ogrody dachowe podzielone na różne części, z których każda zachwyca swym niepowtarzalnym urokiem. Z ogrodu dachowego można też podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy, a przez przeszklony dach podglądać pracowników biblioteki i studentów.

Czuły Barbarzyńca

Warszawa nieznana - czyli miejsca mniej popularne wśród turystów pozwalają lepiej ją poznać i poczuć prawdziwy jej klimat. Jednym z takich miejsc może być Czuły Barbarzyńca - miejsce kultowe na Powiślu. Jest to niezwykła klubokawiarnia ze świetnie zaopatrzoną księgarnią. Pokazuje ona artystyczną duszę stolicy. Idealne miejsce na spędzenie przyjemnych chwil w towarzystwie książek i wyśmienitej kawy. Ponadto organizowane są tutaj liczne spotkania autorskie, kiermasze czy też recitale muzyczne.

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego

Fort Sokolnickiego mieści się w Parku Żeromskiego - a więc miejscu o ciekawej architekturze, w którym odbywają się rozmaite imprezy kulturalne takie jak:

  • spektakle teatralne,
  • koncerty,
  • pokazy filmowe,
  • happeningi,
  • warsztaty,
  • spotkania autorskie.

Bazar Różyckiego

Kultowy bazar założony z końcem XIX wieku, będącym miejscem, gdzie zachowały się elementy dawnego folkloru warszawskiego. W czasie wojny był miejscem handlu bronią, a w latach 90. XX wieku był uważany za jeden z najbardziej kryminogennych fragmentów tzw. Trójkąta Bermudzkiego (obejmującego też Stadion Dziesięciolecia i dworzec Warszawa Wschodnia). W 2008 roku przeszedł w ręce spadkobierców J.J. Różyckiego i trwają prace nad wpisaniem go na listę zabytków.

Więcej: http://tripybiznesekipy.pl/

autor/źródło: tripybiznesekipy.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski20 października 2019, 19:49,

Dlaczego warto wybrać szybkie płatności smartfonem? Jak płacić smartfonem? Krótki poradnik dla każdego użytkownika

Dlaczego warto wybrać szybkie płatności smartfonem? Jak płacić smartfonem? Krótki poradnik dla każdego użytkownika

Jedną z najnowszych form płatności zbliżeniowych stanowią płatności za pomocą smartfona. Płatności smartfonem to szybka i bezpieczna alternatywa standardowych płatności zbliżeniowych. Nie musisz już szukać portfela czy karty kredytowej, wszystkie niezbędne płatności wykonasz bowiem za pomocą swojego telefonu. Jak jednak płacić smartfonem? Co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę, używają tego typu płatności zbliżeniowych. Przydatne wskazówki znajdziecie w poniższym tekście.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Płacenie smartfonem to forma płatności zbliżeniowych

  1. Dlaczego warto płacić smartfonem?
  2. Jak płacić smartfonem?

 

Płacenie smartfonem to forma płatności zbliżeniowych, ciesząca się rosnącym zainteresowaniem. Tego typu płatności zapewniają szybkie zakupy bez konieczności wyciągania portfela czy karty kredytowej, stanowią więc dobrą alternatywę standardowych form płatności. Co więc warto wiedzieć o płatnościach za pomocą smartfonów? Podpowiadamy poniżej.

 

Dlaczego warto płacić smartfonem?

Płatności za pomocą smartfona to wygodna alternatywa dla tych z nas, którzy cenią sobie komfortowe i proste rozwiązania. Ile razy zdarzyło Ci się wyjść z domu bez gotówki czy portfela? Nerwowe poszukiwania przy kasie kończyły się niemiłym rozczarowaniem. Prostym rozwiązaniem mogą więc okazać się szybkie płatności smartfonem

Ponadto poszczególne smartfony oferują także możliwość aktywacji kilku kart płatniczych na jednym urządzeniu, zarówno tych kredytowych jak i debetowych. Dzięki temu podczas płatności za pomocą smartfona możemy wybrać, którą z nich chcemy zapłacić. Możesz więc pożegnać się z nieustannie wypchanym drobnymi portfelem czy niezliczoną liczbą kart płatniczych. To zdecydowane ułatwienie, zwłaszcza dla panów.

 

Jak płacić smartfonem?

Jak więc płacić smartfonem? Płatność z wykorzystaniem smartfona dokonuje się automatycznie po przyłożeniu telefonu do terminala. Podobnie jak w przypadku płatności zbliżeniowych za pomocą karty kredytowej w przypadku kwoty przekraczającej 50 złotych wymagana jest dodatkowa autoryzacja za pomocą PINu. Dbając o bezpieczeństwo swoich finansów możesz więc w szybki i bezproblemowy sposób dokonać płatności za pomocą smartfona.

Dodatkowe zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi weryfikacja tożsamości przed dokonaniem transakcji. W zależności od poziomu zaawansowania naszego smartfona, poszczególne urządzenia przeprowadzają protokół potwierdzenia poprzez podanie kodu PIN, skan linii papilarnych, tęczówki oka czy twarzy.

Aby korzystać z płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona nasze urządzenie musi posiadać tzw. moduł NFC (Near Field Communication), umożliwiający bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów. Tego typu nowoczesne rozwiązania technologiczne, znane pod nazwą HCE (Host Card Emulation) nie wymagają instalowania dodatkowych aplikacji, nie są także zależne od sieci operatora z którego korzystamy.

 

W dzisiejszych czasach na każdym niemal kroku towarzyszą nam urządzenia mobilne, wspierające nasze codzienne aktywności. Jednym z najciekawszych udogodnień są płatności zbliżeniowe za pomocą smartfonów. Szybkie i bezpieczne płatności smartfonami to wygodna alternatywa dla każdego z nas. 

autor/źródło: euro.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie