Artykuł partnerski29 czerwca 2023, 08:49,

Co obejmuje ubezpieczenie opon w aucie?

Co obejmuje ubezpieczenie opon w aucie?

Ubezpieczenie opon w aucie to niewielki koszt, a może przydać się w wielu sytuacjach. Jest to dużo bardziej opłacalna opcja niż samodzielne organizowanie pomocy drogowej i pokrywanie wszystkich kosztów. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu opon?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Problemy z ogumieniem to jedna z najczęściej występujących awarii samochodu. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, warto dokonać ubezpieczenia opon. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to zupełnie inne usługa, niż to, co otrzymujemy w ramach podstawowej polisy assistance. W przypadku assistance możemy liczyć na pokrycie kosztów wymiany koła na miejscu lub holowanie ubezpieczonego pojazdu do warsztatu. Usługa nie obejmuje jednak kwoty opon. Jeśli chcemy, aby również ten koszt pokrywał ubezpieczyciel, należy wykupić dodatkową polisę.

 

Co obejmuje ubezpieczenie opon?

Zakres ubezpieczenia opon w samochodzie może się różnić w zależności od konkretnej polisy i ubezpieczyciela. Warto więc dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), aby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ochronę tylko na terenie Polski, inne również na terenie Unii Europejskiej, a najmniej firm poza Unią Europejską. Warto sprawdzić tę kwestię, jeśli bowiem ubezpieczenie opon działa również poza Polską, podczas podróży zagranicznej nie musimy martwić się, gdzie zgłosić się o pomoc, gdy dojdzie do uszkodzenia opon pojazdu. 

 

W ramach ubezpieczenia opon najczęściej możemy liczyć na:

 • organizację i pokrycie kosztów naprawy na miejscu,
 • organizację i pokrycie kosztów wymiany koła w warsztacie,
 • poinformowanie kierowcy, gdzie znajdują się najbliższe warsztaty wulkanizacyjne i sklepy z oponami.

Warto dokładnie zapoznać się z polisą, ponieważ ubezpieczenie może wskazywać maksymalną kwotę, która ma być przeznaczona na wszystkie zdarzenia, również poszczególne usługi mogą być limitowane. Więcej o ubezpieczeniu opon na https://porownywarki-ubezpieczen.pl/n/ubezpieczenie-opon.

 

Jak działa ubezpieczenie opon?

Warto pamiętać, że ubezpieczenia opon nie można kupić samodzielnie, należy to zrobić w pakiecie z OC, AC lub assistance. Wiele osób zastanawia się też, ile kosztuje ubezpieczenie opon. Wszystko uzależnione jest od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, jednak kwoty te nie są wysokie. Opony można ubezpieczyć już za kilkanaście złotych, co sprawia, że jest to jedna z najtańszych polis. Warto więc zdecydować się na takie ubezpieczenie, ponieważ może okazać się pomocne, gdy konieczne będzie pokrycie kosztów wymiany koła w trasie. W przypadku wystąpienia awarii należy zadzwonić na infolinię alarmową, a organizacją pomocy zajmie się firma ubezpieczeniowa. W takiej sytuacji nie płacimy za opony ani za wymianę. Porównywarki ubezpieczeniowe sprawdzisz na https://porownywarki-ubezpieczen.pl/.

 

Czego nie obejmuje ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie opon ogranicza się do sytuacji, które zostały wymienione w polisie. Ochrona nie obejmuje m.in. szkód powstałych:

 • umyślnie lub przez rażące niedbalstwo, 
 • podczas usiłowania popełnienia lub popełnienia przestępstwa,
 • podczas prowadzenia pojazdu bez uprawnień, pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
 • w sytuacji używania samochodu do wyścigu,
 • w aucie, które nie jest dopuszczone do ruchu w momencie zdarzenia. 

 

Ubezpieczyciel może też odmówić wypłaty odszkodowania, gdy:

 •  na autostradzie wezwano specjalistyczne służby pomocnicze, 
 • doszło do kolizji lub wypadku z udziałem innego auta, 
 • do szkody doszło w przypadku obciążenia auta ponad dopuszczalną masę całkowitą,
 • bieżnik jest zniszczony,
 • ubezpieczyciel nie może udzielić pomocy z powodu działania siły wyższej. 

 

Zawsze należy więc dokładnie zapoznać się z warunkami polisy i zrozumieć, jakie uszkodzenia są objęte ochroną, a kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 czerwca 2023, 08:48,

Jak wybrać odpowiednie poduszki - Warszawa

Jak wybrać odpowiednie poduszki - Warszawa

Wysokiej jakości poduszki to istotna kwestia, której nikt, niezależnie od wieku oraz stanu zdrowia nie powinien bagatelizować. Prawidłowo dobrana poduszka zapewnia zdrowy sen oraz niezbędne podparcie dla kręgosłupa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak dobierać odpowiednie poduszki!

 1. Czym charakteryzuje się dobrze dobrana poduszka?
 2. Czy modele z pianki termoelastycznej są odpowiednie dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa?
 3. Czy naturalny puch jest zdrowym wypełnieniem?
 4. Jakie są konsekwencje nieodpowiednich poduszek?
 5. Czy warto dobierać zdrowe poduszki niezależnie od wieku?

Nowoczesne poduszki w Warszawie to przede wszystkim wysoka jakość, przystępna cena i doskonałe dopasowanie do potrzeb organizmu. 

Czym charakteryzuje się dobrze dobrana poduszka?

Dobrze dobrane poduszki w Warszawie powinny charakteryzować się odpowiednim podparciem dla wszystkich kluczowych elementów ciała. Zarówno głowa, jak i szyja oraz ramiona do zdrowego i bezpiecznego snu powinny być podtrzymane w naturalnej, rozluźnionej formie. Warto wybierać również poduszki z materiałów hipoalergicznych i oddychających. 

Czy modele z pianki termoelastycznej są odpowiednie dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa?

Komfortowy sen zależy przede wszystkim od odpowiedniej poduszki, świeżego powietrza oraz odcięcia się od niebieskiego światła. Chcąc wyeliminować bóle kręgosłupa, zwłaszcza szyjnego należy sięgać po odpowiednio wyprofilowane poduszki. Doskonałym wyborem są modele wykonane z pianki termoelastycznej, która świetnie dopasowuje się do ciała, a przy tym oferuje również odpowiednie podparcie. 

Czy naturalny puch jest zdrowym wypełnieniem?

Poduszki w Warszawie to wszystko, czego potrzebujesz do zdrowego snu gwarantującego rozluźnienie, regenerację oraz prawidłowy przepływ krwi. W przypadku poduszek mających lekkie oraz miękkie wypełnienie wykonane z naturalnego puchu nie zawsze jest to możliwe. Obecnie zalecane są twardsze poduszki, wykonane z syntetycznych materiałów, których struktura zapewnia prawidłowe podparcie. Naturalny puch jest również produktem silnie uczulającym. 

Jakie są konsekwencje nieodpowiednich poduszek?

Poduszki w Warszawie pozwalają na sprawną wymianę starych, nieodpowiednich poduszek na nowe modele o dopasowanym do fizjonomii organizmu potrzeb. Spanie na nieodpowiednich poduszkach może prowadzić do postępujących problemów z układem krążenia, kręgosłupem oraz wieloma innymi przypadłościami. 

Czy warto dobierać zdrowe poduszki niezależnie od wieku?

Wybierając poduszki w różnych rozmiarach, można z łatwością dopasować model do wieku. Obecnie zaleca się stosowanie bezpiecznych modeli od pierwszych lat życia do późnej starości. 

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie