Informacje2 października 2014, 19:00,

Życie pod Annapurną wyprawa do niezwykłego Nepalu - Klub Podróżnika w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury i Klub Podróżnika w Konstancinie zaprasza na spotkanie pn.: (prze) Życie pod Annapurną - wyprawa do niezwykłego Nepalu. Spotkanie odbędzie się w czwartek 2 października 2014 roku o godz. 19.00. Miejsce: KDK Hugonówka, Konstancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15. Zapraszamy do Klubu Podróżnika w Konstancinie-Jeziorna.

ADAM HOFMAN – podróżnik i fotograf zaprasza na wyprawę w Himalaje turystycznym szlakiem dookoła Annapurny, który ze względu na spektakularne wysokogórskie krajobrazy oraz różnorodność etniczną uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie. Kilkudniowa wędrówka prowadzi wśród stopniowo zmieniającej się roślinności przez malownicze buddyjskie wioski na przełęcz Thorung La położoną ponad 5400 m. n.p.m. Z uwagi na zmniejszone do połowy stężenie tlenu w powietrzu, przebywanie na tak znacznej wysokości naraża turystów na poważne skutki choroby wysokościowej, którym mimo stosowania odpowiednich technik aklimatyzacyjnych nie zawsze niestety udaje się zaradzić.. Jednak to wcale nie zdobycie tej wysokogórskiej przełęczy ani życie w spartańskich warunkach okazało się dla podróżnika największym wyzwaniem na tej wyprawie – ale o tym opowie dopiero podczas pokazu. Uczestnicy spotkania będą mogli podziwiać wspaniałe widoki, a także przyjrzeć się z bliska lokalnej religii, jedzeniu, zwyczajom oraz codziennym czynnościom dzielnych mieszkańców wiosek, którzy mimo biedy i prymitywnych warunków życia z dala od cywilizacji, zachowują spokój, pogodę ducha oraz bezinteresowną otwartość wobec nieznajomych. Odwiedzą też dwa największe miasta Nepalu i zobaczą, jak wygląda praca ulicznego sprzedawcy, ryksiarza, czy też kobiety przez całe dnie suszącej ryż. Pokazowi wysokiej jakości zdjęć towarzyszyć będzie relaksacyjna muzyka. Mamy nadzieję, że odmienność i różnorodność tego pięknego kraju zaprezentowana w atrakcyjny sposób pozwoli Państwu choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości, a może nawet zainspiruje do przeżycia podobnej przygody.

Informacje4 października 2014, 11:00,

Jesienna Szafa z Magnesem - akcja charytatywna w Piasecznie

Jesienna szafa z Magnesem to akcja charytatywna organizowana przez Fundację Studio (S)praw Kobiet oraz Magazyn Magnes na poczet Programu Pomocowego dla Kobiet w trudnych sytuacjach życiowych. Akcja polega na wyprzedaży zebranych kolekcji ubrań Vintage (damskich, męskich i dziecięcych) oraz przedmiotów prezentowanych przez naszych partnerów. Wyprzedaż jest prowadzona po bardzo symbolicznych cenach, a każda uzbierana suma pieniężna przekłada się natychmiast na konkretną pomoc. Nasi partnerzy proponują: Niebieskie Migdały – ręcznie robioną, artystyczną biżuterię; Sklep Events Boutique – duńskie ubrania w oryginalnej stylistyce; Salon Marilyn - bieliznę oraz rajstopy; Agata, pracownia florystyczna – zaproponuje inne spojrzenie na kwiaty syntetyczne; Akademia Cztery Pory Roku – ręcznie robione świeczki i mydła. 4 października 2014 roku zapraszamy na akcję Jesienna Szafa z Magnesem.

Jesienna Szafa z Magnesem - akcja charytatywna w Piasecznie

30 procent dochodu ze sprzedaży będzie przeznaczone na poczet działań Programu Pomocowego dla Kobiet. Wodzirejką wyprzedaży będzie Magdalena Zampetti. Dodatkowo, malarka-artystka, Ana Skajnowska, zaprezentuje wyroby z filcu, szale i ozdoby. Konsultantka firmy Vipera Cosmetics przeprowadzi pokaz makijażu, a Zielona Wyspa chętnym zaoferuje zabiegi na twarz i nie tylko. Obecne będą również stylistki: Monika Chełstowska i Anna Kosińska. Ogólnie zapowiada się świetna wyprzedaż, która ma jeden cel, a mianowicie w miłej atmosferze nabyć to co się nam podoba lub wyłowić perełki, których być może szukaliśmy, a tym samym przyczynić się do pomocy innym kobietom. Zapraszamy! Imprezie patronuje Urząd Miasta i Gminy Piaseczo, Dom Kultury oraz Magazyn Magnes. Wszystkim osobom, które zechcą uczestniczyć w akcji wspierającej nasz Program z góry serdecznie dziękujemy!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie