Informacje25 października 2016, 20:00,

Zwierzenia bez/robotnego aktora - monogram Marcina Zarzecznego

25 października 2016 roku w godz. 20:00 - 21:15 będzie można obejrzeć spektakl Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno.

ZWIERZENIA BEZ/ROBOTNEGO AKTORA - MONOGRAM MARCINA ZARZECZNEGO

Już niedługo na scenie w Domu Kultury wystąpi Marcin Zarzeczny - aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowego Studium Aktorskiego w Olsztynie. Obecnie współpracuje z Agencją Artystyczną Jerzy Bończak Komedie, Teatrem Drugą Strefą oraz lubelską Sceną In Vitro. Znany nie tylko z teatralnych scen, ale także telewizyjnych seriali - Druga Szansa, Singielska, Na sygnale. W Piasecznie zaprezentuje swój monodram.

Zwierzenia to prawdziwa opowieść o determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Sceny z życia bezrobotnego artysty, pokazane w spektaklu, są na tyle uniwersalne, że każdy człowiek bez pracy zobaczy w nich obraz samego siebie. O sprawach ważnych i trudnych mówi się tu wsposób lekki i żartobliwy, bez użalania się nad własnym losem. Główny nacisk położony jest na budowaniu atmosfery intymnej relacji bohatera z widzem, przypominającej rozmowę dobrych przyjaciół.

Marcin Zarzeczny, w formie autorskiego monologu, opisuje swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem pracy. Zwierzenia...to monodram, który powstał w kuchni bezrobotnego aktora,w ciągu czterech lat został wystawiony blisko 100 razy w kilkudziesiciu miastach Polski, na Islandii (w Teatrze Narodowym w Reykjaviku), Niemczech (na Festiwalu Arena, gdzie został nagrodzony Koprodukziospreis), w Indiach (na Festiwalu Kala Ghoda w Bombaju) i wIranie (na Festiwalu Monologów w Teheranie), a fragmenty scenariusza zostały trzykrotnie opublikowane w USA.

Informacje26 października 2016, 16:30,

Warsztaty z kaligrafii w Piasecznie

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie wznawia zajęcia z kaligrafii! Pierwsze zajęcia odbędą się 26 października 2016 roku o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby, które uczestniczyły już w naszych zajęciach, oraz tych, którzy dopiero chcieliby rozpocząć przygodę ze sztuką pięknego pisania. Zapisy przyjmujemy: telefonicznie: 22 756 79 11 mailowo: wypozyczalnia@pbp-piaseczno.eu oraz osobiście w bibliotece (Chyliczkowska 12, Piaseczno). Zapraszamy na warsztaty z kaligrafii w Piasecznie.

WARSZTATY Z KALIGRAFII W PIASECZNIE