Informacje17 listopada 2007, 00:00,

Związki zawodowe TDP Piaseczno w Kurierze Południowym

W gazecie Kurier Południowy nr 43 pojawiła się informacja KM NSZZ Solidarność. W związku z tym, że od dłuższego czasu opisujemy sytuację w TDP Piaseczno pozwoliliśmy sobie zamieścić na stronie wypowiedź z Kuriera: Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność od dłuższego czasu próbuje dojść do porozumienia z zarządem Spółki TDP Piaseczno (dawny Thomson Polkolor) w sprawie dalszego funkcjonowania naszego zakładu.

Niestety właściciel, którym jest hinduska firma Videocon zamiast prób rozwiązania problemów naszej fabryki, chce wprowadzić XIX wiek w sposoby zarządzania. Videocon przejął zakład w Piasecznie, w 2005 roku. Jako nowy właściciel przez rok nie interesował się zakładem, dopiero w sytuacji załamania się rynku kineskopów, przysłał swojego przedstawiciela z zadaniem zwolnienia 1000 osób. Od tego czasu jedynym pomysłem właściciela na ratowania spółki, jest próba przerzucenia kosztów restrukturyzacji na pracowników.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przez cały czas występowała z wieloma propozycjami, które mogły pomóc pracodawcy w restrukturyzacji zakładu. Niestety wszystkie nasze propozycje zostały zignorowane, a na naszą próbę zwrócenia uwagi opinii publicznej na kłopoty zakładu TDP w Piasecznie, w postaci wywieszonego transparentu: STOP BRAKU PERSPEKTYW DLA SPÓ£KI. STOP DYSKRYMINACJI W TDP. STOP LEKCEWAżENIU ZWI¡ZKÓW ZAWODOWYCH (wzór można zobaczyć powyżej), został on bezprawnie zerwany przez pracodawcę.

Związki zawodowe działają w Polsce na podstawie ustawy o związkach zawodowych, oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Wybraliśmy najłagodniejszą formę protestu, aby nie pogarszać sytuacji naszej firmy, niestety takie działania pracodawcy jak w przytoczonym przykładzie powodują tylko wzrost niezadowolenia pracowników i prowadzą do eskalacji konfliktu.
autor/źródło: Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność - TDP Piaseczno

Informacje18 listopada 2007, 00:00,

Film Hair w Klubie Filmowym Kulturalny Marian Piaseczno

Klub Filmowy Kulturalny Marian działający przy Ośrodku Kultury Piaseczno zaprasza na prezentację filmu Milosa Formana: HAIR. Musical będzie można obejrzeć we wtorek, 20 listopada 2007 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Wpisowe 8 złotych. Zapraszam na film Hair, do Kina Kulturalny Marian w Piasecznie.

Musical Hair Reżyser: Milos Forman Scenariusz: Michael Weller Muzyka: Galt MacDermot Zdjęcia: Miroslav Ondricek

Hair to musical filmowy Milosa Formana z 1979 roku, na podstawie musicalu scenicznego Gerome'a Ragniego i Jamesa Rado, którego premiera odbyła się w 1968 w Biltmore Theatre. Sceniczna wersja Hair przedstawia wyidealizowany obraz życia dzieci-kwiatów, w którym króluje beztroska, niechęć do przemocy, równość (rasowa i klasowa), przyjaźń. Piosenki musicalu były bardzo popularne, a on sam przyczynił się do zwiększenia zainteresowania ruchem hippisowskim w wielu krajach. Nieco inne spojrzenie na zagadnienia kontrkultury hippisowskiej prezentuje Milos Forman. Doskonała muzyka, klimat oddający ducha swobody, wolności i miłości lat 60-ych sprawiają, że Hair to film kultowy nie tylko dla młodego pokolenia dorastającego w latach 70-ych. Claude Bukowski (John Savage) - zwykły chłopak z Oklahomy przyjeżdża do Nowego Jorku by zaciągnąć się do wojska i wyjechać na wojnę w Wietnamie. W Central Parku poznaje grupę hippisów, ich charyzmatycznego lidera Bergera (Treat Williams) i piękną Sheilę (Beverly D'Angelo). Spotkanie to pozwala mu odkryć zupełnie nieznany do tej pory świat, w którym rządzi przyjaźń, miłość i wolność... Chcesz obejrzeć musical Hair? Przyjdź we wtorek do Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno