Informacje3 marca 2019, 13:00,

Zuzia w krainie czarów Teatr Kuffer - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

3 marca 2019 roku o godz. 14.00 i 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach Bajkowej Niedzieli w Piasecznie, podczas której wystąpi Teatr Kuffer ze swoim spektaklem "Zuzia w krainie czarów". Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Cykl spektakli dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Bilety w cenie 10 zł. Ilość miejsc ograniczona. Kontakt: katarzyna.resiak@kulturalni.pl, 519 388 690, 22 756 76 00 wew.18. Serdecznie zapraszamy.

Zuzia w krainie czarów Teatr Kuffer - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Teatr Kuffer “Zuzia w krainie czarów” – mała, nieposłuszna dziewczynka postanawia nie iść do szkoły. Zasypia na zaczarowanej ławce, a ta przenosi ją do zaczarowanej krainy. Tam spotyka bajkowe postaci: robota, który lubi tańczyć, śpiewającego kowboja, krasnala, który ze starości wszystko zapomniał i musi pytać grzybka o radę, śmiesznego króla i jego rycerzy, dobrego smoka, i czarownicę, która chciałaby uwięzić Zuzię ale nie pozwalają jej na to dzieci. Pod wpływem spotkań i przygód, dziewczynka zaczyna rozumieć jak bardzo tęskni za domem i szkołą, która przecież… jest całkiem fajna. Postanawia, że będzie grzeczna. Wesołe piosenki, żywiołowa akcja i oczywiście interaktywny udział dzieci, które pomagają postaciom i biorą udział w przedstawieniu.

Informacje3 marca 2019, 11:00,

Tożsamość Piaseczna - Pólko, Gróbki, Kradziejów – nazwy miejscowe Piaseczna i okolic

3 marca 2019 roku o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Tematem najbliższego spotkania, będzie: Pólko, Gróbki, Kradziejów – nazwy miejscowe Piaseczna i okolic. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Pólko, Gróbki, Kradziejów

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia…” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji…

Podczas marcowego spotkania znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna, współautor publikacji “Nazwy miejscowe powiatu piaseczyńskiego. Informator krajoznawczy”– Stanisław Hofman przybliży ciekawe, często już zapomniane lub wręcz przeciwnie – ciągle funkcjonujące w ustnym przekazie mieszkańców nazwy miejscowe występujące w Piasecznie i okolicach miasta.