Informacje17 grudnia 2012, 00:00,

ZTM: zmiany na liniach L na terenie Piaseczna

W 2013 roku na ulice podwarszawskich miejscowości wyjedzie siedemnaście lokalnych linii dowozowych. Zmiany czekają przede wszystkim mieszkańców Piaseczna oraz Pruszkowa. W pozostałych miejscowościach autobusy z literą „L”, w których obowiązuje taryfa ZTM, będą jeździły na tych samych trasach, co w roku bieżącym.

ZTM: zmiany na liniach L na terenie Piaseczna

Zarząd Transportu Miejskiego wybiera operatorów, którzy w przyszłym roku będą obsługiwali eLki, z wyjątkiem Wieliszewa i Izabelina, gdzie umowy obowiązują do końca marca przyszłego roku. Na kontynuację współpracy z ZTM zdecydowały się niemal wszystkie samorządy – jedynym wyjątkiem są władze Pruszkowa, które postanowiły uruchomić własne połączenia. Tym samym 1 stycznia 2013 roku zakończy kursowanie linia L11.

W przyszłym roku większe zmiany czekają jedynie pasażerów korzystających z linii dowozowych na terenie Piaseczna. 1 stycznia zostanie zmieniona trasa linii L-3, która będzie dojeżdżała do pętli PKP Piaseczno, a w weekendy, w wybranych kursach, również do Nowej Woli i kościoła w Starej Iwicznej. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta i Gminy Piaseczno od stycznia zmieni się również lokalna taryfa – podrożeją bilety jednorazowe i miesięczne emitowane przez przewoźnika.

Od 1 lutego wszystkie linie lokalne kursujące na terenie gminy będą dojeżdżały do pętli przy urzędzie miasta w Piasecznie. Rozkłady jazdy eLek zostaną skoordynowane na wspólnym odcinku trasy (Gołków - pętla przy urzędzie), a w wybranych porach również z linią 727. Dzięki temu linie L-2, L-5 oraz L13 w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki średnio co 10-20 minut, a w pozostałych porach co pół godziny.

W pozostałych gminach ceny biletów (emitowanych przez przewoźników) i trasy pozostają bez zmian.
autor/źródło: Konrad Klimczak - Zespół Prasowy ZTM Warszawa

Informacje17 grudnia 2012, 00:00,

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza mieszkańców na spektakl pt. Dzieciątko, na podstawie powieści Jezus z Nazaretu Romana Brandstaetter'a, w adaptacji Konrada Materny a w wykonaniu aktorów Lesznowolskiego Teatru Podmiejskiego. Spektakl będzie można obejrzeć w najbliższy wtorek 18 grudnia 2012 roku o godz. 19.00 w świetlicy GOK Lesznowola przy ul. Jedności 99a w Janczewicach. Cena biletu normalnego 10 zł, ulgowego 5 zł. Bilety do nabycia w biurze głównym GOK w Lesznowoli przy ul. GRN 66 lub pół godziny przed przedstawieniem. Zapraszamy na spektakl Dzieciątko.

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH
Tematy:Lesznowola