Informacje28 stycznia 2010, 00:00,

ZTM Warszawa zmienia trasy autobusów linii 725 i 727

Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa informuje, że trasy podmiejskich linii autobusowych 725 oraz 727, na wniosek władz Miasta i Gminy Piaseczna oraz Miasta i Gminy Konstancina-Jeziorny, zostaną zmienione od najbliższego poniedziałku 1 lutego 2010 roku.

Linia 725, która często tkwi obecnie w korkach na przebudowywanej al. Wilanowskiej zostanie wycofana z odcinka Wilanów - Metro Wilanowska. Autobusy będą kończyły trasę na pętli Wilanów. Oprócz tego zostanie na tej linii wprowadzony cykliczny rozkład jazdy. Będzie kursowała co godzinę. Obecnie kursuje bardzo nieregularnie.

W dni robocze linia 727 w wybranych kursach obsłuży dwie miejscowości: Bąkówka i Robercin. Autobusy w kierunku Głoskowa pojadą trasą: METRO WILANOWSKA - ….Gołków: Gołkowska - Bąkówka: Asfaltowa - Robercin: Gościniec - Wola Gołkowska: Rybna - Głosków: Rybna - Szkolna - G£OSKÓW-SZKO£A.
Zostaną uruchomione nowe przystanki, obowiązujące jako warunkowe:
01 B¡KÓWKA w Bąkówce na ul. Asfaltowej,
01 ROBERCIN w Robercinie na ul. Gościniec.

Informację otrzymaliśmy od Konrada Klimczaka z Zespołu Prasowego ZTM Warszawa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje25 stycznia 2010, 00:00,

Spotkania otwartego klubu dyskusyjnego Sokrates Cafe

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców 26 stycznia 2010 roku o godzinie 19.00 na cykl spotkań otwartego klubu dyskusyjnego Sokrates Cafe. Spotkanie odbędzie się w filii KDK przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Więcej o samej idei, można przeczytać na stronie internetowej: www.sokratescafe.pl

Spotkania otwartego klubu dyskusyjnego Sokrates Cafe

Sokrates Cafe jest dla wszystkich, którzy na filozofii się nie znają, ale lubią rozmawiać, zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Formuła spotkania jest bardzo prosta: uczestnicy w demokratyczny głosowaniu wybierają jedno pytanie spośród zgłoszonych i dyskutują, szukając na nie odpowiedzi. Każdy ma takie samo prawo głosu.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin