Informacje8 czerwca 2015, 20:02,

Zostań wolontariuszem z potrzeby serca - Wolontariat szansa dla integracji

Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii od czerwca 2014r, uczestniczy w projekcje "Wolontariat – szansa dla integracji", który jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie. Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla demokracji. Zadaniem projektu w którym uczestniczą Ośrodki Pomocy Społecznej jest przygotowanie pracowników do rozwijania wolontariatu wśród społeczności lokalnej. Wolontariat staje się narzędziem które pozwala na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, sprzyja wzmacnianiu lokalnych społeczności, promuje pozytywne zachowania i działania.

Zostań wolontariuszem z potrzeby serca - Wolontariat szansa dla integracji

OPS w Górze Kalwarii wraz z Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w okresie od kwietnia do maja 2015r, realizował cykl szkoleń dla wolontariuszy współpracujących z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Szkolenia prowadzone były przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego - Instytutu Psychologii. Zdobyta podczas szkoleń wiedza na temat pracy w terenie, sposobów komunikacji interpersonalnej, kompetencji wolontariuszy oraz form i zakresu współpracy w grupie, pozwoli wolontariuszom na ich efektywniejsze działanie w pracy wolontariackiej.

Jeżeli masz trochę czasu i chcesz go poświęcić innym... zostań wolontariuszem. Wolontariat to idealna alternatywa dla wszystkich zmęczonych pracą i życiem w biegu. Zapraszamy do nawiązania kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii ul. Dominikańska 9, tel. 22 727 33 36, email. zpotrzebyserca@op.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=11190
Informacje9 czerwca 2015, 20:05,

Cień - premiera bajki dla dorosłych autorstwa Jewgienija Szwarca

9 czerwca 2015 roku o godz. 20.05 odbędzie się premiera bajki dla dorosłych autorstwa Jewgienija Szwarca pt.: CIEŃ, opartej na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, w wykonaniu teatru dla dorosłych Teatr Po 20:00. Przekład: Wojciech Młynarski. Scenariusz i reżyseria - Ewa Kłujszo. Muzyka - Maciej Małecki. Aranżacja - Tomasz Kłujszo. Miejsce: Centrum Kultury przy ul. Tadeusza Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Cień - premiera bajki dla dorosłych autorstwa Jewgienija Szwarca

Redakcja, 16 lipca 2019