Informacje21 listopada 2015, 08:00,

Zostań Darczyńcą w Projekcie Szlachetnej Paczki Piaseczno

Trwa wielkie odliczanie. Już 21 listopada 2015 roku zostanie otwarta baza rodzin w projekcie SZLACHETNA PACZKA. Każdy będzie miał możliwość wyboru ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl rodziny w potrzebie, której zechce pomóc.

"Trafiamy do rodzin żyjących w trudnej sytuacji materialnej. Chcemy reagować na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą. Wolontariusze Paczki docierają do osób, które straciły wiarę w lepsze jutro i dają im impuls do zmiany."- mówi Beata liderka rejonu Piaseczno.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Piaseczno - foto X-art Studio Magdalena Bryzek projekt Sławomir Janek
foto X-art Studio Magdalena Bryzek projekt Sławomir Janek

SZLACHETNA PACZKA od 15 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. To projekt o charakterze ogólnopolskim, którego celem jest lokalne dotarcie do osób potrzebujących pomocy, m.in. osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same. To już trzecia edycja SZLACHETNEJ PACZKI na terenie Piaseczna i okolic. W ubiegłym roku w naszym rejonie 16 wolontariuszy dotarło do kilkudziesięciu potrzebujących rodzin. Udało się pomóc 36 rodzinom.

Rodziny, które włączamy do projektu są naprawdę niezwykłe, ja mogę się wiele od nich nauczyć, ci ludzie niezwykle mi imponują – mówi wolontariuszka Ania - Nie oznacza to, że są idealni, ale mają taki rodzaj piękna, które uszlachetnia je i w moich oczach czyni ich bohaterami. Bohaterem w tym roku są dla mnie rodzice pięciorga dzieci, którzy nie ustają w staraniach, aby zapewnić im życie na dostatecznym poziomie, wymyślają kolejne sposoby pokonywania coraz to nowych trudności. Także małżeństwo z dzieckiem, które od prawie 6 lat nie powinno żyć, bo cierpi na niezwykle ciężką chorobę genetyczną. Podziwiam też mamę z babcią, które w niezwykle trudnych warunkach opiekującą się głęboko upośledzonym chłopcem. To są bohaterzy, którzy mieszkają tuż obok nas, w Piasecznie lub okolicach.

Odwiedzamy wiele rodzin, ale nie każda z nich może być włączona do Szlachetnej Paczki. Ci, którzy będą z nami, muszą spełniać szereg kryteriów, nie tylko dochodowych, ale przede wszystkim dotyczących postawy wobec życia, zasad, którymi się kierują, gotowości do brania odpowiedzialności za to, co się dzieje.

Kto może zostać darczyńcą? Praktycznie każda osoba pełnoletnia, która chce działać lokalnie i realnie zmieniać miejsce, w którym mieszka. Zachęcamy zatem wszystkie osoby, rodziny, grupy znajomych, sąsiadów aby zajrzeli na stronę, wybrali rodzinę i przygotowali dla niej paczkę, a następnie 12-13 grudnia dostarczyli ją do magazynu SZLACHETNEJ PACZKI w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Świętojańskiej 18 w Piasecznie. Tego dnia Wolontariusze zawiozą potrzebującym prezenty przygotowane przez Darczyńców. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie.

Drodzy Sąsiedzi Wasze podarunki spełnią marzenia, pozwolą przetrwać najbliższe miesiące oraz będą stanowiły dla obdarowanych rodzin nadzieję na lepsze jutro.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Piaseczno
www.facebook.com/szlachetnapaczkapiaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
forum: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=8945&start=15
Informacje21 listopada 2015, 11:00,

Lodowisko w Piasecznie - otwarcie 21 listopada 2015 roku na Stadionie Miejskim w Piasecznie

Już w najbliższą sobotę na stadionie miejskim w Piasecznie zostanie uruchomione kryte lodowisko. Otwarcie sezonu łyżwiarskiego 2015/2016 nastąpi 21 listopada 2015 roku o godz. 11:00. Na przybyłych łyżwiarzy będą czekały ciekawe atrakcje, między innymi pokazy hokejowe oraz łyżwiarskie zaprzyjaźnionych klubów warszawskich.

Lodowisko w Piasecznie

Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach 8.00 – 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną przeznaczoną na czyszczenie lodu. Obok lodowiska będzie działała wypożyczalnia łyżew z pełną gamą rozmiarów. Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny - na jedną ślizgawkę – będzie kosztować 6 zł. Cena biletu za korzystanie z samego lodowiska to: normalny 6 zł /1,5 godz., ulgowy 3 zł/ 1,5 godz., zorganizowane grupy szkolne z terenu gminy Piaseczno w godz.8.00 – 14.30 wstęp wolny.

Nowa lokalizacja, zadaszenie oraz gruntowny remont instalacji lodowiska pozwoli na funkcjonowanie lodowiska niezależnie od warunków pogodowych i zapewni dłuższą eksploatację obiektu. Kryte lodowisko to owoc dobrej współpracy Starostwa Powiatowego z gminą Piaseczno. Piaseczyńskie lodowisko w tym roku rusza jako pierwsze na terenie powiatu piaseczyńskiego. Serdecznie zapraszamy!

szkółka łyżwiarska w Piasecznie

Na terenie lodowiska prowadzona będzie szkółka łyżwiarska w terminach:
wtorek - 16.00 - 17.00
czwartek - 17.30 - 18.30
sobota - 10.00 - 11.00
Zapisy przyjmowane są pod nr. tel. 600 421 075, 608 346 437.

Anonimowy, 16 lipca 2019
Wpisali byście że jak jest szkółka łyżwiarska to tor jest nieczynny, ostatnio ludzie czekali godzinę
Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek na forum: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=3409&start=180