Informacje24 kwietnia 2015, 18:00,

Zostań architektem swoich finansów

24 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00 odbędą się warsztaty pt. Zostań architektem swoich finansów. Jest to kolejne potkanie z projektu pod hasłem: Panie przodem. Miejsce: GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Zapraszamy na warsztaty.

Zostań architektem swoich finansów

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=10900
Informacje25 kwietnia 2015, 17:00,

Niewidzialny książę w wykonaniu aktorów teatru Małgo w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci na bajkę pt. Niewidzialny książę, w wykonaniu aktorów teatru Małgo, którą będzie można obejrzeć 25 kwietnia 2015 roku o godz. 17.00. Cena biletu – 5 zł. Miejsce: sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17. Sprzedaż biletów w pok. nr 101 (I piętro) lub przed spektaklem - w miarę wolnych miejsc. Informacje pod nr tel. 22 71 57 962

Niewidzialny książę w wykonaniu aktorów teatru Małgo w Tarczynie

"Niewidzialny książę" opisuję zmagania Wojtka ze złym astrologiem Gradobusem, rządzącego krajem króla Gwoździka, który zdziwaczał po śmierci żony i zaginięciu ukochanego syna. Rodzina Wojtka została wygnana z dworu do opuszczonego zamczyska. Matka, która utraciła pamięć podczas napadu na karetę z małym królewiczem była niegdyś nadworną lekarką króla i królowej. Ojciec zajmował się tworzeniem scenografii podczas wszelkiego rodzaju uroczystości. Wojtek przy pomocy taty i Rybki - gadatliwego sługi astrologa Gradobusa odnajduje Wielką Księgę Mądrości w której zapisane są przeróżne zaklęcia, w tym jak stać się niewidzialnym i odzyskać utraconą pamięć. Będąc niewidzialny pokonuje Gradobusa, który chce otruć władcę i odkrywa jego plany przed królem. Pomaga również odzyskać pamięć mamie. Nadworna lekarka pisze list w którym wyjawia, prawdę. Okazuje się, że zaginionym królewiczem jest Wojtek, przygarnięty w obawie przed Gradobusem przez rodzinę lekarki. Szczęśliwy król odzyskuje syna i prawdziwych przyjaciół. Zły astrolog ponosi zasłużoną karę. Bajka kończy się słowami "Zło musi doczekać się kary, a dobro zwyciężyć! Bo dobro silniejsze jest zawsze niż wszelkie czary!" oraz piosenką "Na troski i zmartwienia najlepsza jest piosenka"

Profesjonalne aktorstwo, przestrzenna scenografia, niebanalne kostiumy i rekwizyty, zaskakujące zwroty akcji, wzruszenie i autentyczna radość, fantastyczny scenariusz, głęboka wymowa, dopełniająca niedomówienia muzyka, poezja światła... to tylko niektóre cechy tego przedstawienia, na które bardzo serdecznie zapraszamy!!! Postaci: Wojtek, Ojciec, Rybka, Król, Gradobus, Osiołek. Czas trwania 60 minut. "Niewidzialny książę" w rewelacyjnej interpretacji Teatru "Małgo" to doskonała, kształcąca rozrywka i niezapomniana podróż w świat bajek.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=11088