Informacje13 listopada 2016, 11:00,

Zobacz cukrzycę i wykonaj badania profilaktyczne w Auchan Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już w najbliższą niedzielę 13 listopada w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne – oznaczyć poziom glukozy we krwi, zbadać ciśnienie oraz określić wskaźnik BMI. Będzie można również skorzystać z porad specjalistów i wziąć udział w warsztatach i zajęciach ruchowych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

ZOBACZ CUKRZYCĘ I WYKONAJ BADANIA PROFILAKTYCZNE W AUCHAN PIASECZNO

Wiele objawów, jak osłabienie, utrata wagi czy rozdrażnienie można kojarzyć ze zmęczeniem lub stresem. Tymczasem mogą one świadczyć o rozwijającej się cukrzycy. Chorują na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Aby rozwiać zdrowotne wątpliwości, wystarczy wykonać badania profilaktyczne. Już w najbliższą niedzielę z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno współorganizuje akcję „Zobacz cukrzycę”.

Kampanię społeczną pod tym samym tytułem organizuje Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą oraz Zarząd Mazowiecki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Podczas spotkania będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne – zbadać poziom cukru i ciśnienia tętniczego krwi, obliczyć wskaźnik BMI oraz dowiedzieć się, jaki jest skład naszego ciała. Obecni na miejscu eksperci będą interpretować wyniki badań i doradzą, jak postępować, jeśli ich wynik przekracza normę. Specjaliści wyjaśnią, czym charakteryzują się cukrzyca typu 1 i typu 2.

Na uczestników czekają również warsztaty, podczas których poznają zasady zdrowego trybu życia, dowiedzą się, jak prawidłowo układać jadłospis, a także jakie ćwiczenia pozwolą zachować sprawność i zmniejszyć masę ciała. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i konkursy.

Akcja profilaktyczna Zobacz cukrzycę, odbędzie się w niedzielę 13 listopada w godzinach 11.00-18.00 w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie. Udział w akcji oraz badania są bezpłatne. Więcej informacji na temat akcji i badań profilaktycznych znajduje się na stronie www.zobaczcukrzyce.pl

ZOBACZ CUKRZYCĘ I WYKONAJ BADANIA PROFILAKTYCZNE W AUCHAN PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 grudnia 2016, 20:00,

Przerwa w kursowaniu pociągów w związku z pracami torowymi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W związku z dodatkowymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej w dniach 2-5 oraz 9 grudnia na wybranych odcinkach linii nr 8 Warszawa - Radom, nie będą kursowały pociągi Kolei Mazowieckich. W zamian zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

PRZERWA W KURSOWANIU POCIĄGÓW W ZWIĄZKU Z PRACAMI TOROWYMI

Przerwa w kursowaniu dotyczy linii:
Nr R8 Warszawa - Radom:

• od 2 grudnia godz. 20:00 do 5 grudnia godz. 3:00 na odcinku Ustanówek - Czachówek Południowy z powodu montażu w stacji Czachówek Południowy nowych elementów infrastruktury kolejowej;
• 9 grudnia godz. 17:40 do godz. 3:40 dnia następnego na odcinku Piaseczno - Chynów z powodu dalszej przebudowy stacji Czachówek Południowy;

Na ww. odcinkach będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów komunikacji zastępczej został zamieszczony na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce "Tabele rozkładów jazdy".

Donata Nowakowska
Rzecznik Prasowy Kolei Mazowieckich - KM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie