Informacje22 marca 2012, 00:00,

ZNAJD¬ BARANA - piaseczyńska gra miejska

Dla mieszkańców Piaseczna i okolic organizowana jest 31 marca 2012 roku - miejska gra terenowa, pod patronatem Centrum Kultury w Piasecznie. Rejestracja mailowa na adres znajdz.barana@gmail.com trwa do 25 marca 2012 roku. Projekt będzie przeprowadzony przy współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz założonym w Piasecznie stowarzyszeniem OWOC ASsociation.

ZNAJD¬ BARANA - PIASECZYńSKA GRA MIEJSKA

Tytuł gry nawiązuje do herbu Piaseczna, na którym widoczny jest baran. Chętni uczestnicy (grupy 3-6 osobowe), zaopatrzeni w mapki i informacje o grze wyruszą o godz. 11.00 na spacer po Piasecznie, chodząc „od punktu do punktu”. W każdym z nich znajdą miejsce, które coś znaczy dla Piaseczna. Uczestnicy w jak najkrótszym czasie muszą przejść przez wszystkie punkty, zbierając przy okazji jak najwięcej informacji o każdym z odwiedzonych miejsc, takich jak Zabytkowa Kolej Wąskotorowa, Ratusz, Muzeum Regionalne, £aźnia żydowska, Cmentarz Parafialny, Dworek „Poniatówka”, Centrum Kultury i wiele innych. Po skończonej grze uczestnicy spotkają się w sali Centrum Kultury w Piasecznie, by odebrać nagrody, posłuchać krótkiej historii miasta oraz zintegrować się przy skromnym poczęstunku .

CZęŚć I. REJESTRACJA I OFICJALNE POWITANIE
10:30-11:00 - Oficjalna rejestracja w Przystanku Kultura. W tym czasie zapoznajemy uczestników z koncepcją gry, tłumaczymy zasady zabawy i rozdajemy potrzebne materiały.
CZęŚć II. GRA MIEJSKA
11:00-13:00 - Rozpoczynamy naszą grę. Uczestnicy chodzą „od punktu do punktu” wykonując różne zadania i zapoznając się z historią miasta oraz zdobywając informację o danych „punktach”. Po drodze zdobywają małe baranki (punkty), które będą miały znaczenie pod koniec gry. Wygra ta grupa, która zdobędzie najwięcej baranków w ciągu gry. Jeśli kilka grup zdobędzie jednakową liczbę baranków, wygra ta, która zrobi to w najkrótszym czasie.
CZęŚć III. AFTER PARTY
13:00-15:00 - Gdy już pierwszych kilka grup skończy zadanie rozpoczniemy integrację. Uczestnicy będą mogli wymienić się wrażeniami przy niewielkim poczęstunku. W tle wyświetlane będą zdjęcia Piaseczna. Gdy już wszyscy uczestnicy znajdą się w sali Centrum Kultury, zostanie wygłoszony krótki wykład dot. historii miasta. Po wykładzie zostaną wręczone nagrody i upominki.
CZęŚć IV. EWALUACJA PROJEKTU
Uczestnicy dokonują ewaluacji projektu.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje22 marca 2012, 00:00,

Wiesław Grendus - Piaseczno w obrazach

Przystanek Kultura w Piasecznie zaprasza mieszkańców na wystawę Wiesława Grendusa: PIASECZNO W OBRAZACH. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek 23 marca 2012 roku o godz. 18.00 w budynku Przystanku Kultura przy Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać do 27 kwietnia 2012 roku, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-21.00. Zapraszam w imieniu organizatorów wystawy!

WIES£AW GRENDUS WYSTAWA PIASECZNO W OBRAZACH

Wiesław Grendus maluje od 1957 roku. Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Tematyka – pejzaż, obrazy symboliczne. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków, członkiem-założycielem Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Triada oraz członkiem Twórczej Grupy Piaseczno. Inne zainteresowania to poezja, scenografia i teatr. Brał czynny udział w tworzeniu Teatru Lalki i Młodego Widza Kacperek w Jarosławiu; aktor- amator i recytator. W latach osiemdziesiątych był członkiem Rady Programowej Państwowej Wyższej Szkoły

Wiesław Grendus

Teatralnej w Warszawie. Był kierownikiem Klubu Kultury Jowisz przy Zakładach Polkolor w Piasecznie. Podczas 11-letniego stażu pracy na tym stanowisku zorganizował 10 plenerów ogólnopolskich i wystaw poplenerowych. Uczestniczył w wielu plenerach i warsztatach plastycznych; ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje prace prezentuje na wystawach zbiorowych i poplenerowych. Ma na swoim koncie około 40 wystaw indywidualnych. Bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych. Prace artysty znajdują się w zbiorach urzędów gmin, urzędów miast i ośrodków kultury oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Szwecja, Holandia, Portugalia, Dania, Izrael oraz w krajach dawnej Jugosławii).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno