Informacje1 czerwca 2017, 06:00,

Zmiany w taryfie i ulgach ZTM Warszawa od 1 czerwca 2017

Od 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w taryfie biletowej. Skorzystają na nich osoby dojeżdżające z okolic Warszawy, grupy pasażerów uprawnionych do przejazdów ulgowych, uczestnicy konferencji oraz turyści. Dodatkowo od września warszawscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą podróżować bezpłatnie.

ZMIANY W TARYFIE I ULGACH ZTM WARSZAWA OD 1 CZERWCA 2017

Od 5 maja z 50-procentową zniżką mogą podróżować komunikacją miejską osoby związane z opozycją antykomunistyczną.

Bilety grupowe, trzydniowe i konferencyjne

Pierwszą nowością, która pojawi się w taryfie, będzie bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy. Będzie on obowiązywał dla maksymalnie 10 osób i będzie kosztował 22 zł. To ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy do tej pory musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasowanie jednego czy dwóch kartoników. Dzięki temu trudniej będzie o pomyłkę, dzieci nie zgubią swoich biletów, a opiekunowie nie będą musieli trzymać wielu kartoników.

ZMIANY W TARYFIE I ULGACH ZTM WARSZAWA OD 1 CZERWCA 2017

Do taryfy powraca bilet trzydniowy. Oferta ta skierowana jest do turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni. Pasażerowie ci będą mogli raz skasować bilet, a następnie bez ograniczeń i potrzeby pamiętania o kasowaniu kolejnych korzystać z komunikacji miejskiej. Jest to również dobry sposób na ograniczenie kosztów poruszania się po Warszawie. Bilet ważny w strefie 1. będzie kosztował 36 zł, w strefie 1. i 2. zaś - 57 zł. Będą one również dostępne z ulgą 50 procent. Bilety te będą ważne przez 72 godziny od momentu skasowania.

Przygotowane zostało również udogodnienie dla organizatorów wydarzeń kulturalnych, sportowych, konferencji czy kongresów: bilet konferencyjny. Organizator będzie mógł kupić dla uczestników bilety które będą ważne na konkretne dni. Warunkiem będzie zakup biletów dla minimum 100 osób.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Taniej za bilety dwustrefowe

Od czerwca obniżone zostaną ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Np. pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych, które teraz kosztują 210 zł zapłacą 180 zł i zaoszczędzą dzięki obniżce 30 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zyskają użytkownicy biletów 90-dniowych (kosztujących obecnie 536 zł), którzy zapłacą 460 zł. W ich portfelach pozostanie 76 zł.

Uczniowie pojadą bezpłatnie

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 roku - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych szkołach podstawowych i gimnazjach. Uprawnienie jest wgrywane na specjalne spersonalizowane Karty Miejskie - Karty Ucznia, na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Zmiany w ulgach

Od 5 maja 2017 roku 50-procentową zniżką mogą podróżować również osoby, które pracowały po 1956 roku na rzecz organizacji politycznych i związków zawodowych, nielegalnych w rozumieniu przepisów obowiązujących do kwietnia 1989 roku. Z ulgi tej mogą korzystać również osoby, które nie wykonywały pracy w okresie przed dniem 4 czerwca 1989 roku na skutek represji politycznych.

Ponadto bezpłatnie podróżować mogą opiekunowie osób niepełnosprawnych (przewodnicy osób z chorobami narządu wzroku), które są zwolnione z opłat za przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego, podróżujący po uprawnionego lub po odwiezieniu uprawnionego – wyłącznie na trasie od miejsca zamieszkania do placówki rehabilitacyjno-terapeutycznej na podstawie zaświadczenia.

ZTM Warszawa

Informacje26 maja 2017, 15:00,

Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek U-14 w koszykówce

W dniach 26-28 maja 2017 roku odbędzie się  w hali Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piasecznie Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek U-14 w koszykówce. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Szczegóły wydarzenia na poniższym plakacie.