Informacje4 września 2016, 06:00,

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich od 4 września


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 4 września do 15 października 2016 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów KM. Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów przedstawiają się następująco:

Na linii nr 8 Warszawa – Radom nadal trwają prace modernizacyjne. Utrudnienia będą podobne do tych występujących obecnie, a rozkład jazdy nie ulegnie dużej zmianie. Część pociągów będzie odwołana, niektóre będą kursowały w skróconej relacji, a pociąg „Radomiak” będzie kursował trasą okrężną przez CMK. Za odwołane pociągi na odcinku Czachówek – Góra Kalwaria będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW KOLEI MAZOWIECKICH OD 4 WRZEŚNIA

Dla zmniejszenia uciążliwości związanych z prowadzonymi pracami wybrane pociągi nadal będą miały zwiększone zestawienie (3 EZT). Ponadto w związku z utrudnieniami w kursowaniu pociągów obowiązuje honorowanie biletów KM w środkach komunikacji uruchamianych przez ZTM Warszawa. Szczegółowe zasady honorowania znajdują się na stronie www.mazowieckie.com.pl, w strefie aktualności.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

Spółka „Koleje Mazowieckie - KM” informuje, że w związku z kontynuacją prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii nr 8 Warszawa – Radom nastąpiły zmiany rozkładu jazdy:
1. od 21 sierpnia 2016 r. autobusów komunikacji miejskiej - zamknięty będzie przejazd ul. Karczunkowską przy przystanku kolejowym Warszawa Jeziorki (objazd ul. Baletową);
2. od 4 września 2016 r. pociągów KM linii R8 - ruch pociągów na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno – Czachówek Południowy będzie prowadzony po jednym torze, część pociągów będzie odwołana, a niektóre pociągi będą kursowały w skróconej relacji.

W okresach przerw pomiędzy rozkładowymi pociągami KM, podróżni jadący:
1. z centrum Warszawy w kierunku Piaseczna mogą skorzystać z przejazdu metrem M1 do stacji Wilanowska i dalej autobusami 709, 727;
2. ze stacji położonej na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec w kierunku Piaseczna mogą korzystać z przejazdu pociągami: SKM S2, S3 i KM RL do przystanku Warszawa Służewiec, skąd autobusami 189, 401, 402, 504 do ul. Puławskiej i dalej liniami 709 i 727;
3. do stacji Warszawa Okęcie:
- od strony centrum Warszawy mogą skorzystać z przejazdu pociągami SKM S2, S3 i KM RL do stacji Warszawa Lotnisko Chopina i przejazdu autobusami 148 i 331,
- od strony Piaseczna – z dojazdu autobusami 709 i 727 do przystanku Poleczki i dalej autobusami 148 i 331;
4. do stacji Warszawa Jeziorki mogą dojechać liniami 209 (do tymczasowej pętli PKP Jeziorki) ze stacji Metro Stokłosy i 737 (do przystanku Zgorzała) z Ursynowa Płd.;
5. do stacji Warszawa Dawidy – dojazd autobusem 715 ze stacji Metro Wilanowska albo Al. Krakowskiej lub 737 z Ursynowa Płd. (przy stacji Metro Stokłosy).

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 września 2016, 13:13,

Festiwal Piosenki Dołującej 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 września 2016 roku w imieniu organizatorów zapraszamy na niecodzienne wydarzenie Festiwal Piosenki Dołującej, który odbędzie się na Zimnych Dołach w Lasach Chojnowskich przy trakcie wareckim, nieopodal Zalesia Górnego.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2016

Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły organizatorzy realizują wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki z towarzyszącymi recitalami gwiazd. Festiwal to konkurs piosenki nawiązującej do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na Świat Wokół Nas. Artyści w konkursie mogą zaprezentować się w kilku kategoriach, z których szczególnie ceniona jest piosenka autorska, ale pożądane są również wariacje na temat znanych, optymistycznych zdawałoby się piosenek. Hitem był znany toast „Sto lat” wykonany w tonacji molowej przez zespół „Tercja zmniejszona”. Utwory konkursowe wykonywane są w języku polskim.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2016

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

- Przez formę tego wydarzenia pokazujemy, że dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. Staramy się także spopularyzować piękne miejsce, położone w zadbanym i przygotowanym dla ludzi szukających leśnych klimatów terenie - tłumaczy inicjatorka festiwalu Ewa Kozłowska. Twarzą festiwalu i prowadzącym każdą edycję jest Andrzej Poniedzielski. Udział w festiwalu biorą znani artyści reprezentujący główny nurt ponurego doła i różne środowiska muzyczne. Do tej pory udział w konkursie brali Ania Sarosiak, Piotr Paweł Kowalicki, Piotr Dąbrówka Mariusz „Ozio” Orzechowski, zespoły Tercja Zmniejszona, Piąty Dzień, Niebieski Klucz, Borońka i wielu innych ciekawych artystów. Z recitalami wystąpili Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz Lubomski, Parasol Poetica.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2016

Program Festiwalu Piosenki Dołującej 2016:
godz. 13.13 - przesłuchania konkursowe
godz. 18.13 - recital Andrzeja Garczarka
godz. 19.13 - koncert laureatów
godz. 20.13 - koncert Kuby Sienkiewicza
godz. 21.00 - spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim
godz. 21.30 - koncert Transgrajpolu.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2016

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie