Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej na terenie gminy Konstancin-Jeziorna
Od 3 kwietnia 2017 roku zostaną wydłużone trasy przejazdu autobusów lokalnych linii L-28 oraz L-15. Ale to nie jedyne wiosenne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji publicznej gminy. Autobus linii 742 łączący Górę Kalwarię z Wilanowem przez Konstancin-Jeziornę, zwiększy częstotliwość kursowania w godzinach popołudniowych.
Autobusy linii L-28
Komunikacja linia L-28 została zorganizowana przez gminę Góra Kalwaria i dotychczas funkcjonowała na trasie między Baniochą a Starą Papiernią. Umowa z obecnym operatorem tej linii wygasa 31 marca 2017 roku. Gmina Góra Kalwaria ogłosiła nowy przetarg na L-28. Burmistrz Kazimierz Jańczuk zadeklarował chęć współfinansowania tej linii pod warunkiem, że jej trasa będzie wydłużoną od Starej Papierni, ulicą Warszawską do Klarysewa (I strefa), dalej ulicą Mirkowską, Aleją Wojska Polskiego do Starej Papierni, ulicą Piłsudskiego i powrót ulicą Warecką do Baniochy. Ponadto od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-18.00 pacjenci Centrum Kompleksowej Rehabilitacji przy ulicy Gąsiorowskiego będą mieli możliwość bezpośredniego dojazdu do Centrum. Na ulicy Wareckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Sue Ryder, będzie przystanek na żądanie dla pracowników i pacjentów szpitala. Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty w planowanym czasie to od 3 kwietnia 2017 roku, linia L-28 będzie kursowała na wyżej opisanej trasie.
L-15 z wydłużoną trasą
Oczekiwania kierownictwa centrum Kompleksowej Rehabilitacji, a przede wszystkim pacjentów, których ponad tysiąc korzysta codziennie z zabiegów rehabilitacyjnych, oraz ponad 200 pracowników Centrum, spieszących się do pracy, zostaną spełnione. Rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie powiodły się, a to oznacza, że od 3 kwietnia 2017, linia L-15, w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00 będzie dodatkowo zatrzymywać się przed Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Jadąc z Jeziorny skręci z ulicy Piłsudskiego w ulicę Gąsiorowskiego (jednokierunkowa), zatrzyma się na przystanku przy CKR, następnie z ulicy Gąsiorowskiego skręci w ulicę Wągrodzką, a potem w Potulickich. Przy skrzyżowaniu z ulicą Chodkiewicza będzie przystanek na żądanie, głównie dla pensjonariuszy Domu Emeryta i Rencisty PAN. Dalej trasa będzie wiodła ulicą Potulickich, do ul. Wareckiej, z której autobus skręci w kierunku Borowiny. Na ulicy Wareckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Sue Ryder będzie również przystanek na żądanie dla pacjentów i pracowników szpitala. Autobus L-15 jadąc z Borowiny ulicą Warecką, w godz. 8.00-18.00, również skręci w Gąsiorowskiego i zatrzyma się przed Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Dalej pojedzie ulicą Wągrodzką, Potulickich, Warecką w kierunku Jeziorny, następnie ulicą Warszawską, Mirkowską, Aleją Wojska Polskiego do Starej Papierni.
Autobus 742 zwiększy częstotliwość
Mieszkańcy sołectw Kawęczynek i Turowice złożyli wniosek o zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu linii 742. Mowa o dodatkowym kursie w godzinach porannych z Góry Kalwarii oraz w godzinach popołudniowych. Burmistrz, podjął rozmowy ze stronami współfinansującymi tę linię tj. ZTM Warszawa i burmistrzem Góry Kalwarii. Po szczegółowym przeanalizowaniu możliwości organizacyjnych i finansowych uzgodniono, że od 3 kwietnia 2017 roku, zostanie uruchomiony dodatkowy kurs w ramach tej linii w godzinach popołudniowych z Wilanowa do Góry Kalwarii co znajdzie odzwierciedlenie w nowym rozkładzie. Niestety, autobus nr 742, nie zwiększy liczby kursów w godzinach porannych, gdyż wymagało by to zwiększenia taboru o dodatkowy pojazd.
Szczegółowy rozkład jazdy po zmianach znajdziemy na stronie www.ztm.waw.pl
Polecane dla Ciebie
Spotkanie z Andrzejem Grabowskim
4 kwietnia 2017 roku zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbędą się w następującej kolejności: Miejsce: Oddział dla dzieci i młodzieży, ul. Kościuszki 49 – godz. 9:00 oraz Filia Józefosław, ul. Urocza 14 – godz. 11:00 Zapraszamy na spotkanie.