Informacje28 listopada 2014, 20:35,

Zmiany w prawach konsumenta

25 grudnia 2014 roku wejdzie w życie ustawa o prawach konsumenta, która ujednolici prawa kupujących i obowiązki sprzedających z tymi, które istnieją w całej Unii Europejskiej.

Zmiany w prawach konsumenta

Aby przybliżyć konsumentom oraz przedsiębiorcom wszystkie istotne zmiany Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował specjalny portal www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl Znajdują się na nim szczegółowe informacje na temat nowych przepisów oraz liczne przykłady ilustrujące poszczególne prawa i obowiązki. Opracowane zostały także broszury oraz ulotki, które udostępniono w zakładce „Do pobrania”. W publikacjach tych zawarto m.in. informacje na temat rodzajów umów i wynikających z nich zobowiązań stron, a także procesu reklamacyjnego. Dodatkowo zamieszczono formularze, z których można skorzystać np. przy odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

Zmiany w prawach konsumenta

Portal www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl będzie stale rozbudowywany i poszerzany o kolejne treści, takie jak sekcja pytań i odpowiedzi oraz multimedia. Zachęcamy do korzystania ze strony i poszukiwania dodatkowych informacji na temat zmieniających się regulacji prawnych i konsekwencji, jakie wynikają z ich wprowadzenia.

Anonimowy, 16 lipca 2019
Zmian jest bardzo dużo, ale warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć jakie prawa nam przysługują :) szukając w internecie szczegółowych informacji na ten temat, które jednocześnie będą opisane w jasny sposób, trafiłam na ten artykuł. Polecam wszystkim, bo na prawdę lepiej wiedzieć, jakie się ma prawa i obowiązki. http://prawoecommerce.pl/ustawa-o-prawach-konsumenta-sie-zmieni/
Informacje30 listopada 2014, 11:50,

Zimowa pomoc dla bezdomnych

Ponad 3,4 tys. miejsc w 72 placówkach, 25 jadłodajni oraz specjalny numer infolinii - to formy pomocy dla bezdomnych z Mazowsza podczas zbliżającej się zimy. Organizacje pozarządowe otrzymały z budżetu wojewody mazowieckiego około 350 tys. zł. Podczas najbliższej zimy na terenie województwa mazowieckiego bezdomni będą mieli do dyspozycji 72 placówek (w tym 28 w Warszawie) dysponujących łącznie 3419 miejscami (1462 w Warszawie, 95 w Radomiu, 55 w Ostrołęce, 73 w Płocku, 40 w Siedlcach, 45 w Trzciance k. Ciechanowa). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo, wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych. Pełna lista obiektów, które przyjmują bezdomnych znajduje się poniżej.

Zimowa pomoc dla bezdomnych

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Na Mazowszu działa również 25 jadłodajni i punktów żywienia (10 na terenie stolicy), wydających dziennie ok. 5 tys. posiłków (ok. 2,4 tys. w Warszawie). W czasie nadchodzącej zimy będą także działały wyspecjalizowane punkty pomocy medycznej – w Łaźniewie w powiecie warszawskim zachodnim (al. Księży Orionistów 1), Radomiu (ul. Główna 16) oraz w Warszawie (ul. Wolska 172). W stolicy do dyspozycji bezdomnych jest także pralnia (ul. Grochowska 259a). Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Straż miejska przyjmuje tego typu zapytania pod numerem 986. Pod obydwa numery zadzwonić może również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.

Wykaz placówek: www.mazowieckie.pl/Pomocbezdomnymmazowieckie23X2014good.xls

Redakcja, 16 lipca 2019