Informacje30 czerwca 2016, 13:34,

Zmiany w liniach komunikacyjnych ZTM na terenie Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


UMiG Piaseczno w porozumieniu z ZTM Warszawa od dn. 1.07.2016 wprowadza następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ZTM:

Zmiany w liniach komunikacyjnych ZTM na terenie Piaseczna

Linia 739: skierowanie na nową trasę do pętli zlokalizowanej na wysokości cmentarza na ul. Julianowskiej

METRO WILANOWSKA – (..) – Julianowska – skrzyżowanie z DW 721 – Julianowska (prosto) – JULIANOWSKA-CMENTARZ

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Powyższa zmiana pozwoli na zapewnienie lepszej częstotliwości kursowania w pozawakacyjnym okresie kursowania z uwagi na skierowanie obecnej liczby wozów na krótszą trasę jak również zapewniona zostanie lepsza punktualność kursowania na najbardziej obciążonym odcinku trasy (Strumykowa – Metro Wilanowska) wskutek wycofania linii z zakorkowanej ulicy Okulickiego. Niezadowolajaca regularność kursowania wynikała z kumulowania się opóźnień na odcinku ul. Puławskiej w Warszawie oraz Okulickiego w Piasecznie.

Dodatkowo, w celu ułatwienia przejazdu autobusów w rejonie szkoły w Julianowie na ul. Kameralnej zostają uruchomione przystanki przelotowe w zastępstwie przystanku dwukierunkowego usytułowanego na pętli Julianów. W dni powszednie poprawiona została częstotliwość kursowania linii 739 w godzinach wieczornych.

Uruchomienie nowej linii lokalnej L39 na trasie:

PKP Jeziorki – Karczunkowska – Puławska – Geodetów – Ogrodowa – Cyraneczki – Julianowska – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO/SZKOLNA/ (powrót: Puławska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego)

W okresie powakacyjnym planowane jest uruchomienie w ramowych godzinach podjazdów linii L39 do szkoły w Julianowie (Julianowska – Kameralna – Wilanowska – Cyraneczki). Linia L39 kursować będzie co 40 minut we wszystkie dni tygodniu. Po zakończeniu trwania modernizacji linii kolejowej nr 8 planowany jest wzrost częstotliwości kursowania nowej linii lokalnej w celu usprawnienia dowozu mieszkańców Józefosławia i Julianowa do stacji kolejowej PKP Jeziorki. Nowe połączenie zapewni obsługę ciągu ul. Ogrodowej oraz Cyraneczki w Józefosławiu oraz zastąpi w relacji lokalnej wycofaną linię 739 z odcinka Strumykowa – Szkolna.

Uruchomienie nowej linii lokalnej L32 na trasie:

PIASECZNO/URZĄD MIASTA/ - Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (SZPITAL) – Zalesie Dolne – Jazgarzew – Bogatki – GROCHOWA (powrót: Pęchery – Łbiska – Jazgarzew)

Linia L32 powstała wskutek zastąpienia obecnej linii gminnej P-3 linią ZTM o numerze L32. Natomiast linia L39 przejęła funkcję linii gminnej P-2. Tym samym od dn. 1.07.2016 obie linie gminne (P-2, P-3) ulegają likwidacji.

Zmiany w liniach komunikacyjnych ZTM na terenie Piaseczna

Linia 709 – w związku z ograniczeniem liczby pociągów na linii kolejowej nr 8 w obecne wakacje w wyniku uzgodnień z ZTM linia 709 będzie kursować częściej niż w roku ubiegłym.

Za ewentualne utrudnienia spowodowane zmianą przebiegu tras linii komunikacyjnych pragniemy uprzejmie przeprosić.

Dodatkowe informacji oraz rozkłady jazdy wraz z przebiegiem tras i wykazem przystanków autobusowych: www.ztm.waw.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Już pierwszego dnia nie było kursu L39 o godz. 18.06. Bilet droższy, autobus dużo gorszy, nie wiem kto na tym zarobi, wróć ie do poprzedniego rozwiązania.
Informacje3 lipca 2016, 17:00,

Dni Tarczyna 2016 zaproszenie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 i 3 lipca 2016 roku odbędą się Dni Tarczyna 2016. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy. W trakcie Dni Tarczyna, odbędzie się zbiórka pieniędzy dla chorego Kubusia Jarzyńskiego, z przeznaczeniem na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

DNI TARCZYNA 2016

Program Dni Tarczyna 2016:
Sobota, 2.07.2016

9.00 Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Tarczyna - Boisko „Orlik” przy ul Juliana Stępkowskiego 15

DNI TARCZYNA 2016

Niedziela, 3.07.2016 (Targowica Miejska, ul. Grójecka)
17.45 – Taniec brzucha w wykonaniu zespołu „Światło Księżyca” działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie
18.00 – Chór Miasta Tarczyna cz. I.
18.15 – Wręczenie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna”,
18.30 – 19.00 – Chór Miasta Tarczyna cz. II.
19.00 – Program muzyczny dla dzieci.
20.00 –WEHIKUŁ CZASU – Hity lat 80. i 90
21.00 – EXTAZY,
22.00 – SŁAWOMIR.

Ponadto: stoiska handlowe i plac zabaw dla dzieci.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Regulamin terenu i imprezy masowej Dni Tarczyna 2016 (pdf)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie