Informacje30 czerwca 2016, 13:34,

Zmiany w liniach komunikacyjnych ZTM na terenie Piaseczna

UMiG Piaseczno w porozumieniu z ZTM Warszawa od dn. 1.07.2016 wprowadza następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ZTM:

Zmiany w liniach komunikacyjnych ZTM na terenie Piaseczna

Linia 739: skierowanie na nową trasę do pętli zlokalizowanej na wysokości cmentarza na ul. Julianowskiej

METRO WILANOWSKA – (..) – Julianowska – skrzyżowanie z DW 721 – Julianowska (prosto) – JULIANOWSKA-CMENTARZ

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Powyższa zmiana pozwoli na zapewnienie lepszej częstotliwości kursowania w pozawakacyjnym okresie kursowania z uwagi na skierowanie obecnej liczby wozów na krótszą trasę jak również zapewniona zostanie lepsza punktualność kursowania na najbardziej obciążonym odcinku trasy (Strumykowa – Metro Wilanowska) wskutek wycofania linii z zakorkowanej ulicy Okulickiego. Niezadowolajaca regularność kursowania wynikała z kumulowania się opóźnień na odcinku ul. Puławskiej w Warszawie oraz Okulickiego w Piasecznie.

Dodatkowo, w celu ułatwienia przejazdu autobusów w rejonie szkoły w Julianowie na ul. Kameralnej zostają uruchomione przystanki przelotowe w zastępstwie przystanku dwukierunkowego usytułowanego na pętli Julianów. W dni powszednie poprawiona została częstotliwość kursowania linii 739 w godzinach wieczornych.

Uruchomienie nowej linii lokalnej L39 na trasie:

PKP Jeziorki – Karczunkowska – Puławska – Geodetów – Ogrodowa – Cyraneczki – Julianowska – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – PIASECZNO/SZKOLNA/ (powrót: Puławska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego)

W okresie powakacyjnym planowane jest uruchomienie w ramowych godzinach podjazdów linii L39 do szkoły w Julianowie (Julianowska – Kameralna – Wilanowska – Cyraneczki). Linia L39 kursować będzie co 40 minut we wszystkie dni tygodniu. Po zakończeniu trwania modernizacji linii kolejowej nr 8 planowany jest wzrost częstotliwości kursowania nowej linii lokalnej w celu usprawnienia dowozu mieszkańców Józefosławia i Julianowa do stacji kolejowej PKP Jeziorki. Nowe połączenie zapewni obsługę ciągu ul. Ogrodowej oraz Cyraneczki w Józefosławiu oraz zastąpi w relacji lokalnej wycofaną linię 739 z odcinka Strumykowa – Szkolna.

Uruchomienie nowej linii lokalnej L32 na trasie:

PIASECZNO/URZĄD MIASTA/ - Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza (SZPITAL) – Zalesie Dolne – Jazgarzew – Bogatki – GROCHOWA (powrót: Pęchery – Łbiska – Jazgarzew)

Linia L32 powstała wskutek zastąpienia obecnej linii gminnej P-3 linią ZTM o numerze L32. Natomiast linia L39 przejęła funkcję linii gminnej P-2. Tym samym od dn. 1.07.2016 obie linie gminne (P-2, P-3) ulegają likwidacji.

Zmiany w liniach komunikacyjnych ZTM na terenie Piaseczna

Linia 709 – w związku z ograniczeniem liczby pociągów na linii kolejowej nr 8 w obecne wakacje w wyniku uzgodnień z ZTM linia 709 będzie kursować częściej niż w roku ubiegłym.

Za ewentualne utrudnienia spowodowane zmianą przebiegu tras linii komunikacyjnych pragniemy uprzejmie przeprosić.

Dodatkowe informacji oraz rozkłady jazdy wraz z przebiegiem tras i wykazem przystanków autobusowych: www.ztm.waw.pl