Informacje25 października 2018, 06:00,

Zmiany tras linii 739, L39 oraz 724 w związku z pracami przy drodze wojewódzkiej DW721

Wykonawca budowy DW721 ul. Okulickiego – firma Skanska S.A. poinformowała, że w dniu 24.10.2018r. ok. godz. 10:00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w obszarze od ul. Puławskiej do ul. Julianowskiej, przemieszczająca ruch kołowy w tej drodze na jej południowy pas (schematy 2.1, 3.1, 4.10). W dniach 27-29.10.2018 zostanie dodatkowo zamknięty północny wlot ul. Julianowskiej na skrzyżowanie z ul. Okulickiego (schematy 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 48).

ZMIANY TRAS LINII 739, L39 ORAZ 724 W ZWIĄZKU Z PRACAMI PRZY DRODZE WOJEWÓDZKIEJ DW721

Schematy projektu czasowej organizacji ruchu znajdują się w załącznikach (patrz komunikat z dnia 17.10)

Jednocześnie informujemy, że Powiat zaplanował w dniach 24 – 29.10 remont drogi powiatowej DP2866W w części ul. Julianowskiej i ul. Przesmyckiego.

Ze względu na planowane roboty drogowe od dnia 24.10 do dnia 29.10 trasa linii 739 zostanie ograniczona do pętli przy szkole w Józefosławiu. W dniu 30.10 autobusy 739 powrócą na trasę w ul. Julianowskiej, niemniej ze względu na Święto Zmarłych i ograniczenia w ruchu przy cmentarzu komunalnym pojadą objazdem przez ul. Okulickiego i dalej Przesmyckiego, Markowskiego, Chyliczkowską i Żeglińskiego, powracając na Julianów i Józefosław ponownie ul. Przesmyckiego. Trasę objazdu 739 w dniach 30.10 do 2.11 ukazuje załączona mapka.

W dniach 27-29.10 linia L39 zostanie skierowana na trasę ul. Puławską do Geodetów i dalej do ul. Julianowskiej z trasą powrotną według dotychczasowego układu ulicami Ogrodową i Geodetów do Puławskiej.

Natomiast w dniach 24-29.10 linia 724 zostanie przekierowana na przejazd bezpośredni ul. Okulickiego od Chyliczek do Wojska Polskiego, Kusocińskiego i do Szkolnej a wyjazd z miasta ul. Chyliczkowską, dalej drogą Armii Krajowej do Okulickiego i z powrotem DW721 w kierunku Chyliczek. Od dnia 30.10 linia 724 powróci na swoją zwyczajową trasę przez ul. Przesmyckiego.

Za wynikające z tych zmian utrudnienia przepraszamy.

Niniejsza informacja jest aktualizacją wcześniejszego komunikatu z dnia 17.10.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje25 października 2018, 16:00,

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KONSTANCINIE

25 października 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o książce Jakuba Małeckiego - Dżozef. Wstęp wolny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KONSTANCINIE

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.