Informacje18 października 2016, 19:41,

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Nadarzyńskiej z ul. Czajewicza w Piasecznie

Wprowadzono zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Nadarzyńskiej z ul. Czajewicza w Piasecznie. Zmiana spowodowana została wprowadzeniem w tym obszarze nowego wjazdu z parkingu po północnej stronie skrzyżowania. Obecnie ul. Czajewicza jest drogą podporządkowaną ulicy Nadarzyńskiej. Stosowne oznakowanie pionowe zostało ustawione w całym obszarze skrzyżowania. W ul. Czajewicza pojawił się specjalny znak D-48a informujący o zmianie pierwszeństwa. [UMiG Piaseczno]

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA SKRZYŻOWANIU UL. NADARZYŃSKIEJ Z UL. CZAJEWICZA W PIASECZNIE

Informacje22 października 2016, 10:00,

Spotkanie ekumeniczne w Złotokłosie

22 października 2016 roku o godz. 10:00 na cmentarzu pierwszowojennym, z walk w 1914 roku odbędzie się spotkanie ekumeniczne na świeżo zrekonstruowanym cmentarzu. Cmentarz ten znajduje się na rozwidleniu ulic Runowskiej i Klonowej w lesie runowskim w sąsiedztwie zabudowań Złotokłosu. Podczas niego będzie miała modlitwa za poległych trzech wyznań.

Spotakanie ekunemiczne w Złotokłosie

Wydarzenie organizowane jest przez Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii, Centrum Kultury w Piasecznie.

Odrestaurowany przez Gminę Piaseczno z cmentarz jest świadectwem walk i śmierci młodych ludzi z kilku stron świata i różnych wyznań. Inicjatorem społecznym rekonstukcji jest Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii.

Cmentarz jest jednym z nielicznych zachowanych cmentarzy, który się zachował po walkach w 1914 roku. Spoczywają tu żołnierze z wojsk pruskich(niemieckich) i cesarskich(austryjackich).

Spotkanie ekumeniczne w Złotokłosie