Informacje29 września 2017, 13:32,

Zmarł Sławomir Rosłon - działacz sportowy i twórca piaseczyńskiej lekkoatletyki

Wczorajszego wieczoru 28 wrześnie 2017 roku, zmarł Sławomir Rosłon. Wieloletni działacz sportowy, twórca piaseczyńskiej lekkoatletyki. Trener, wychowawca bezgranicznie kochający pracę z młodzieżą. Autorytet dla wielu młodych ludzi. Inicjator imprez sportowych w gminie Piaseczno i nie tyko. Człowiek dla, którego nie było rzeczy niemożliwych w dziedzinie sportu. Oddany sprawie, uparty i konsekwentny w realizacji celów służących rozwojowi sportu dzieci i młodzieży. Wielokrotnie odznaczany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki tytułem „Trener roku”. Wizjoner potrafiący niesamowicie zmobilizować środowisko sportowe swą pozytywną prowokacją.

ZMARŁ SŁAWOMIR ROSŁON - DZIAŁACZ SPORTOWY I TWÓRCA PIASECZYŃSKIEJ LEKKOATLETYKI

Z przykrością pożegnamy go mszą świętą 2 października 2017 roku o godz. 11.00 w kościele Św. ANNY w Piasecznie (Plac Piłsudskiego). Ceremonia pochówku odbędzie się na cmentarzu we wsi Perlejewo k. Ciechanowca. Dla chętnych w uczestniczeniu w drugiej części ceremonii – pogrzebie, zostanie podstawiony autokar na parkingu przy kościele Św. Anny.

ZMARŁ SŁAWOMIR ROSŁON - DZIAŁACZ SPORTOWY I TWÓRCA PIASECZYŃSKIEJ LEKKOATLETYKI

Informacje29 września 2017, 18:15,

Bezpieczna droga do szkoły w gminie Góra Kalwaria

St.asp. Piotr Kowalski oraz mł.asp. Sławomir Biernacki przeprowadzili dziewięć spotkań z najmłodszymi uczniami wszystkich szkół podstawowych w gminie Góra Kalwaria. Tematem przewodnim był policyjny program „Bezpieczna droga do szkoły”.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Przez ostatnich kilka dni kierownik rewiru dzielnicowych st.asp. Piotr Kowalski wspólnie z dzielnicowym mł.asp. Sławomirem Biernackim przeprowadzili cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych gminy Góra Kalwaria. Podczas dziewięciu lekcji, policjanci zaprezentowali uczniom program „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas rozmowy z dziećmi policjanci wyjaśniali między innymi na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszyscy uczniowie byli też przekonywani do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W GMINIE GÓRA KALWARIA

Dlatego do programu zaproszono dwie „Mrówki” reprezentujące jeden z miejscowych składów budowlanych, dzięki któremu możliwe było wręczenie wszystkim uczniom kamizelek i elementów odblaskowych.

W czasie spotkań nie mogło również zabraknąć przypomnienia numerów alarmowych, pod które należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusze odpowiadali dzieciom często na trudne pytania, opowiadali również o codziennej pracy policjantów i przekonywali, że zawsze mogą liczyć na policjantów.

Przeczytaj też: Zadbaj o bezpieczną drogę do szkoły

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie