Informacje10 lipca 2013, 00:00,

Złóż propozycje realizacji zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej Konstancin-Jeziorna

Do 31 sierpnia 2013 roku mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać propozycje realizacji zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Najciekawsze przedsięwzięcia mogą liczyć na dofinansowanie. Do podziału jest 17 tys. zł. Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna informuje, że zgodnie z uchwałą nr 294/VI/26/2012 z 11 października 2012 r. Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej, do 31 sierpnia 2013 r. można składać wnioski o realizację zadania publicznego wymagające wsparcia finansowego z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna.

Wnioski mogą składać mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna bezpośrednio, bądź za pośrednictwem organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536), które mają siedzibę na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Zadanie publiczne, które będzie przedmiotem wniosku, musi być zrealizowane do końca 2013 r. Środki finansowe do wykorzystania w ramach inicjatywy lokalnej wynoszą: 17.000 zł

Wnioski o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32 (kancelaria, pokój nr 4), w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 sierpnia 2013 r. Wnioski o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej nie wymagające wsparcia finansowego można składać w dowolnym terminie.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje10 lipca 2013, 00:00,

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Konstancinie-Jeziornie

W Konstancinie-Jeziornie przy ul. Słowiczej uruchomiono Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy mogą w nim bezpłatnie oddać posegregowane śmieci, w tym m.in.: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stare opony oraz odpady remontowo-budowlane. Punkt czynny jest we wtorki (godz. 11-19), w piątki (14-20) i soboty (12-18). Szczegóły funkcjonowania GPSZOK można znaleźć w załączonym regulaminie: Regulamin Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (.pdf)

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Konstancinie-Jeziornie

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzony jest przez firmę "Lekaro" z Woli Duckiej, która od 1 lipca odbiera odpady komunalne od mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna mieści się na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Słowiczej (wjazd od ul. Chopina). Bezpłatnie przyjmowane są w nim segregowane śmieci komunalne - takie jak: papier i tektura, metale, tworzywa sztuczne, opakowania ze szkła i wielomateriałowe, odzież i tekstylia, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady zielone, zużyte opony, odpady remontowo-budowlane, farby, kleje, rozpuszczalniki, oleje odpadowe itp. - dostarczane przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Konstancin-Jeziorna.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna