Informacje12 marca 2010, 00:00,

Złotokłos II miejsce - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Młodzież z Gimnazjum w Złotokłosie zdobyła drugie miejsce w finale wojewódzkim IX edycji ogólnopolskiego konkursu POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI, który odbył się 2 marca 2010 roku, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zmagania konkursowe sprawdzały zarówno wiedzę jak i umiejętności praktyczne uczestników. Najpierw należało rozwiązać test składający się z 25 pytań, z czego 15 pytań z ogólnej wiedzy przyrodniczej, a 10 o parkach krajobrazowych Mazowsza.

Drużyna z Gimnazjum w Złotokłosie odbiera nagrody za zajęcie II miejsca. Foto: archiwum Zarządu Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych

Po zakończeniu części teoretycznej uczniowie mieli za zadanie rozpoznać wybrane chronione gatunki roślin i zwierząt w Polsce. Celem konkursu było przede wszystkim pogłębienie wiedzy o parkach krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, nauka rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt oraz rozbudzenie i pogłębienie szacunku do przyrody. W konkursie brała udział młodzież gimnazjalna z gmin, na terenie których znajdują się parki krajobrazowe. Organizatorem konkursu było Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski.

Laureaci II miejsca etapu wojewódzkiego Marcin Mrowiński, Angelika Palka, Katarzyna Dujka i Wioletta Bartniak otrzymali atrakcyjne nagrody, a Gimnazjum w Złotokłosie zyskało kamerę wideo. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielkom, które przygotowały młodzież do konkursu: Pani Jadwidze Strzelczyk oraz Pani Izabeli Warskiej. Uczniowie ze szkoły w Złotokłosie byli zwycięzcami dwóch poprzednich edycji konkursu.

Wyniki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski:
I miejsce: Publiczne Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli (Mazowiecki Park Krajobrazowy)
II miejsce: Gimnazjum w Złotokłosie (Chojnowski Park Krajobrazowy)
III miejsce: Gimnazjum im. Pawła Włodkowica w Brudzeniu Dużym (Brudzeński Park Krajobrazowy)
IV miejsce: Gimnazjum w Sterdyni (Nadbużański Park Krajobrazowy)
V miejsce: Zespół Szkół Samorządowych w Garbatce Letnisko (Kozienicki Park Krajobrazowy)
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje13 marca 2010, 00:00,

Bajka Opowieści Króla Lula - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: OPOWIEŚCI KRÓLA LULA, w wykonaniu Teatru Forma. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 marca 2010 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl kosztuje 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Zapraszamy!

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Opowieści Króla Lula to bajecznie kolorowy zamek i królewna zamieniona w żabę. Mnóstwo śmiesznych postaci, wartka akcja i dużo śmiechu. Plan żywy i lalkowy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno