Informacje26 listopada 2012, 00:00,

Złota Jesień Konstancińskich Karateków

Złota Jesień Konstancińskich Karateków: Mistrz Polski U22, Mistrz Europy Kadetów, Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. W październiku 2012 odbył się cykl najważniejszych imprez krajowych w Karate Kyokushin, organizowanych przez Polski Związek Karate, a w listopadzie - Mistrzostwa Europy Kadetów (15-16 lat i seniorów U22). Zawodnicy Konstancińskiego Klubu Karate Kyokushin IPPON wzięli udział we wszystkich ww. zawodach.

Z£OTA JESIEń KONSTANCIńSKICH KARATEKÓW

1. Mistrz Polski U22 13 października w Szczecinku zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do 21 lat). W turnieju wystąpiła trójka zawodników KKK IPPON. Ignacy Słonecki, zawodnik i instruktor z Konstancin-Jeziorny, w kategorii wagowej -80kg wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Z£OTA JESIEń KONSTANCIńSKICH KARATEKÓW

2. Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów Dwa tygodnie później – 27 października o tytuły najlepszych zawodników w kraju walczyli juniorzy (16-17 lat). Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie. Turniej miał bardzo mocną obsadę, rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. KKK IPPON zdobył łącznie cztery medale, dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Mistrzami polski zostali Paula Mailkowska oraz Adrian Anders, wicemistrzostwo wywalczył Jakub Zagończyk, a brązowy medal zdobyła Justyna Kacperczyk. Poza czwórką medalistów Konstancin reprezentowała jeszcze ósemka zawodników. Nie dostali się do strefy medalowej, jednak punkty zdobyte przez nich w wygranych pojedynkach dołożyły się do sukcesu całego klubu. Klub Karate Kyokushin IPPON został drużynowym Mistrzem Polski Juniorów. Zdobyte trofea medalowej czwórki są kolejnymi w kolekcji sukcesami, na które mimo młodego wieku, pracują regularnie już od wielu lat pod opieką Sensei Pawła Orysiaka. Paula Malikowska, Jakub Zagończyk są zeszłorocznymi mistrzami Europy kadetów, a Justyna Kacperczyk aktualną mistrzynią Europy juniorów.

Z£OTA JESIEń KONSTANCIńSKICH KARATEKÓW

3. Zwycięstwo najmłodszych w Mazowieckim Meczu Międzyklubowym Dzień po drużynowym sukcesie juniorów świetnie zawalczyli najmłodsi zawodnicy, którzy zwyciężyli turniej Mazovia Cup. W zawodach wzięły udział drużyny największych i najlepszych w naszym regionie klubów karate – Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin, Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin z Radzymina oraz KKK IPPON. Konstanciński klub wygrał wszystkie swoje mecze i w ten sposób zwyciężył cały turniej.

Z£OTA JESIEń KONSTANCIńSKICH KARATEKÓW

4. Mistrzostwa Europy Kadetów i U22 Najpoważniejszy sprawdzian miał miejsce w dniach 16-17 listopada. W tym terminie odbyły się doroczne Mistrzostwa Europy, których organizację w tym roku przyznano Polsce i klubowi z Kielc. W pieknej Hali Legionów o europejski prymat walczyło ponad 350 zawodnków z 15 krajów. W kadrze narodowej szczęśliwie znalazło się aż 9 naszych klubowych zawodników – jako gospodarz Mistrzostw Polska miała prawo do wystawienia dwóch dodatkowych zawodników w każdej kategorii. Naszym zawodnikom udało się zdobyć trzy medale: w kategorii -60 kg kadetek brązowy medal zdobyła debiutująca na tak poważnej imprezie Anna Bielska, również brąz w kategorii -60 kg kadetów zdobył zeszłoroczny konstanciński Mistrz Europy w – 55 kg – Jakub Zagończyk, natomiast najlepiej spisał się startujący w kategorii -65 kg £ukasz Bladosz – po pięknych walkach zdobył tytuł Mistrza Europy! Tylko dwukrotnie w pierwszym dniu Mistrzostw w Hali Legionów zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego – jeden raz był dla Mistrza z Konstancina-Jeziorny!

Z£OTA JESIEń KONSTANCIńSKICH KARATEKÓW

Wszystkie wymienione sukcesy świadczą o bardzo mocnej pozycji KKK IPPON w Polsce, potwierdzają doskonałe przygotowanie techniczne i fizyczne zawodników, wskazują na wysoki poziom zajęć prowadzonych w klubie we wszystkich grupach wiekowych – już od najmłodszych lat. Systematyczna praca, wdrażanie i realizowanie długookresowych programów treningowych pozwoliło na wypracowanie indywidualnych sukcesów zawodników KKK IPPON jak również na zbudowanie mistrzowskiej drużyny.

autor/źródło: Paweł Orysiak - Klub Karate Kyokushin IPPON www.ipponkarate.pl

Informacje24 listopada 2012, 00:00,

Szewczyk Dratewka Total Art Bajkowa Niedziela

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: SZEWCZYK DRATEWKA, w wykonaniu artystów Agencji Total Art. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 listopada 2012 roku, o godzinie 14.30 i 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszam!

SZEWCZYK DRATEWKA TOTAL ART BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Szewczyk Dratewka to inscenizacja bajki Janiny Porazińskiej. Niewątpliwym atutem przedstawienia jest jego interaktywna formuła. Występuje w nim duża ilość piosenek, w których dzieci wraz z aktorami śpiewają, klaszczą, naśladują przeróżne odgłosy. Sceny z czynnym udziałem widzów, wciągają w akcję. Wszystko to pozwala na wesołą zabawę, ale też skupia uwagę małych widzów i powoduje, że wszystko, co dzieje się na scenie mocno zapada w pamięć. Dzięki takiej formule możliwe jest zachowanie większej swobody na widowni i utrzymanie dobrego kontaktu aktorów z dziećmi. Ciekawe, zmieniające się wraz z akcją dekoracje, połączenie gry żywych postaci z pobudzającymi wyobraźnię sympatycznymi lalkami, ładne kostiumy i kolorowa muzyka wprowadzają widzów w emocjonujący świat bajki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno