Informacje21 grudnia 2010, 00:00,

Złodzieje nie świętują - B¡D¬ CZUJNY i nie daj się okraść

Okres przedświąteczny i święta to dla wielu z nas zakupy, wyjazdy i odpoczynek, dla policjantów oznacza to czas wytężonej pracy. Świąteczne zakupy czasem tak nas pochłaniają, że zapominamy o zachowaniu podstawowych zasad ostrożności. W tym czasie jesteśmy zwykle roztargnieni, a wówczas stajemy się obiektem zainteresowania przestępców, zwłaszcza złodziei kieszonkowych. W takich właśnie sytuacjach dochodzi najczęściej do kradzieży i wyrw torebek. Dlatego przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i uwagi. Jesteśmy zabiegani, zamyśleni, nie zwracamy uwagi na to co się dzieje wokół nas. To także czas, na który czekają przestępcy. Zróbmy wszystko, aby w tej świątecznej gorączce, zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. Świąteczne zakupy czasem tak nas pochłaniają, że zapominamy o zachowaniu podstawowych zasad ostrożności. W tym czasie jesteśmy zwykle roztargnieni, a wówczas stajemy się obiektem zainteresowania przestępców, zwłaszcza złodziei kieszonkowych. W takich właśnie sytuacjach dochodzi najczęściej do kradzieży i wyrw torebek. Dlatego przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i uwagi.

Z£ODZIEJE NIE ŚWIęTUJ¡! B¡D¬ CZUJNY I NIE DAJ SIę OKRAŚć

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego prowadzone są specjalne działania, w których uczestniczą zarówno patrole umundurowane, jak i policyjni wywiadowcy. Policjanci są wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw i wykroczeń. Patrolujemy osiedla, skwery, klatki schodowe, obiekty handlowe. Apelujemy o zgłaszanie nam wszelkich uwag i informacji, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczne eliminowanie przestępczości i szybką reakcję z naszej strony. Pamiętajmy okres świątecznych zakupów to „raj” dla kieszonkowców. Zaabsorbowani zakupami, zapominamy o zachowaniu ostrożności. Złodzieje wykorzystują nasz pośpiech i rozkojarzenie szczególnie w miejscach gdzie jest duże natężenie ruchu, w sklepach, na dworcach. Pamiętajmy aby dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie pieniądze i dokumenty. Starajmy się zwracać baczniejszą uwagę na nasze otoczenie, czy osoby znajdujące się obok nas nie robią tzw. sztucznego tłoku. Jeżeli my ich będziemy obserwować, to nie dokonają kradzieży. Szczególna uwaga dotyczy kobiet, nie należy nosić torebki na pasku z tyłu, wtedy wręcz kusimy złodzieja. Starajmy się nie demonstrować zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby.

B¡D¬ CZUJNY I NIE DAJ SIę OKRAŚć

Klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu też mogą stać się łupem złodziei, chowajmy je do wewnętrznych kieszeni, a nie zewnętrznych. Jeżeli wyjeżdżamy, pamiętajmy też o zabezpieczeniu naszych mieszkań. Nie zostawiajmy uchylonych okien, dobrze wszystko pozamykajmy. Poprośmy sąsiadów, którzy zostają na miejscu, aby zwrócili uwagę na nasze mieszkanie, czy dom. W podróży również nie zapominajmy o zachowaniu bezpieczeństwa, a szczególnie o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja, dlatego też nie dajmy szans złodziejowi. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia powiadom oficera dyżurnego KPP w Piasecznie, tel. ( 22) 60-45-900, (22) 60-45-213, telefony alarmowe 997, 112 lub najbliższą jednostkę Policji. Każdy otrzymany sygnał o zagrożeniu zostanie niezwłocznie przekazany załogom patrolowym. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej i miłej atmosferze.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie - kpppiaseczno.policja.waw.pl
Tematy:

Informacje21 grudnia 2010, 00:00,

ZDJęCIE 2010 ROKU W KONKURSIE MIESZKAńCÓW

20 grudnia 2010 roku, zakończyło się głosowanie w konkursie fotograficznym na forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i wybraliśmy najciekawsze zdjęcie, które otrzymało tytuł ZDJęCIE 2010 ROKU. Serdecznie GRATULUJEMY Wojtkowi, którego zdjęcie zostało wyróżnione w naszym konkursie fotograficznym. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcie. Z głosowaniem i większym formatem poniższego zdjęcia, możecie zapoznać się w konkursowym wątku: głosowanie na Zdjęcie 2010 Roku

Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy
ZDJęCIE ROKU - Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy
Autor: photozoner (Wojtek) - www.photozoner.cdx.pl