Informacje3 maja 2017, 10:04,

Zlikwidowano nielegalną produkcję papierosów w Mysiadle

W miejscowości Mysiadło policjanci uderzyli w grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono maszyny do pakowania i foliowania papierosów oraz 260 000 sztuk papierosów. Podczas akcji zatrzymano łącznie 8 obywateli Ukrainy, a wobec 49- letniego mężczyzny podejrzewanego o organizację tego przestępstwa złożono wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu do którego sąd się przychylił.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacji i walki z przestępczością gospodarczą rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów.

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Zatrzymania łącznie 8 osób w tym 6 kobiet dokonano na terenie posesji w Mysiadle pod Piasecznem . W jednym z budynków znajdował się zakład produkcyjny, gdzie przy użyciu prostych urządzeń zajmowano się pakowali oraz foliowali papierosy. Ujawniono 260 tysięcy sztuk papierosów oraz komponenty służące do ich wytwarzania.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Podczas akcji zatrzymano 8 osób narodowości ukraińskiej w tym 6 kobiet w wieku od 30 do 47 lat, a także 2 mężczyzn w wieku od 44 i 49 lat, wszystkim postawiono zarzuty karne, a wobec 49 - latka policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd do wniosku się przychylił i na najbliższe trzy miesiące mężczyzną trafił do aresztu. Jest on podejrzewany o zorganizowanie tego nielegalnego przedsięwzięcia, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy 220 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje7 maja 2017, 12:00,

Majówka w Zalesiu Górnym 2017

Sołtys i Rada Sołecka oraz Klub Kultury w Zalesiu Górnym zapraszają na Majówkę, która odbędzie się w niedzielę 7 maja 2017 roku w godzinach 14:00-18:00 na terenie Klubu Kultury.

MAJÓWKA W ZALESIU GÓRNYM 2017

W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci; występy muzyczne: lokalny zespół Corda w składzie Magdalena Stankiewicz (wokal, gitara), Magdalena Kamińska (wokal, klawisze), Karol Michałowski (wokal, gitara), recital nauczyciela gry na gitarze w Klubie Kultury w Zalesiu Górnym – Andrzeja Ługowskiego; Michał Malinowski z Muzeum Bajek Baśni i Opowiadań z Czarnowa zaprezentuje Świat Bajkostworów oraz Bajkowe Klocki Mubabo; Konrad Modzelewski – komik, iluzjonista; pokazy sportowe Judoków; wystawa prac plastycznych; prezentacja ciekawego rękodzieła; ponadto kiełbasa z grilla, stoiska Klubu Seniora z domowymi smakołykami oraz Stowarzyszenia Razem Lepiej z ciastami i ciepłymi napojami.