Informacje29 listopada 2018, 17:30,

Zioła i ich czarodziejskie działanie - KKPP Mysiadło

29 listopada 2018 roku o godz. 18.30 odbędzie spotkanie pt. " Zioła i ich czarodziejskie działanie" w ramach Klubu Kobiet Panie Przodem. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Serdecznie zapraszamy.

ZIOŁA I ICH CZARODZIEJSKIE DZIAŁANIE - KKPP MYSIADŁO

Informacje15 listopada 2018, 17:00,

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie

15 listopada 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o książce Tove Janssona - Słoneczne miasto. Wstęp wolny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KONSTANCINIE

O Słonecznym mieście (przeł. Justyna Czechowska) sama Tove pisała tak: „Podróżowałam po Ameryce i pewnego wieczoru trafiłam na Florydzie do miasta, w którym było dość cicho. Rano też było pusto i cicho. Stałam na ocienionym roślinami ganku, po lewej i prawej ciągnął się szpaler identycznych ganków. Cisza była niemal przerażająca. Wtedy zdałam sobie sprawę, że jestem w Słonecznym mieście, mieście dla osób w podeszłym wieku, mieście, w którym słońce świeci przez cały rok, mieście nakierowanym na odpoczynek i święty spokój. Nazwałam je St. Petersburg. I u mnie nie jest ciche, jest tak dzikie i ekscytujące, jak każde inne miejsce na świecie. Starałam się napisać książkę o tym, co to znaczy, gdy człowiek się zestarzeje. I gdy się zakochuje”.