Informacje23 lipca 2014, 15:00,

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W ramach działań na rzecz zintegrowanego rozwoju metropolii warszawskiej oraz wspólnego pozyskania funduszy europejskich w zakresie instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych opracowano projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+.

Zachęcamy do włączenia się w tworzenie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+ za pośrednictwem formularza dostępnego nawww.omw.um.warszawa.pl oraz podczas spotkań w gminach.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne

Terminy spotkań:
07.07.2014r. – Warszawa, Stadion Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, godz. 10.00 – 14.00
15.07.2014r. – Legionowo, Dom Konferencyjny, ul. Jana Pawła I nr 16, godz. 15.00-18.00
16.07.2014r. – Marki, Park na Wojskiego, ul. Wojskiego 4, godz. 15.00-18.00
17.07.2014r. – Otwock, Soplicówka, ul. Narutowicza 4, godz. 15.00-18.00
21.07.2014r. – Łomianki, aula ICDS, ul. Staszica 2, godz. 15.00-18.00
23.07.2014r. – Konstancin-Jeziorna, Centrum Konferencyjno – Hotelowe Alicja, ul. Pocztowa 15, godz. 15.00-18.00
24.07.2014r. – Podkowa Leśna, Centrum Kultury i Inicjatyw Gospodarczych, ul. Świerkowa 1, godz. 15.00-18.00
06.08.2014r. – Warszawa, hotel Mercure, ul. Złota 48/54, godz. 15.00-18.00

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 lipca 2014, 16:00,

Piaseczno dawniej i dziś - wystawa fotografii na rynku w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 11 lipca 2014 roku na rynku miejskim w Piasecznie, będzie można oglądać wystawę fotograficzną ukazującą dawne i obecne oblicze Piaseczna. Skąd pomysł wystawy? Z miłości do naszego miasta. Z fascynacji jego historią. I pewnie z tęsknoty za tym co minęło. Głównie jednak z fascynacji zdjęciami Jacka Mrówczyńskiego Mrówy. Zdjęciami prezentowanymi w Internecie z podpisem "znalezione w sieci", co znaczyło "autor nieznany". Okazało się, że nie tylko znany, ale też pieczołowicie przechowujący negatywy swoich zdjęć.

Piaseczno dawniej i dziś - wystawa fotografii na rynku w Piasecznie

Piaseczno w jego fotografiach to kamieniczki, sklepiki, ulice, stacja kolejki wąskotorowej - miejsca symboliczne dla dawnego Piaseczna. Zdjęcia wału kolejowego, już bez torów ciuchci, fotografie ulicy Zgoda z synagogą, drewniane domy, czyli to co już kilka dekad temu odeszło w przeszłość i tylko zdjęcia stanowią dokumentację historyczną. Piaseczno naszej młodości, mojej i Mrówy, już nie istnieje. Przez kilka miesięcy zdołaliśmy wspólnie wyszukać około 100 negatywów fotografii Piaseczna. Wyselekcjonowaliśmy 20 obrazów z końca lat sześćdziesiątych i z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Do współpracy w tworzeniu wystawy zaprosiliśmy fotografa z pokolenia naszych dzieci - Wojtka Kołodziejskiego – który na potrzeby wystawy fotografował te same fragmenty miasta, które znajdują się na zdjęciach Jacka. Czasami jest to kadr w kadr, ale dopuściliśmy też możliwość pofantazjowania planem. Było to konieczne, bo miasto bardzo się zmieniło. Wystawa jest zderzeniem dwóch epok nie tylko w wizualnym wyglądzie Piaseczna, ale też w sposobie jego fotograficznej prezentacji. Pomysłodawca i kurator wystawy: Małgorzata Szturomska.

Jacek Mrówczyński "Mrówa". Urodził się siedem lat po zakończeniu II wojny światowej; rodzina od dziada pradziada mieszka w Piasecznie. Chemik z wykształcenia, historyk z zamiłowania. Uwielbia marsze wojskowe, opery Wagnera i heavy metal. Pustelniczo zaszyty nad Zalewem Zegrzyńskim. Ojciec dwojga dorosłych dzieci – Anny i Jarosława.

Wojtek Kołodziejski "Photozoner". Urodził się w Warszawie równo dziesięć lat przed wybuchem stanu wojennego. W Piasecznie od kilkunastu lat. Żonaty, córka Ania. Fotografia i muzyka to jego pasje. Muzyka - głównie nurt muzyki progresywnej, hard-rock lat 60 i 70. Daleki od klasycznego jazzu a bliski muzyce trudnej do zakwalifikowania. Kontakt: www.facebook.com/wkolofoto; www.photozoner.cdx.pl

Małgorzata Szturomska "Gośka". Pedagog z wykształcenia, historyk z zamiłowania. Historia miasta Piaseczna i stara fotografia to jej pasja. W Piasecznie od czterech pokoleń. Koleżanka Mrówy od dzieciństwa. Absolwentka liceum przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Uwielbia muzykę lat sześćdziesiątych, Watersa, ballady Kaczmarskiego, filmy Polańskiego i wszystko co jest związane z Krzysztofem Komedą. Matka Michała i teściowa Karoliny. Kontakt: www.facebook.com/piasecznokawiarenkahistoryczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie