Artykuł partnerski23 października 2019, 10:33,

Zimowy płyn do spryskiwaczy - kiedy warto zmienić płyn w samochodzie?

Zimowy płyn do spryskiwaczy - kiedy warto zmienić płyn w samochodzie?

W ramach przygotowania samochodu do warunków pogodowych zmieniających się wraz z nadejściem zimy, należy pamiętać o wymianie płynu do spryskiwaczy. Środek przeznaczony do użytku w zimie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na niskie temperatury. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zimowego płynu do spryskiwaczy? Kiedy go wymienić?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Aby nie naciąć się na kiepskiej jakości środek warto pamiętać o kilku kwestiach

Czym charakteryzuje się zimowy płyn do spryskiwaczy?

Zimowy płyn do spryskiwaczy od swojego letniego odpowiednika różni się granicą krzepnięcia w niskich temperaturach. Oznacza to po prostu, że ciecz nie zamarznie, gdy temperatura powietrza spadnie do wartości ujemnych. W zależności od marki i jakości płynu, może on być odporny na zamarznięcie nawet w temperaturze wynoszącej - 30º Celsjusza. Większość spotykanych na stacjach benzynowych spryskiwaczy do szyb wytrzymuje jednak mrozy sięgające - 20º Celsjusza.

Jakość płynu do spryskiwaczy zależy w dużej mierze od użytej mieszanki alkoholu. Do niedawna spotkać można się było z płynami składającymi się z połączenia metanolu i etanolu. Ze względu na bezpieczeństwo od kilku lat stosowanie trującego metanolu zostało jednak zabronione.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zimowego płynu do spryskiwaczy?

Aby nie naciąć się na kiepskiej jakości środek warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, bezpośrednie przełożenie na jakość płynu do spryskiwaczy ma zawartość alkoholu, która powinna wynosić około 30-35%. Dzięki temu preparat będzie charakteryzował się większą odpornością na ujemne temperatury, ale też skuteczniej pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń. Płyn powinien zawierać również odpowiednią kompozycję środków powierzchniowoczynnych oraz antypiennych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule: "Czym kierować się, wybierając zimowy płyn do spryskiwaczy?".

Kiedy wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy?

Wymianę płynu do spryskiwaczy na zimowy najlepiej przeprowadzić w okresie późnej jesieni, kiedy pojawiają się pierwsze przymrozki. Pomimo tego, że w ciągu dnia można się jeszcze cieszyć przyjemnymi temperaturami, w nocy i nad ranem spadają one często poniżej zera. Przez nieuwagę można więc zostać zaskoczonym zamarzniętym płynem o poranku.

Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by używać zimowego płynu do spryskiwaczy cały rok. Nie decyduje się na to wielu kierowców głównie ze względu na wyższą cenę takiego środka. Całkiem spora grupa uważa jednak, że warto inwestować w zimowy płyn do spryskiwaczy przez cały rok, ponieważ ma on dużo większą skuteczność w usuwaniu zabrudzeń z szyb. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na blogu moje-auto.pl.

Czy można połączyć płyn do spryskiwaczy zimowy z letnim?

Pozostaje pytania o to, jak przeprowadzić wymianę płynu wraz z nadejściem zimy. Przecież nie zawsze nadejście ujemnych temperatur zgra się z wykorzystaniem całego zapasu letniego płynu do spryskiwaczy w samochodzie. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wykorzystanie go do końca - jeśli to możliwe, lub usunięcie go ze zbiornika manualnie.

Połączenie płynu zimowego z letnim nie jest niebezpieczne i można bez przeszkód tego dokonać. W takiej sytuacji jednak skuteczność płynu zimowego zostaje znacząco obniżona. Środek powstały w wyniku takiego połączenia nie będzie również odporny na ujemne temperatury.

autor/źródło: moje-auto.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 600 odsłon23 października 2019, 10:31,

Za co kobiety kochają buty?

Za co kobiety kochają buty?

Kobiety kochają buty. Niektóre panie posiadają spore kolekcje obuwia, ale wciąż kupują kolejne pary. Buty to wyjątkowy element kobiecej garderoby. Potrafią zmienić charakter całej stylizacji. Zadbane buty są wizytówką każdego człowieka.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Szpilki są atrybutem kobiecości, dodają pewności siebie

Wprawdzie podstawową funkcją obuwia jest ochrona stóp przed uszkodzeniami, przed zimnem i wilgocią, zapewnienie komfortu chodzenia, jednak poza praktycznym zastosowaniem buty tworzą komplet z naszymi ubraniami i wpływają na estetykę całej stylizacji.

W szafach pań, które lubią ubierać się elegancko znajdziemy modne szpilki, gustowne kozaczki, botki czy półbuty. Takie buty sprawdzają się podczas wyjść, randek, spotkań biznesowych. Butami szczególnie uwielbianymi przez kobiety są szpilki, które świetnie pasują nie tylko do sukienek, ale też do jeansów.

Szpilki – najbardziej kobiece obuwie

Szpilki są atrybutem kobiecości, dodają pewności siebie, sprawiają, że kobieta wygląda szczuplej, wydłużają nogi. Wprawdzie szpilki niezbyt korzystanie wpływają na kręgosłup, ale nosząc to obuwie musimy utrzymać równowagę, co jest nie lada wyzwaniem. Musimy więc utrzymać prostą sylwetkę,  nie możemy się garbić, budujemy więc nawyk dobrej postawy.

Szpilki to jedna z najbardziej kobiecych rzeczy, które posiadamy w swojej garderobie. Po ich założeniu wyglądamy bardzo atrakcyjnie.

Kobiety, które nie czują się dobrze w szpilkach ani w innych butach na obcasach, gdyż są np. zbyt wysokie, mają do wyboru gustowne balerinki, mokasyny czy półbuty.

Buty sportowe

W szafie kobiety nie powinno zabraknąć butów sportowych. Niektóre panie preferują styl sportowy na co dzień. Chętnie zakładają adidasy czy trampki. Buty sportowe na co dzień noszą też panie aktywne fizycznie, panie energiczne i lubiące szybkie życie oraz panie ceniące sobie komfort i wygodę chodzenia. To idealne spacery na długie spacery, na wycieczki za miasto, na przejażdżki rowerowe.

Gdzie kupować buty?

Obuwia na rynku nie brakuje. Stylowe buty bez problemu można kupić w każdym sklepie obuwniczym. Warto jednak przeglądać oferty sklepów internetowych. Oferty tych sklepów zazwyczaj są znacznie szersze niż oferty sklepów stacjonarnych, a ceny niższe.

Zakupów obuwia przez Internet nie należy się obawiać, trzeba tylko znaleźć zaufany sklep i wybrać właściwy rozmiar obuwia. W razie czego buty zawsze można wymienić na inne lub zwrócić bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zwróćmy też uwagę, jak długi jest okres reklamacji obuwia.

autor/źródło: czasnabuty.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie