Informacje30 listopada 2014, 11:50,

Zimowa pomoc dla bezdomnych

Ponad 3,4 tys. miejsc w 72 placówkach, 25 jadłodajni oraz specjalny numer infolinii - to formy pomocy dla bezdomnych z Mazowsza podczas zbliżającej się zimy. Organizacje pozarządowe otrzymały z budżetu wojewody mazowieckiego około 350 tys. zł. Podczas najbliższej zimy na terenie województwa mazowieckiego bezdomni będą mieli do dyspozycji 72 placówek (w tym 28 w Warszawie) dysponujących łącznie 3419 miejscami (1462 w Warszawie, 95 w Radomiu, 55 w Ostrołęce, 73 w Płocku, 40 w Siedlcach, 45 w Trzciance k. Ciechanowa). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo, wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych. Pełna lista obiektów, które przyjmują bezdomnych znajduje się poniżej.

Zimowa pomoc dla bezdomnych

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Na Mazowszu działa również 25 jadłodajni i punktów żywienia (10 na terenie stolicy), wydających dziennie ok. 5 tys. posiłków (ok. 2,4 tys. w Warszawie). W czasie nadchodzącej zimy będą także działały wyspecjalizowane punkty pomocy medycznej – w Łaźniewie w powiecie warszawskim zachodnim (al. Księży Orionistów 1), Radomiu (ul. Główna 16) oraz w Warszawie (ul. Wolska 172). W stolicy do dyspozycji bezdomnych jest także pralnia (ul. Grochowska 259a). Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Straż miejska przyjmuje tego typu zapytania pod numerem 986. Pod obydwa numery zadzwonić może również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.

Wykaz placówek: www.mazowieckie.pl/Pomocbezdomnymmazowieckie23X2014good.xls

Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=7612
Informacje6 grudnia 2014, 11:00,

Kiermasz Świąteczny z Mikołajem na Rynku Miejskim w Piasecznie

6 grudnia 2014 roku zapraszamy serdecznie do wspólnego spędzenia Mikołajek na piaseczyńskim rynku. Tego dnia od godz. 11.00 rusza Kiermasz Świąteczny, podczas którego będzie się można zaopatrzyć w oryginalne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Swoje kramy wystawią lokalni rzemieślnicy i fundacje.

Kiermasz Świąteczny z Mikołajem na Rynku Miejskim w Piasecznie

Od godz. 12.00 całe rodziny będą mogły skorzystać z różnych interaktywnych stoisk oraz obejrzeć dziecięce występy świąteczne. Chętnych zachęcamy do pieczenia pierników z Panią Mikołajową oraz wykonania magicznych zdjęć ze Świętym Mikołajem lub z wykorzystaniem specjalnej konstrukcji. Aktywni będą mogli wziąć udział w grze miejskiej z nagrodami. Na małej scenie prezentowane będą spektakle zimowe (godz. 12.15 i 15.20), występy artystyczne oraz prowadzone będą świąteczne animacje. Warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych prowadzone będą w Muzeum Regionalnym w godz. 13.00 – 15.00. Kulminacją wydarzenia będzie odpalenie choinki, zaplanowane o godz. 16.00. – W tym roku Mikołajki wypadły w idealny dzień tygodnia – w sobotę. Mam nadzieję, że oferta, którą przygotowaliśmy wspólnie z Chatką Spełnionych Marzeń i Centrum Kultury, spodoba się zarówno małym jak i dużym mieszkańcom. Oby tylko pogoda dopisała – komentuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9547
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6037