Informacje18 grudnia 2017, 11:00,

Zima w mieście 2018 Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza na „Zimę w mieście 2018”. Zapisy ruszają już 11 grudnia 2017 r. i potrwają do 5 stycznia 2018 roku.

ZIMA W MIEŚCIE 2018 KONSTANCIN-JEZIORNA

W drugiej połowie stycznia dzieci i młodzież z mazowieckich szkół będą odpoczywać podczas ferii zimowych. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak co roku przygotowała bogatą ofertę zajęć dla wszystkich, którzy w tym czasie pozostają w Konstancinie-Jeziornie i wezmą udział w akcji „Zima w mieście”. – Mamy bardzo atrakcyjny program sportowo-rekreacyjny, który z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem – mówi Jolanta Urbańska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. – Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Zajęcia sportowe

Od 15 do 26 stycznia na uczniów szkół podstawowych czekają zajęcia rekreacyjne, w tym m.in.: nauka najpopularniejszych dyscyplin sportowych, tory sprawnościowe, gry, zabawy, a także ćwiczenia przy muzyce. Ponadto konkursy i turnieje oraz nauka jazdy na łyżwach. To wszystko od godz. 9.00 do godz. 15.00 w hali przy ul. Żeromskiego 15 (wejście od ul. Piasta) oraz na miejskim lodowisku w Parku Zdrojowym. Uczniowie będą pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów. Co ważne, udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Dzieci biorące udział w akcji płacą obowiązkowo jedynie za poczęstunek regeneracyjny w wysokości 30 zł za tydzień.

ZIMA W MIEŚCIE 2018 KONSTANCIN-JEZIORNA

Zapisy

Zapisy do programu „Zima w mieście” rozpoczynają się już 11 grudnia i potrwają do 5 stycznia. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w godz. 8.00-16.00. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dokonanie wpłaty 30 zł, w formie gotówkowej, w biurze GOSiR.

Do pobrania karta zgłoszenia Zima w mieście 2018 - plik

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 grudnia 2017, 11:34,

Nadwiślańskie Urzecze - wystawa malarstwa Teodory i Stanisława Kurków w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do 5 stycznia 2018 roku zapraszamy na wystawę malarstwa Teodory i Stanisława Kurków - Nadwiślańskie Urzecze. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ul. por. J.Białka 9.

NADWIŚLAŃSKIE URZECZE - WYSTAWA MALARSTWA TEODORY I STANISŁAWA KURKÓW W GÓRZE KALWARII

Teodora Kurek autorka pochodzi z ziemi zamojskiej. Średnie wykształcenie zdobyła w Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, następnie studiowała na Wydziale Wychowania Plastycznego w Studium Nauczycielskim w Katowicach, później w Instytucie Pedagogicznym w Warszawie (Wydział Wychowania Plastycznego). Jest również absolwentką Studium Podyplomowego dla Nauczycieli przy Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Nazwisko malarki jest w encyklopedii „Who is Who w Polsce – 2012 r.” Autorka uprawia malarstwo olejne, akwarelowe oraz pastelowe. Główna tematyka jej twórczości to: pejazaż, architektura, martwa natura. Od roku 1996 malarka uczestniczyła w około 120 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz miała 20 wystaw indywidualnych. Prace jej znajdują się w zbiorach Muzeum Historii i Ruchu Ludowego w Warszawie, Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Stanisław Kurek urodził się w 1934 roku w Mierzynówce na Białostocczyźnie. Mieszka w Czarnowie k. Konstancina-Jeziorny. Jest malarzem grafikiem, projektantem i poligrafem. Przez ostatnich 20 lat był zatrudniony w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jako nauczyciel zawodu w pracowniach serigrafii i litografii na Wydziale Grafiki. Był długoletnim członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików i Projektantów. Obecnie należy do Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa. Miał 30 wystaw indywidualnych i brał udział w ok. 50 wystawach zbiorowych. Ulubioną techniką autora jest akwarela. Tematem prac są najczęściej: pejzaże, architektura, porterty i sceny rodzajowe. Szczególne miejsce w twórczości zajmuje architektura Konstancina. Artysta jest autorem pięciu cykli malarskich: „Konstancin w akwareli”, „Konstancin i okolice w akwareli”, „Uroda Ziemi Piaseczyńskiej”, „Klimaty Mazowieckie”, „Portrety rodzinne”. Nazwisko autora znajduje się w „Katalogu Polskich Grafików Projektantów” z 1993 r. oraz „Who is Who w Polsce” z roku 2012. W 2005 r. został wydany album „Ziemia Piaseczyńska w akwarelach Stanisława Kurka” Natomiast w 2010 roku Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wydał album pt. „Konstancin w akwarelach” z obrazami autora. Prace Stanisława Kurka zdobią ściany hotelów „Sobieski” i „Holiday Inn” są w zbiorach Dalajlamy w Tybecie, „CollegeBridge” – Belgia, w Komitecie Helsińskim – Polska, Muzeum Ruchu Ludowego w Warszawie oraz wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie