Informacje8 grudnia 2018, 12:00,

Zima i bałwanek Franek -Teatr Kop wystąpi w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 grudnia 2018 roku o godz. 13.00 w ramach Klubowego Teatrzyku zapraszamy na spektakl Teatru KOP pt.: Zima i bałwanek Franek. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu,  ul. Urocza 14 (II piętro). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Zima i bałwanek Franek w Józefosławiu

Zima i bałwanek Frrranek – nadchodzi Zima, a wraz z nią pojawia się bałwanek Frrranek. Bałwanek uczy się tańczyć zimowego walczyka na bal Pani Zimy, ale całkiem mu to nie wychodzi. Zima próbuje go bezskutecznie nauczyć kroków. W końcu stwierdza, że zamiast uczyć się tańczyć lepiej zacząć się przygotowywać do Świąt. Razem ubierają choinkę, przygotowują Wigilię, a potem witają Nowy Rok i bawią się na zabawie karnawałowej. Następnie oboje cieszą się z zimowych wakacji – ferii – w czasie których można miło spędzać czas na zabawach na śniegu – jazda na sankach, łyżwach, nartach… Dzieci poznają nazwy miesięcy i wydarzenia związane z tymi miesiącami, oraz uczestniczą w jednej z zimowych zabaw. Wersja podstawowa spektaklu kończy się nadejściem Wiosny, a bałwanek i Zima uciekają na biegun, by uniknąć nadchodzącego ciepła. Jest też wersja kończąca się wejściem postaci św. Mikołaja.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 grudnia 2018, 09:30,

II Gminny Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej klas I-III Jedność KIDS 2018 w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

6 grudnia 2018 roku o godz. 10.30 odbędzie się II Gminny Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej szkół podstawowych klas I-III Jedność KIDS 2018. Miejsce: hala sportowa GOSiR w Piasecznie, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20. Zapraszamy.

II Gminny Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej klas I-III Jedność KIDS 2018 w Piasecznie

Będzie to II edycja turnieju dla dzieci ze szkół gminy Piaseczno, w którym uczestniczą reprezentanci szkół z klas I-III. Wspaniała zabawa dla uczniów nauczania początkowego, gdzie mają szansę pierwszy raz reprezentować szkołę (PIERWSZA REPREZENTACJA). Podczas turnieju nie prowadzona jest klasyfikacja końcowa, wszystkie dzieci będą wygrane.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie