Informacje16 maja 2013, 00:00,

Zielone Świątki Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza mieszkańców do spędzenie wolnego czasu na pikniku rodzinnym w Runowie. Najbliższa niedziela 19 maja 2013 roku to Zielone Świątki, a na wycieczkach jest zawsze zielono i wesoło. Weźcie ze sobą, rodziny, psa, rower i dobry humor. Pociąg odjeżdża o godz. 11:00 z peronu Piaseczno Miasto Wąskotorowe (ul. Sienkiewicza 14), jedzie do Tarczyna Ruda, a później na łono natury do Runowa.

ZIELONE ŚWI¡TKI Z PIASECZYńSK¡ KOLEJ¡ W¡SKOTOROW¡

Bilety na wycieczkę ZIELONA KOLEJ W¡SKOTOROWA, można rezerwować online na stronie internetowej: www.kolejka-piaseczno.com lub telefonicznie (22) 756-76-38, 607-155-188.

ZIELONE ŚWI¡TKI Z PIASECZYńSK¡ KOLEJ¡ W¡SKOTOROW¡
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje16 maja 2013, 00:00,

Nightskating przejazd rolkarzy ulicami Piaseczna

18 maja 2013 roku w Piasecznie po raz pierwszy odbędzie się Nightskating, czyli wieczorny przejazd rolkarzy ulicami miasta. Uczestnicy spotykają się o godz. 19:30 na Rynku, by o 20:00 ruszyć rekreacyjnym tempem na ok. godzinną przejażdżkę. W czasie zbiórki przewidziane są konkursy oraz pokazy sportów wrotkarskich. Planowana trasa przejazdu: Rynek, Kościuszki, Wschodnia, Kilińskiego, Sierakowskiego, Warszawska, Młynarska, Puławska, Jana Pawła II, Dworcowa, Sienkiewicza, Pomorska, Broniewskiego, Wyczółkowskiego, Kruczkowskiego, Orężna, Jana Pawła II, Dworcowa, Nadarzyńska, Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Puławska, Kościuszki, Kilińskiego, Sierakowskiego, Rynek. Udział w imprezie jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich pewnie czujących się na rolkach, wrotkach, itp.

NIGHTSKATING WIECZORNY PRZEJAZD ROLKARZY ULICAMI PIASECZNA

Imprezy tego typu odbywają się na całym świecie i są świetną okazją, aby w miłej atmosferze, przy dźwiękach rozgrzewającej muzyki zawierać nowe znajomości i czerpać radość ze wspólnej jazdy na rolkach. żeby wziąć udział w przejeździe wystarczą chęci oraz podstawowe umiejętności jazdy na rolkach i hamowania. O bezpieczeństwo uczestników troszczą się członkowie NS Team - grupy doświadczonych rolkarzy, do której może dołączyć każdy zainteresowany wsparciem organizacji wydarzenia. Ponadto, na trasie obecni są ratownicy medyczni, gotowi do pomocy po ewentualnych upadkach i obtarciach.

NIGHTSKATING PIASECZNO

Po raz pierwszy Nightskating zorganizowano w San Francisco w 1989 r., na zamkniętej z powodu trzęsienia ziemi autostradzie. Bardzo szybko pomysł podchwyciły inne miasta, które z biegiem lat rozwinęły pomysł do obecnego kształtu. Jednymi z najliczniejszych imprez nightskatingowych są przejazdy w Paryżu i Monachium, przyciągające nawet kilkanaście tysięcy uczestników. W Polsce natomiast największe rolkarskie imprezy odbywają się w Warszawie z ok. 2 tysiącami rolkarzy, a w wielu miastach (np. Krakowie, Katowicach, Poznaniu czy Słupsku) gromadzą one co najmniej kilkaset osób.

Nightskating wieczorny przejazd rolkarzy ulicami Piaseczna

W tym roku do grona tych miast dołącza Piaseczno. Jeśli przejazd będzie tak samo udany jak w innych polskich miastach, przerodzi się w cykl niezależnych imprez. Organizatorzy liczą również na zintegrowanie poprzez organizację przejazdu wielbicieli różnych dyscyplin wrotkarskich (m.in. jazdy szybkiej, hokeja, slalomu) i pobudzenie zapału uczestników do rozwoju kolejnych lokalnych inicjatyw związanych z 8 kółkami. Impreza odbędzie się przy wsparciu organizatorów odbywającego się następnego dnia maratonu rowerowego Mazovia MTB oraz programu Lider Animator. Szczegóły dotyczące Nightskatingu w Polsce, można znaleźć na stronie internetowej: www.nightskating.org.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno