Informacje16 grudnia 2015, 19:48,

Zgłoś zawodników i trenerów do nagrody Powiatu Piaseczyńskiego dla zawodników którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe

31 stycznia 2016 r. upływa termin nadsyłania zgłoszeń zawodników i trenerów do nagrody Powiatu Piaseczyńskiego dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2015 r. Nagrody przyznawane są zawodnikom, w tym również niepełnosprawnym, którzy w poprzednim roku kalendarzowym zajęli miejsca od 1 do 3, natomiast wyróżnienia przyznaje się zawodnikom (także zawodnikom z niepełnosprawnością), którzy uzyskali miejsca od 4 do 10 w dyscyplinach i konkurencjach organizowanych na szczeblu ogólnopolskim (mistrzostwa Polski, puchar Polski) lub międzynarodowym (mistrzostwa Europy, puchar Europy, mistrzostwa świata oraz puchar świata).

Nagrody przyznane są również trenerom zasłużonym w osiąganiu przez zawodników wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Nagrody i wyróżnienia otrzymują zawodnicy, którzy nie ukończyli 20 roku życia oraz są zrzeszeni w stowarzyszeniach kultury fizycznej, w tym w uczniowskich klubach sportowych mających swoją siedzibę na terenie powiatu piaseczyńskiego i prowadzących działalność na jego terenie. Nagrody i wyróżnienia przyznaje się zawodnikom, którzy uprawiają dyscypliny sportu określone w rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 2 września 2009 r. w sprawie wykazu dyscyplin sportu, w których mogą działać polskie związki sportowe (Dz.U. 2009 r. Nr 147 poz. 1196). Nagrody mają charakter pieniężny, natomiast wyróżnienia przyznawane są w postaci dyplomów. Nagrody i wyróżnienia przyznaje Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego z urzędu lub na wniosek stowarzyszenia kultury fizycznej, w tym uczniowskiego klubu sportowego bądź gminnego ośrodka sportu i rekreacji, po zasięgnięciu opinii Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Piaseczyńskiego.

Wniosek powinien zawierać:
1. imię i nazwisko zawodnika/trenera,
2. datę urodzenia,
3. adres zameldowania,
4. osiągnięcia sportowe zgodne z uchwałą Rady Powiatu, ze wskazaniem tego osiągnięcia, które jest zgłaszane do nagrody,
5. kopie protokołów z wyników zawodów, dyplomów lub innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia (potwierdzone za zgodność z oryginałem),
6. oraz w przypadku zawodników, którzy zajęli miejsca I-III i zgłaszanych do nagrody trenerów:
- adres Urzędu Skarbowego,
- pesel,
- NIP.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 stycznia na adres:
Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Biuro Promocji
ul. Chyliczkowska 14
05-500 Piaseczno

Dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel.: 22 756 61 94. Nagrody przyznawane są w związku z uchwałą nr XXIII/5/04 Rady Powiatu Piaseczyńskiego z dnia 16 grudnia 2004 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania nagród i wyróżnień dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz uchwałą nr XXXI/14/09 z dnia 28 października 2009 r. w sprawie zmiany ww. uchwały.

Informacje16 grudnia 2015, 19:55,

Relacja z Międzynarodowych Warsztatów Gospel CALVARY GOSPEL

W dniach 12 - 13 grudnia 2015 r. odbyły się po raz szósty już w Górze Kalwarii Międzynarodowe Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL. Dzięki gościnności Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii ok. 60 osobowa grupa uczestników mogła zgłębiać tajniki interpretacji pieśni negro spiritual i gospel w przytulnej, nowo oddanej do użytku siedzibie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii przy ul. Białka 9, gdzie odbyły się zarówno warsztaty jak i koncert finałowy. Warsztaty poprowadziła międzynarodowa grupa charyzmatycznych i niezwykle utalentowanych instruktorów gospel: czarnoskóra wokalistka z Kenii: MARSHA OTONDI, wokalista, muzyki i lider uwielbienia LEYE OLADIPUPO z Nigerii oraz JOANNA WĄTOR – dyrygentka i wokalistka chóru „New Gospel Generation” z Warszawy. Podczas koncertu finałowego towarzyszyli im na instrumentach klawiszowych: Marcin Piekos, na gitarze Sebastian Iwanowicz, na basie Andrzej Solarski i na perkusji Gniewomir Tomczyk.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

W ramach dwudniowych warsztatów uczestnicy przygotowali program złożony z tradycyjnych negro spiritual (m.in. „Go Tell it On The Mountain”), jak również popularnych amerykańskich standardów okołoświątecznych w oryginalnych, gospelowych i jazzowych aranżacjach (m.in. „Good”, „Jesus What a Wonderfuld Child”, „Oh, Holy Day”, Joy To The World”). Część programu stanowiły też autorskie pieśni instruktorów oraz opracowania pieśni afrykańskich, m.in. „Monhadi” i Bambella”, zaśpiewana wspólnie z chórem i zgromadzoną publicznością. Koncert rozpoczął się dynamicznie wykonanym utworem polskim „Zasługujesz chwałę wziąć” w znakomitym wykonaniu dwóch dziewczynek, uczestniczek warsztatów, Darii i Marysi, a zakończył brawurowym wykonaniem znanego standardu „Feliz Navidad” z solistką, Agatą Grzegorczyk-Janik.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Niezwykle gorąca atmosfera przeniosła się zarówno na uczestników jak i licznie przybyłych słuchaczy, którzy długo oklaskiwali powarsztatowy koncert CALVARY GOSPEL 2015”, doceniając w ten sposób wspaniały klimat i wysoki poziom wykonawczy i artystyczny tej unikalnej w swym charakterze imprezy - jedynej takiej imprezy na terenie Mazowsza - oraz wkład, jaki wnosi do oferty kulturalnej Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Impreza odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych Miasta i Gminy Góra Kalwaria i Starostwa Powiatowego w Piasecznie, wsparciu organizacyjnemu Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii i restauracji „Stacja Kultura” oraz patronatowi medialnemu portalu „gorakalwaria.net”.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Zapraszamy na kolejne VII już Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL w grudniu 2016 r.
Zarząd Fundacji PiEA "Promotus”